0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت میلگرد پیشنهادی کشور ترکیه پس از افزایش فروش صادراتی

قیمت میلگرد در بازار کشور ترکیه پس از افزایش میزان فروش میلگرد صادراتی، افزایش یافته است. یکی از تاجران در منطقه مرمره محموله ای به ظرفیت ۱۰۰۰۰۰ تن میلگرد به کشور آمریکا به فروش رسانده است که قیمت میلگرد در این معامله به میزان ۵۲۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است. یکی دیگر از کارخانجات در منطقه ازمیر محموله ای به ظرفیت ۱۰۰۰۰۰-۸۰۰۰۰ تن میلگرد به سنگاپور به فروش رسانده است که قیمت میلگرد در این معامله نیز به میزان ۵۲۰ دلار به ازای هر تن می باشد. این در حالی است که محموله ای به ظرفیت ۲۰۰۰۰-۱۵۰۰۰ تن نیز به آلمان و انگلیس فروخته شده که قیمت میلگرد در این معامله نیز به معامله های دیگر نزدیک بوده است. به گفته منابع خبری کارخانجات واقع در کشور نیز قیمت میلگرد تولیدی خود را به قیمت ۵۴۰-۵۳۰ دلار به ازای هر تن رساندند. هرچند قیمت میلگرد در ارزیابی ها طی هفته گذشته اندکی کاهش یافته است که علت این امر کاهش قیمت قراضه آهنی وارداتی عنوان شده است.

ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد صادراتی به خارج از ترکیه به میزان ۵۳۰-۵۲۰ دلار به ازای هر تن اعلام گردیده است که نسبت به قیمت ۵۳۰-۵۲۵ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است. این در حالی است که قیمت سیم مفتولی صادراتی هم چنان ثابت باقی مانده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت سیم مفتولی صادراتی به خارج از ترکیه نیز به میزان ۵۵۰-۵۴۰ دلار به ازای هر تن ثابت باقی مانده است.

ثبات قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور مصر به علت تقاضای ضعیف

قیمت شمش وارداتی و قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور مصر طی هفته جاری ثابت باقی مانده است چراکه میزان تقاضا در بازار این کشور ثابت بوده است. قیمت شمش وارداتی به کشورهای مستقل اتحادیه ای به میزان ۵۱۰-۵۰۵ دلار به ازای هر تن بوده است در حالی که قیمت میلگرد در مناقصات توسط خریداران به میزان ۵۰۵-۵۰۰ دلار به ازای هر تن بوده است. به گفته منابع خبری هیچ اشتیاقی برای خرید میلگرد در بازار داخلی وجود نداشته و تنها یک معامله برای خرید میلگرد طی هفته جاری گزارش شده است. کشور اوکراین محموله ای به ظرفیت ۳۰۰۰۰ تن شمش به کشور مصر به قیمت ۵۰۵ دلار به ازای هر تن به فروش رسانده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد وارداتی به کشور مصر به میزان ۵۱۰-۵۰۵ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن ثابت باقی مانده است.

تعدادی از تولیدکنندگان میلگرد در کشور مصر قیمت میلگرد جدیدی را پیشنهاد داده اند و پس از آن نیز قیمت های پیشنهادی خود را تغییری نداده اند. کارخانه تولید فولاد Ezz قیمت میلگرد پیشنهادی خود را به میزان ۶۷۶ دلار به ازای هر تن گزارش کرده است و کارخانه Beshay نیز قیمت پیشنهادی خود را به میزان ۶۷۷ دلار به ازای هر تن ( شامل ۱۴ درصد مالیات بر ارزش افزوده) اعلام کرده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور مصر نیز به میزان ۱۱۹۷۰-۱۱۹۵۰ پوند به ازای هر تن ( شامل ۱۴ درصد مالیات بر ارزش افزوده) بدون تغییر نسبت به قیمت اعلام شده قبلی گزارش کرده است.

خرید و فروش سیم مفتولی

سقوط قیمت میلگرد در بازار صادراتی کشور چین

قیمت میلگرد صادراتی در کشور چین طی روزهای اخیر به میزان بیشتری کاهش یافته است. قیمت میلگرد صادراتی در کشور چین به میزان ۹۰/۵۳۴ دلار به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان ۷۳/۰ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. کارخانجات تولید فولاد کشور ترکیه نیز قیمت میلگرد پیشنهادی خود را به میزان ۵۵۵ دلار به ازای هر تن گزارش کرده اند در حالی که پیشنهادات برای قیمت میلگرد در مناقصات توسط خریداران به میزان ۵۳۵-۵۱۵ دلار به ازای هر تن بوده است.

هم چنین شنیده ها حاکی از آن است که محموله ای به ظرفیت کم حاوی میلگرد به قیمت ۵۲۵ دلار به ازای هر تن به خریداران کشور سنگاپور به فروش رسیده است. کمبودها در بازار داخلی میلگرد کشور چین و کاهش پیش فروش ها منجر به تضعیف بازار داخلی این کشور گردیده است و به موجب آن بازار صادراتی نیز ضعیف گشته است. فعالان بازار انتظار دارند که قیمت میلگرد در بازار صادراتی این کشور به میزان بیشتری کاهش یابد.

ثبات قیمت سیم مفتولی در بازار داخلی کشورهای اروپایی

قیمت سیم مفتولی در بازار داخلی کشورهای اروپایی طی هفته جاری ثابت باقی مانده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت سیم مفتولی در بازار داخلی کشورهای شمال اروپا به میزان ۵۵۰-۵۳۰ یورو (۶۴۷-۶۲۴ دلار) به ازای هر تن بوده است. هم چنین یکی از کارخانجات واقع در شمال اروپا نیز قیمت سیم مفتولی تولیدی خود را به میزان ۵۶۰ یورو به ازای هر تن گزارش کرده است. در حال حاضر میزان موجودی این محصول محدود بوده و میزان تقاضا نیز مناسب می باشد. این در حالی است که کارخانجات تولید فولاد امیدوارند بتوانند قیمت سیم مفتولی تولیدی خود را به میزان بیشتری افزایش دهند چراکه هزینه الکترود گرافیتی به میزان بیشتری افزایش یافته است و قیمت آجر نسور و فروآلیاژها نیز افزایش یافته است.

ارزیابی متال بولتن از قیمت سیم مفتولی در بازار داخلی کشورهای جنوب اروپا به میزان ۵۳۰-۵۲۰ یورو به ازای هر تن ثابت باقی مانده است. چشم انداز بازار طی ماه های آینده به میزان فعالیت در بازار کشورهای جنوب اروپا بستگی دارد. پیشنهادات قیمت سیم مفتولی در کشور ایتالیا هم چنان بالا می باشد در حالی که میزان فعالیت در این بازار کم می باشد و تنها محموله هایی با ظرفیت کم پیش فروش شده اند. برخی منابع خبری نیز اعلام کرده اند که میزان تقاضا در بازار جنوب اروپا در حال حاضر بسیار بالا می باشد. پیش بینی می شود که بازار آهن آلات در ابتدای سال ۲۰۱۸ بسیار مناسب باشد و قیمت سیم مفتولی در ابتدای سال بسیار افزایش یابد. ارزیابی ها از قیمت سیم مفتولی به میزان ۵ یورو به ازای هر تن کاهش یافته و به قیمت ۵۱۰-۵۰۵ یورو به ازای هر تن رسیده است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری