0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ثبات قیمت محصولات فولاد بلند وارداتی جنوب شرقی آسیا

قیمت میلگرد وارداتی کشور سنگاپور طی هفته گذشته ثابت باقی مانده است. به گفته منابع خبری علت ثبات قیمت میلگرد در بازار وارداتی این کشورها کاهش میزان معاملات صورت گرفته بوده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد وارداتی به جنوب شرقی آسیا که عمدتا براساس محموله های فروخته شده از کشور چین به سنگاپور بوده است، به میزان ۵۴۵-۵۴۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت میلگرد اعلام شده طی هفته قبل از آن ثابت باقی مانده است. طی هفته های گذشته پیشنهاد قیمت میلگرد از سوی کشور چین به کشورهای جنوب شرقی آسیا شنیده نشده است چراکه این کشور در تعطیلات به سر می برده و حالت نیمه تعطیل داشته است. به گفته منابع خبری کشور چین طی هفته های گذشته در تعطیلات طولانی مدت برای فستیوال پائیزی به سر می برده است و غیاب چین در بازار فولاد جهانی بر قیمت میلگرد و سایر محصولات فولادی تاثیر بسزایی داشته است. در روز دوشنبه، اولین روز کاری پس از تعطیلات طولانی مدت برای کشور چین، هم چنان پیشنهادی برای قیمت میلگرد شنیده نشده است.

چشم انداز مبهم برای قیمت میلگرد به علت نزدیک شدن به ۱۹ امین کنگره ملی حذب کمونیست کشور چین و هم چنین عدم اطمینان به میزان عرضه این کشور که به علت برنامه های مختلف تولیدکنندگان کشور چین برای تولید میلگرد بوده است، سبب کاهش میزان فعالیت خریداران کشور سنگاپور در بازار صادراتی کشور چین گردیده است. صرف نظر از اینکه کشور چین برای خرید میلگرد وارداتی به سنگاپور چه قیمتی را پیشنهاد می دهد به نظر می رسد که خریداران نیز تمایل چندانی به خرید میلگرد این منطقه نشان نخواهند داد. به گفته منابع خبری محموله ای از میلگرد به ظرفیت ۵۰۰۰۰-۴۰۰۰۰ تن از کشور ترکیه در بازار وارداتی وجود داشته که قیمت میلگرد پیشنهادی در آن به میزان ۵۳۵ دلار به ازای هر تن گزارش شده است ولی میزان تمایل خریداران کم بوده است. در حال حاضر خریداران میلگرد در کشور سنگاپور نمی توانند چنین قیمت های بالایی را برای خرید میلگرد بپذیرند و مشخص نمی باشد که قیمت میلگرد پس از تعطیلات کشور چین چه روندی را در پیش خواهد گرفت.

قیمت میلگرد اصفهان

این در حالی است که محموله هایی از میلگرد با قیمت ۵۱۵-۵۱۰ دلار به ازای هر تن نیز به کشور سنگاپور پیشنهاد گردیده است ولی با این حال مورد قبول خریداران واقع نگردیده است. به نظر می رسد که روندی مشابه روند قیمت میلگرد برای سیم مفتولی نیز در بازار جنوب شرقی آسیا به وجود آمده است. خریداران در کشورهای فیلیپین و ویتنام فعالیت خرید کمی داشته چراکه در حال حاضر منتظر اعلام قیمت های نهایی و ثبات بازار میلگرد و سیم مفتولی می باشند. اخبار رسیده حاکی از آن است که پیشنهادات خرید میلگرد در مناقصات توسط خریداران کشور فیلیپین برای محموله های کشورهای عربستان سعودی و هند به میزان ۵۶۰ دلار به ازای هر تن بوده است. هرچند تاکنون هیچ معامله ای برای خرید میلگرد در این کشور منعقد نگردیده است. منابع خبری در کشور ویتنام نیز بیان کرده اند که هیچ نشانه ای از ثبات قیمت میلگرد نسبت به هفته قبل در این کشور مشاهده نگردیده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت سیم مفتولی وارداتی به جنوب شرقی آسیا که عمدتا براساس محموله های فروخته شده از کشور چین به کشورهای ویتنام و فیلیپین بوده است به میزان ۵۸۰-۵۶۵ دلار به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت سیم مفتولی وارداتی به این کشورها اعلام شده طی هفته قبل از آن ثابت باقی مانده است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0
سوالات و نظرات کاربران
نمایش موافق ترین ها
  0
  سوالات و نظرات کاربران
  اختیاری
  اشتراک گذاری