0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ثبات قیمت محصولات فولاد بلند وارداتی جنوب شرقی آسیا

قیمت میلگرد وارداتی کشور سنگاپور طی هفته گذشته ثابت باقی مانده است. به گفته منابع خبری علت ثبات قیمت میلگرد در بازار وارداتی این کشورها کاهش میزان معاملات صورت گرفته بوده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد وارداتی به جنوب شرقی آسیا که عمدتا براساس محموله های فروخته شده از کشور چین به سنگاپور بوده است، به میزان 545-540 دلار به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت میلگرد اعلام شده طی هفته قبل از آن ثابت باقی مانده است. طی هفته های گذشته پیشنهاد قیمت میلگرد از سوی کشور چین به کشورهای جنوب شرقی آسیا شنیده نشده است چراکه این کشور در تعطیلات به سر می برده و حالت نیمه تعطیل داشته است. به گفته منابع خبری کشور چین طی هفته های گذشته در تعطیلات طولانی مدت برای فستیوال پائیزی به سر می برده است و غیاب چین در بازار فولاد جهانی بر قیمت میلگرد و سایر محصولات فولادی تاثیر بسزایی داشته است. در روز دوشنبه، اولین روز کاری پس از تعطیلات طولانی مدت برای کشور چین، هم چنان پیشنهادی برای قیمت میلگرد شنیده نشده است.

چشم انداز مبهم برای قیمت میلگرد به علت نزدیک شدن به 19 امین کنگره ملی حذب کمونیست کشور چین و هم چنین عدم اطمینان به میزان عرضه این کشور که به علت برنامه های مختلف تولیدکنندگان کشور چین برای تولید میلگرد بوده است، سبب کاهش میزان فعالیت خریداران کشور سنگاپور در بازار صادراتی کشور چین گردیده است. صرف نظر از اینکه کشور چین برای خرید میلگرد وارداتی به سنگاپور چه قیمتی را پیشنهاد می دهد به نظر می رسد که خریداران نیز تمایل چندانی به خرید میلگرد این منطقه نشان نخواهند داد. به گفته منابع خبری محموله ای از میلگرد به ظرفیت 50000-40000 تن از کشور ترکیه در بازار وارداتی وجود داشته که قیمت میلگرد پیشنهادی در آن به میزان 535 دلار به ازای هر تن گزارش شده است ولی میزان تمایل خریداران کم بوده است. در حال حاضر خریداران میلگرد در کشور سنگاپور نمی توانند چنین قیمت های بالایی را برای خرید میلگرد بپذیرند و مشخص نمی باشد که قیمت میلگرد پس از تعطیلات کشور چین چه روندی را در پیش خواهد گرفت.

قیمت میلگرد اصفهان

این در حالی است که محموله هایی از میلگرد با قیمت 515-510 دلار به ازای هر تن نیز به کشور سنگاپور پیشنهاد گردیده است ولی با این حال مورد قبول خریداران واقع نگردیده است. به نظر می رسد که روندی مشابه روند قیمت میلگرد برای سیم مفتولی نیز در بازار جنوب شرقی آسیا به وجود آمده است. خریداران در کشورهای فیلیپین و ویتنام فعالیت خرید کمی داشته چراکه در حال حاضر منتظر اعلام قیمت های نهایی و ثبات بازار میلگرد و سیم مفتولی می باشند. اخبار رسیده حاکی از آن است که پیشنهادات خرید میلگرد در مناقصات توسط خریداران کشور فیلیپین برای محموله های کشورهای عربستان سعودی و هند به میزان 560 دلار به ازای هر تن بوده است. هرچند تاکنون هیچ معامله ای برای خرید میلگرد در این کشور منعقد نگردیده است. منابع خبری در کشور ویتنام نیز بیان کرده اند که هیچ نشانه ای از ثبات قیمت میلگرد نسبت به هفته قبل در این کشور مشاهده نگردیده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت سیم مفتولی وارداتی به جنوب شرقی آسیا که عمدتا براساس محموله های فروخته شده از کشور چین به کشورهای ویتنام و فیلیپین بوده است به میزان 580-565 دلار به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت سیم مفتولی وارداتی به این کشورها اعلام شده طی هفته قبل از آن ثابت باقی مانده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0