0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

نوسان قیمت میلگرد و وضعیت بازار در هفته اخیر

قیمت میلگرد همانطور که انتظار داشتیم با افت نرخ روبرو شد. میانگین قیمت میلگرد 14 تا 25 میلیمترروهینا در روز شنبه 2200 تومان بود که روز چهارشنبه به نرخ 2160 تومان رسید. محصول ذوب آهن روز شنبه 2311 تومان بود که تا آخرهفته به 2294 تومان سقوط کرد. محصولات کارخانه های دیگر در طول هفته با بیش از 100 تومان افت قیمت میلگرد مواجه شد مسابقه فروش بین همه کارخانه ها تا آخرین روز هفته ادامه داشت در حالیکه به نظر می رسید قیمت شمش به حداقل خود رسیده است این موضوع در خصوص تیرآهن ذوب آهن هم میشود دیده شد. روز شنبه میانگین نرخ تیرآهن 14 – 16 – 18 هر کیلو 2775 تومان بود که تا آخر هفته به 2745 تومان رسید در بعضی موارد قیمت میلگرد کمتر از این هم دیده میشد. نگاه منفی به بازار باعث شد تا بنگاه دارها که در جریان رشد سریع قیمت شتابان خرید کرده بودند رقیب کارخانه ها شدند.

 همین رفتار هیجان عکسی در بازار را به وجود آورد تولیدکننده ای شکایت میکرد یک بنگاه دار روی تکه دو هزار تنی خود با 100 تومان ضرر کالا را ارائه داده است و به همین علت کارخانه دار نمی توانست کالای خود را بفروشد. این مشکل ما بین همه کارخانه ها وجود داشت اما اگر نرخ شمش تا روز دوشنبه تعیین شود قیمت میلگرد نیزبه ثبات میرسد. در اصل با ثبات نرخ شمش اولیه قیمت میلگرد در همین رنکینگ باقی می ماند در غیر اینصورت اگر نرخ آهن اسفنجی کاهش یابد قیمت شمش هم خواهد شکست . اتفاقی که باعث خواهد شد تعداد زیادی متضرر و یا ورشکست شوند. این افت و خیز قیمت میلگرد در سال گذشته نیز دیده شد.

قیمت میلگرد روز اصفهان

 از آنجا که صنعت فولاد با مازاد ارائه در همه سطوح روبروست دولت باید اندیشه ای بنیادی برای صدور آن بنماید، هنوز توپ ها در سوریه و عراق خاموش نشده اند که ترک ها و روس ها به دنبال بازار آنها هستند دولت هایشان حامی تولیدکننده ها هستند ولی سرگردانی ما همچنان ادامه دارد و دنبال متولی برای صادرات می گردیم حجم تولید فولاد ساخته شده در سال آینده به مرز 30 میلیون تن میرسد اما تقاضای این تولید را در داخل نداریم باید بپذیریم با کاهش صادرات نفت به علت رقابت سیستم های خورشیدی، فولاد را به عنوان یک جایگزین به کار ببریم همانطور که با جدیت به دنبال تکمیل زنجیره فولاد هستیم باید جدی تر بازاریابی آنرا دنبال کنیم در غیر اینصورت ورشکستگی، بیکاری و بدهی به بانک ها پیامد آن است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0