0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت لوله گالوانیزه وارداتی ترکیه و ثبات در بازار وارداتی این کشور

قیمت لوله گالوانیزه وارداتی به ترکیه در ماه گذشته افزایش یافت، زیرا قیمت پیشنهادات تولیدکنندگان کشورهای مستقل مشترک المنافع همچنان افزایش می یابد. پیشنهادات برای خرید لوله گالوانیزه از روسیه به مبلغ ۵۰۰-۵۲۵ دلار برای هر تن کروم ارائه می شود، در حالی که پیشنهادات اوکراین ۴۹۰-۵۱۵ دلار برای هر تن CFR  بود.

یکی از منابع خبری در ترکیه گفت: “تقاضای داخلی برای خرید لوله گالوانیزه خوب نیست، پس چرا باید واردات داشته باشیم؟” منبع خبری دیگری نیز می گوید: “بخاطر این که دلار آمریکا بیش از حد نسبت به لیره ترکیه ارزش دارد، مردم نمی خواهند برای خرید لوله گالوانیزه هزینه کنند.” وی افزود: “برای همین وضع تقاضا هم خوب نیست.”

ارزیابی هفتگی برای قیمت لوله گالوانیزه  وارداتی به ترکیه در روز جمعه ۲۸ نوامبر نشانگر قیمتی معادل ۴۸۰ تا ۵۰۰ دلار به ازای هر تن و ۴۹۰-۵۱۰ دلار به ازای هر تن کروم بود. در عین حال، بازار واردات لوله گالوانیزه در ترکیه آهسته بوده است، و طبق ارزیابی هفتگی، قیمت آن بدون تغییر و به مبلغ  ۵۳۰-۵۶۰ دلار در هر تن CFR خرید و فروش شده است.

افزایش قیمت لوله گالوانیزه برای شرکت های تایوانی پس از دو هفته کاهش قیمت

شرکت های تولید لوله گالوانیزه در تایوان پس از دو هفته متوالی کاهش قیمت لوله گالوانیزه ، قیمت های خرید لوله گالوانیزه  داخلی را افزایش دادند ولی قیمت صادرات آن را بدون تغییر باقی ماند. این کارخانجات قیمت پایه ی غیر رسمی تایوان برای لوله گالوانیزه ، را به ارزش خرید داخلی لوله گالوانیزه خود اعلام کرده و قیمت این محصول را تا ۳۰۰ دلار در هر تن طی هفته گذشته افزایش دادند. این شرکت ها همچنین قیمت خرید لوله گالوانیزه  خود را تا  ۵۰۰ دلار در هر تن طی هفته گذشته افزایش دادند.

قیمت لوله گالوانیزه  وارداتی در تایوان پس از گذشت بیش از یک ماه و قبل از تغییر قیمت های دو هفته پیش، روند صعودی پیدا کرد. در میان نگرانی هایی که نسبت به بازار آتی لوله گالوانیزه در چین وجود دارد، ادامه روند صعودی قیمت ها است.

ارزیابی های هفته ی گذشته درباره ی قیمت لوله گالوانیزه  وارداتی آمریکا نشانگر افزایش قیمت این محصول به میزان  ۱۰ تا ۲۰ دلار در هر تن است که در هفته ی گذشته قیمت آن معادل ۲۳۰ دلار برای هر تن در تایوان رسید اما تلاش ها در جهت نزدیک شدن به مسیر بازار در کوتاه مدت آغاز شده است.

شرکت های تایوانی همچنان مبلغ (۲۰۱-۲۲۰ دلار) را به ازای هر تن لوله گالوانیزه معادل لوله گالوانیزه ذوب شده، اعلام می کنند. قیمت فروش لوله گالوانیزه  نیز برای خریداران نهایی بدون تغییر ماند و به مبلغ ۴۴۳ دلار در هر تن بر مبنای تولیدات سابق کارخانه خرید و فروش شد.

قیمت لوله گالوانیزه

افزایش قیمت لوله گالوانیزه ایالات متحده با افزایش تولید کارخانجات

شرکت کنندگان بازار گفتند که قیمت لوله گالوانیزه  ایالات متحده در ماه دسامبر به ترتیب با افزایش تولیدات اخیر ایالات متحده، تا ۴۰ دلار در هر تن در ماه دسامبر افزایش یافت. بر اساس منابع خبری بازار و اطلاعیه های قیمت های رسمی، لوله گالوانیزه  تولیدی ایالات متحده و همه ی کشور های تولید کننده ی این محصول، لوله گالوانیزه را با ۴۰ دلار افزایش قیمت به ازای هر تن در تاریخ یکم دسامبر به فروش می رسانند.

شرکت نیوکر خبر افزایش قیمت لوله گالوانیزه را در ۱۰ نوامبر اعلام کرد. افزایش قیمت لوله گالوانیزه کارخانه های داخلی آمریکا نشان دهنده ی افزایش قیمت لوله گالوانیزه تا میزان ۳۰ دلار در هر اونس (۱٫۵۰ دلار در هر کرت) در اوایل ماه نوامبر و همچنین ۱۰ دلار در هر تن (۵۰ درصد در هر کیلو) می باشد. یکی از سخنگویان شرکتی تولیدی در آمریکا می گوید قیمت پایه ی لوله گالوانیزه  افزایش پیدا کرده است. او گفت که تعدیل قیمت پایه لوله گالوانیزه در چند ماه گذشته نادر بوده است، زیرا خریداران و کارخانجات معمولا برای محاسبه ی تغییرات قیمت لوله گالوانیزه محتاط هستند.

اگر افزایش قیمت لوله گالوانیزه همین مبلغ ۴۰ دلار به ازای هر تن بود، واقعا بحثی نبود. من به یاد نمی آورم که اخیرا توافق جهانی در مورد افزایش قیمت پایه وجود داشته باشد. “اگر این روند ادامه یابد، وضع ما در ماه ژانویه هم شبیه  اوضاع قبلیمان خواهد بود، برای همین، سفارشات خود را به من بدهید.” مدت زمان زیادی است که من به سفارشات خریداران نیاز داشته ام. تا شرکتم مجبور نشود تعداد درخواست های خود را تا چندین هزار تن در ماه های دسامبر به علت ازدیاد سفارشات و سایر عوامل کاهش دهد.

ارزیابی متال بولتن از قیمت لوله گالوانیزه اروپا

وی همچنین گفت: “من مطمئن نیستم که اوضاع اقتصاد بهتر شود، مگر اینکه اعتماد به نفس در تولیدات بهبود یابد”. تولید لوله با هزینه ی ۲۲ تا ۲۴ دلار در هر کوانتوم (۴۴۰ تا ۴۸۰ دلار برای هر تن) انجام می گیرد اما مردم فکر می کنند ترامپ برای کمک به تولید و کاهش واردات اقدامات فعلی را انجام می دهد. اما هنگامی که شما در مورد تقاضای خرید خودرو اقدام می کنید، این به شما احساس خوبی نمی دهد. ” یکی از خریداران ایالات متحده آمریکا قیمت لوله گالوانیزه را در ماه دسامبر تا ۲۴ دلار برای هر کیلو وات افزایش داده است.

او اضافه کرد: قیمت لوله گالوانیزه در کوتاه مدت روند صعودی داشته است، به ویژه بخاطر افزایش قیمت لوله در ماه دسامبر. او گفت: “به نظر من، قیمت لوله که نیاز به اصلاح داشت، کاهش یافته و همچنین قیمت لوله در ماه های نوامبر و دسامبر صعود خواهد کرد. او اضافه کرد که به نظر می رسد که اگر کارخانه ها در هنگام بهره برداری بیش از ۷۰ تا ۷۲ درصد مورد استفاده قرار بگیرند، آنها به اندازه کافی برای مقابله با افزایش قیمت لوله ، قدرت نداشته اند.

وی خاطرنشان کرد که او معمولا لوله با تناژهای بالا زیادی را می خرد. زمان تولید هنوز هم کوتاه و “هیچ مشکلی” نیست، زیرا مدت زمان تولید اغلب کوتاه مدت بوده و یک یا دو هفته است. میزان استفاده از لوله در طول ماه ۱۹ نوامبر به میزان ۷۱٫۱۰٪ بوده است، هرچند در ماه نوامبر نرخ لوله به میزان ۶۶٫۶۰٪ کاهش یافته است.

رشد صعودی قیمت لوله گالوانیزه اروپا ماه سپتامبر

به طور کلی، به گفته ی منابع خبری بازار، انتظارات افزایش صعودی قیمت های لوله وارداتی منجر به ایجاد شرایط مطلوب در بازار آمریکایی ها شده است. با این حال، برخی از خریداران اغلب تا پایان سال به تقاضای مداوم و بسته های سفارشی اصرار می ورزند. یکی از خریدارهای ساحل شرقی ایالات متحده  می گوید: “من ممکن است کارم را از دست بدهم، اما  سفارش نمی دهم (چون قیمت ها در ماه دسامبر و ژانویه افزایش می یابد)، اما فقط تقاضا ها را رصد می کنم.” “نیاز ما برای خرید در این ماه کم است.”

طبق گفته های این خریدار در ماه نوامبر قیمت ها کمتر از ۲۴ دلار به ازای هر کیلو وات افزایش داشته است. طبق ارزیابی هایی که از سوی مرکزآهن  برای ارزیابی خودرو داخلی با کیفیت پایین صورت گرفت،  نرخ لوله تا ۲۲ یا ۲۳ دلار به ازای هر کیلو وات (۴۴۰ تا ۴۶۰ دلار برای هر تن) افزایش داشت و در تاریخ ۹ نوامبر نیز به مبلغ ۲۳٫ ۲۲ تا ۲۴ دلار در هر کیلو وات (۴۵۰ تا ۴۸۰ دلار در هر تن) رسید.

این افزایش قیمت پس از آن بود که خرید لوله بالا رفت، اما قبل از اینکه شرکت های آمریکایی اظهارات خود را در تاریخ ۱۰ نوامبر منتشر کنند، قیمت دیگر کالا مانند لوله داخلی با افزایش ۵۰ سنت در هر کیلو وات در تاریخ ۲۳ نوامبر رو به رو شد. لوله با کیفیت نیز به مبلغ ۲۸٫ ۵۰ دلار به ازای هر کروم (۵۷۰ دلار به ازای هر تن) افزایش یافت.

 

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری