0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

كوتاه از بازار میلگرد چين

قیمت میلگرد در معاملات امروز بازار داخلي چين در قيمت 3827 يوان به ازای هر تن بسته شد. نشانه هايي از ثبات در بازار ديروز چين ديده شد. امروز اما بازار تنها نوساناتي داشت و حول قيمت ديروز تثبيت شد. به نظر مي رسد كه جو صبر و مشاهده در ميان خريداران كم كم در حال از بين رفتن مي باشد.

قیمت ميلگرد شانگهاي نيز امروز به 3790 يوان رسيد كه نسبت به ديروز تغيير محسوسي نداشته است. سطح معاملات طي اين هفته نسبت به هفته گذشته بهبود يافته و قيمت روز ميلگرد به نظر مورد قبول خريداران مي باشد. از طرفي، بهاي بيلت تانگشان امروز با 20 يوان افزايش به 3530يوان رسيد و رشد خزنده خود را ادامه داد. تجار رفته رفته شروع به انباشت موجودي زمستانه نموده اند، اگرچه حجم فعلي چندان چشمگير نمي باشد.

قیمت ورق سیاه نيز در بازار فيوچرز شانگهاي با 0.10 درصد كاهش به 3843 يوان به ازای هر تن رسيد. كاهش قيمت امروز ناچيز بوده و بيشتر شاهد ثبات در معاملات بوديم.

قیمت سیم مفتولی ترکیه بالا رفت،ولی قیمت میلگرد تا حد زیادی بدون تغییر باقی ماند

منابع روز پنج شنبه 4 ژانویه به متال بولتن گزارش دادند که قیمت سیم مفتولی داخلی ترکیه طی هفته گذشته با افزایش هزینه های قراضه وارداتی ، رشد قابل ملاحظه ای داشته است، در حالیکه قیمت میلگرد داخلی این کشور نسبتاً پایدار باقی مانده است.

در ارزیابی هفتگی متال بولتن برای سیم مفتولی داخلی ترکیه، قیمت آن 600 تا 620 دلار در هر تن برآورد گردید؛ در مقایسه با قیمت سیم مفتولی که در هفته گذشته حدود  600 تا 610 دلار در هر تن بوده ، افزایش قابل ملاحظه ای به چشم می خورد.

کارخانه بزرگ فولاد سازی ایکداس که در منطقه مارمارا واقع شده است، سیم مفتولی خود را به قیمت 621 تا 636 دلار در هر تن  کارهای سابق به بازار ارائه می دهد و همچنین قیمت میلگرد تولیدی این کارخانه حدود  587 تا 591 دلار در هر تن کارهای سابق می باشد.

در ارزیابی هفتگی متال بولتن ، قیمت میلگرد داخلی حدود 580 تا 590 دلار در هر تن کارهای سابق برآورد گردید،که در طول هفته هیچ تغییری در قیمت آن مشاهده نشده است.

قیمت میلگرد اصفهان

کارخانه های فولادسازی در منطقه ازمیر ترکیه میلگرد را به بازار داخلی با قیمتی حدود  587 تا 595 دلار در هر تن کارهای سابق ارائه می دهند، در حالی که برای میلگرد تولیدی منطقه استانبول قیمتی حدود  587 تا 600 دلار در هر تن پیشنهاد می شود.

قیمت روز میلگرد داخلی در منطقه کارابوک در سطح 589 تا 595 دلار در هر تن کارهای سابق بود، در حالیکه در اطراف اسکندریه، قیمت میلگرد امروز حدود  580 تا 590 دلار در هر تن کارهای سابق برآورد شد.

احتمال6 میلیون تنی صادرات میلگرد ترکیه

انتظار می رود حجم صادرات میلگرد ترکیه به جنوب شرقی آسیا در سال 2018 افزایش یابد؛ البته این احتمال تا زمانی پابرجاست که تقاضای داخلی چین ثابت باقی بماند و میزان صادرات آن نیز کم باشد.

صادرات میلگرد ترکیه در سال2017  ، نسبت به سال گذشته به میزان قابل توجهی كاهش یافت. بر اساس گزارش  صادرکنندگان فولاد ترکیه، دلیل این کاهش را می توان افزایش تقاضا در بازار داخلی این کشور و همچنین کاهش صادرات به امارات متحده عربی، مصر و ایالات متحده در نظر گرفت . ترکیه در 9 ماه نخست سال گذشته 4.20 میلیون تن میلگرد به کشورهای مختلف صادر کرد که این حجم به میزان 21.53 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

با این حال، ارزش این میزان صادرات هم به دلیل افزایش قیمت ها، کاهش پیدا کرد. طبق اطلاعات موسسه آمار ترکیه (TÜIK)، هرچند که میزان صادرات میلگرد ترکیه در ماه های ژانویه تا سپتامبر برابر با 1.83 میلیون دلار بوده است ولی این حجم حدود 9.17 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته، کاهش یافته است.

با وجود سقوط 37.69 درصدی حجم صادرات ترکیه به ایالات متحده نسبت به سال گذشته ، این کشور( ایالات متحده ) هنوز هم  با واردات 609،221 تن میلگرد در ماه های ژانویه تا سپتامبر ، بزرگترین واردکننده محصولات ترکیه بوده است.

ترکیه همچنین در مدت مشابه حدود 535,874 تن میلگرد را به اسرائیل صادر کرد،که نسبت به سال گذشته 3.62 درصد افزایش داشته است در حالی که صادرات میلگرد  ترکیه  به یمن نیز نسبت به سال گذشته 14.09 درصد رشد داشته و به 457,701 تن رسیده است.

بازار صادراتی میلگرد

بزرگترین افزایش صادرات ترکیه در 9 ماه اول سال جاری را می توان محموله های میلگرد ارسال شده به سنگاپور دانست. ترکیه حدود  264,978 تن میلگرد را به این منطقه صادر کرده است ، در حالیکه  در دوره مشابه سال 2016  فقط 191 تن میلگرد را صادر کرده بود. امارات متحده عربی ظرفیت تولید میلگرد خود را در سال 2017 افزایش داد، در حالی که ایالات متحده و مصر اقدامات تجاری ناعادلانه ای را علیه ترکیه آغاز کردند و مالیات واردات کالا به کشور را به شدت افزایش دادند، که  این امر باعث کاهش قابل توجه صادرات در ترکیه شد.

رئیس انجمن صادرکنندگان فولاد ترکیه ضمن تصریح این اخبار افزود : ” کاهش حجم واردات میلگرد در ایالات متحده عامل دیگری در تضعیف صادرات ترکیه می باشد.”

 در همین حال، چین به دلیل تقاضای قوی در بازار داخلی این کشور، صادرات خود را در سال 2017 کاهش داد. این اقدام چین به ترکیه کمک کرد تا بتواند بعضی از محصولات خود را به جنوب شرقی آسیا صادر کند.

وی همچنین اظهار داشت : “ما پیش بینی می کنیم که در سال 2018 صادرات ترکیه به جنوب شرقی آسیا افزایش چشم گیری داشته باشد، زیرا انتظار می رود که چین با وجود تقاضای قوی در بازار داخلی خود، صادرات را همچنان کاهش دهد. علاوه بر این، ما پیش بینی می کنیم که صادرات ما به کشورهای آمریکای لاتین، کشورهای جنوب صحرای آفریقا و اتحادیه اروپا در سال 2018 افزایش یابد.”

پیش بینی بازار میلگرد جهانی

وی افزود: “ما همچنین پیش بینی می کنیم که صادرات میلگرد ترکیه نه تنها به بازارهای قدیمی همچنان ادامه داشته باشد بلکه صادرات این کشور بتواند در سال 2018 بازارهای جدیدی را پیدا کند.” او پیش بینی کرد که در سال 2018 ، تقاضای میلگرد داخلی ترکیه همچنان در سطوح بالایی باقی بماند.

وی با در نظر گرفتن تمام این عوامل اظهار داشت  که احتمال افزایش صادرات میلگرد ترکیه به شدت وجود دارد. صادرات میلگرد ترکیه تا پایان سال 2017 به 5.50 میلیون تن خواهد رسید. او گفت:” ما پیش بینی می کنیم صادرات میلگرد ترکیه در سال 2018 به حدود 6 میلیون تن برسد. “

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0