0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

نوسان قیمت میلگرد و وضعیت بازار در هفته اخیر

قیمت میلگرد همانطور که انتظار داشتیم با افت نرخ روبرو شد. میانگین قیمت میلگرد ۱۴ تا ۲۵ میلیمترروهینا در روز شنبه ۲۲۰۰ تومان بود که روز چهارشنبه به نرخ ۲۱۶۰ تومان رسید. محصول ذوب آهن روز شنبه ۲۳۱۱ تومان بود که تا آخرهفته به ۲۲۹۴ تومان سقوط کرد. محصولات کارخانه های دیگر در طول هفته با بیش از ۱۰۰ تومان افت قیمت میلگرد مواجه شد مسابقه فروش بین همه کارخانه ها تا آخرین روز هفته ادامه داشت در حالیکه به نظر می رسید قیمت شمش به حداقل خود رسیده است این موضوع در خصوص تیرآهن ذوب آهن هم میشود دیده شد. روز شنبه میانگین نرخ تیرآهن ۱۴ – ۱۶ – ۱۸ هر کیلو ۲۷۷۵ تومان بود که تا آخر هفته به ۲۷۴۵ تومان رسید در بعضی موارد قیمت میلگرد کمتر از این هم دیده میشد. نگاه منفی به بازار باعث شد تا بنگاه دارها که در جریان رشد سریع قیمت شتابان خرید کرده بودند رقیب کارخانه ها شدند.

 همین رفتار هیجان عکسی در بازار را به وجود آورد تولیدکننده ای شکایت میکرد یک بنگاه دار روی تکه دو هزار تنی خود با ۱۰۰ تومان ضرر کالا را ارائه داده است و به همین علت کارخانه دار نمی توانست کالای خود را بفروشد. این مشکل ما بین همه کارخانه ها وجود داشت اما اگر نرخ شمش تا روز دوشنبه تعیین شود قیمت میلگرد نیزبه ثبات میرسد. در اصل با ثبات نرخ شمش اولیه قیمت میلگرد در همین رنکینگ باقی می ماند در غیر اینصورت اگر نرخ آهن اسفنجی کاهش یابد قیمت شمش هم خواهد شکست . اتفاقی که باعث خواهد شد تعداد زیادی متضرر و یا ورشکست شوند. این افت و خیز قیمت میلگرد در سال گذشته نیز دیده شد.

قیمت میلگرد روز اصفهان

 از آنجا که صنعت فولاد با مازاد ارائه در همه سطوح روبروست دولت باید اندیشه ای بنیادی برای صدور آن بنماید، هنوز توپ ها در سوریه و عراق خاموش نشده اند که ترک ها و روس ها به دنبال بازار آنها هستند دولت هایشان حامی تولیدکننده ها هستند ولی سرگردانی ما همچنان ادامه دارد و دنبال متولی برای صادرات می گردیم حجم تولید فولاد ساخته شده در سال آینده به مرز ۳۰ میلیون تن میرسد اما تقاضای این تولید را در داخل نداریم باید بپذیریم با کاهش صادرات نفت به علت رقابت سیستم های خورشیدی، فولاد را به عنوان یک جایگزین به کار ببریم همانطور که با جدیت به دنبال تکمیل زنجیره فولاد هستیم باید جدی تر بازاریابی آنرا دنبال کنیم در غیر اینصورت ورشکستگی، بیکاری و بدهی به بانک ها پیامد آن است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0
سوالات و نظرات کاربران
نمایش موافق ترین ها
  0
  سوالات و نظرات کاربران
  اختیاری
  اشتراک گذاری