0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت میلگرد پیشنهادی کشور ترکیه پس از افزایش فروش صادراتی

قیمت میلگرد در بازار کشور ترکیه پس از افزایش میزان فروش میلگرد صادراتی، افزایش یافته است. یکی از تاجران در منطقه مرمره محموله ای به ظرفیت 100000 تن میلگرد به کشور آمریکا به فروش رسانده است که قیمت میلگرد در این معامله به میزان 520 دلار به ازای هر تن گزارش شده است. یکی دیگر از کارخانجات در منطقه ازمیر محموله ای به ظرفیت 100000-80000 تن میلگرد به سنگاپور به فروش رسانده است که قیمت میلگرد در این معامله نیز به میزان 520 دلار به ازای هر تن می باشد. این در حالی است که محموله ای به ظرفیت 20000-15000 تن نیز به آلمان و انگلیس فروخته شده که قیمت میلگرد در این معامله نیز به معامله های دیگر نزدیک بوده است. به گفته منابع خبری کارخانجات واقع در کشور نیز قیمت میلگرد تولیدی خود را به قیمت 540-530 دلار به ازای هر تن رساندند. هرچند قیمت میلگرد در ارزیابی ها طی هفته گذشته اندکی کاهش یافته است که علت این امر کاهش قیمت قراضه آهنی وارداتی عنوان شده است.

ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد صادراتی به خارج از ترکیه به میزان 530-520 دلار به ازای هر تن اعلام گردیده است که نسبت به قیمت 530-525 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است. این در حالی است که قیمت سیم مفتولی صادراتی هم چنان ثابت باقی مانده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت سیم مفتولی صادراتی به خارج از ترکیه نیز به میزان 550-540 دلار به ازای هر تن ثابت باقی مانده است.

ثبات قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور مصر به علت تقاضای ضعیف

قیمت شمش وارداتی و قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور مصر طی هفته جاری ثابت باقی مانده است چراکه میزان تقاضا در بازار این کشور ثابت بوده است. قیمت شمش وارداتی به کشورهای مستقل اتحادیه ای به میزان 510-505 دلار به ازای هر تن بوده است در حالی که قیمت میلگرد در مناقصات توسط خریداران به میزان 505-500 دلار به ازای هر تن بوده است. به گفته منابع خبری هیچ اشتیاقی برای خرید میلگرد در بازار داخلی وجود نداشته و تنها یک معامله برای خرید میلگرد طی هفته جاری گزارش شده است. کشور اوکراین محموله ای به ظرفیت 30000 تن شمش به کشور مصر به قیمت 505 دلار به ازای هر تن به فروش رسانده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد وارداتی به کشور مصر به میزان 510-505 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن ثابت باقی مانده است.

تعدادی از تولیدکنندگان میلگرد در کشور مصر قیمت میلگرد جدیدی را پیشنهاد داده اند و پس از آن نیز قیمت های پیشنهادی خود را تغییری نداده اند. کارخانه تولید فولاد Ezz قیمت میلگرد پیشنهادی خود را به میزان 676 دلار به ازای هر تن گزارش کرده است و کارخانه Beshay نیز قیمت پیشنهادی خود را به میزان 677 دلار به ازای هر تن ( شامل 14 درصد مالیات بر ارزش افزوده) اعلام کرده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور مصر نیز به میزان 11970-11950 پوند به ازای هر تن ( شامل 14 درصد مالیات بر ارزش افزوده) بدون تغییر نسبت به قیمت اعلام شده قبلی گزارش کرده است.

خرید و فروش سیم مفتولی

سقوط قیمت میلگرد در بازار صادراتی کشور چین

قیمت میلگرد صادراتی در کشور چین طی روزهای اخیر به میزان بیشتری کاهش یافته است. قیمت میلگرد صادراتی در کشور چین به میزان 90/534 دلار به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان 73/0 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. کارخانجات تولید فولاد کشور ترکیه نیز قیمت میلگرد پیشنهادی خود را به میزان 555 دلار به ازای هر تن گزارش کرده اند در حالی که پیشنهادات برای قیمت میلگرد در مناقصات توسط خریداران به میزان 535-515 دلار به ازای هر تن بوده است.

هم چنین شنیده ها حاکی از آن است که محموله ای به ظرفیت کم حاوی میلگرد به قیمت 525 دلار به ازای هر تن به خریداران کشور سنگاپور به فروش رسیده است. کمبودها در بازار داخلی میلگرد کشور چین و کاهش پیش فروش ها منجر به تضعیف بازار داخلی این کشور گردیده است و به موجب آن بازار صادراتی نیز ضعیف گشته است. فعالان بازار انتظار دارند که قیمت میلگرد در بازار صادراتی این کشور به میزان بیشتری کاهش یابد.

ثبات قیمت سیم مفتولی در بازار داخلی کشورهای اروپایی

قیمت سیم مفتولی در بازار داخلی کشورهای اروپایی طی هفته جاری ثابت باقی مانده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت سیم مفتولی در بازار داخلی کشورهای شمال اروپا به میزان 550-530 یورو (647-624 دلار) به ازای هر تن بوده است. هم چنین یکی از کارخانجات واقع در شمال اروپا نیز قیمت سیم مفتولی تولیدی خود را به میزان 560 یورو به ازای هر تن گزارش کرده است. در حال حاضر میزان موجودی این محصول محدود بوده و میزان تقاضا نیز مناسب می باشد. این در حالی است که کارخانجات تولید فولاد امیدوارند بتوانند قیمت سیم مفتولی تولیدی خود را به میزان بیشتری افزایش دهند چراکه هزینه الکترود گرافیتی به میزان بیشتری افزایش یافته است و قیمت آجر نسور و فروآلیاژها نیز افزایش یافته است.

ارزیابی متال بولتن از قیمت سیم مفتولی در بازار داخلی کشورهای جنوب اروپا به میزان 530-520 یورو به ازای هر تن ثابت باقی مانده است. چشم انداز بازار طی ماه های آینده به میزان فعالیت در بازار کشورهای جنوب اروپا بستگی دارد. پیشنهادات قیمت سیم مفتولی در کشور ایتالیا هم چنان بالا می باشد در حالی که میزان فعالیت در این بازار کم می باشد و تنها محموله هایی با ظرفیت کم پیش فروش شده اند. برخی منابع خبری نیز اعلام کرده اند که میزان تقاضا در بازار جنوب اروپا در حال حاضر بسیار بالا می باشد. پیش بینی می شود که بازار آهن آلات در ابتدای سال 2018 بسیار مناسب باشد و قیمت سیم مفتولی در ابتدای سال بسیار افزایش یابد. ارزیابی ها از قیمت سیم مفتولی به میزان 5 یورو به ازای هر تن کاهش یافته و به قیمت 510-505 یورو به ازای هر تن رسیده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0