0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت میلگرد کارخانجات اروپایی برخلاف بازار آرام

طی هفته های جاری قیمت میلگرد پیشنهادی کارخانجات واقع در کشور اسپانیا افزایش یافته است که این روند تلاشی برای احیای بازار این کشور بوده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد در بازار داخلی کشورهای جنوب اروپا به میزان 5 یورو به ازای هر تن کاهش یافته است و به قیمت 520-510 یورو (610-599 دلار) به ازای هر تن تا روز چهارشنبه رسیده است. این در حالی است که بازار داخلی این کشورها نیز به شدت افت کرده است و فعالیت خرید در این کشورها کم بوده است.

قیمت میلگرد در بازار داخلی این کشورها طی هفته قبل از آن به میزان 525-510 یورو به ازای هر تن بوده است. هم چنین قیمت های پیشنهادی کارخانجات ایتالیا و اسپانیا نیز از همین روند تبعیت کرده و نسبت به قیمت های پیشنهادی قبلی اندکی کاهش یافته است. هم چنین به گفته منابع خبری کارخانجات واقع در اسپانیا نیز در تلاش برای بهبود روند بازار میلگرد خود می باشند.

برخی از فعالان بازار معتقدند که کارخانجات اسپانیا در تلاش برای افزایش قیمت میلگرد تولیدی خود می باشند در حالی که بازار در حال حاضر بسیار آرام می باشد. پیش بینی می شود که کارخانجات واقع در اسپانیا قیمت میلگرد تولیدی خود را به میزان 530-520 یورو به ازای هر تن طی هفته های آینده اعلام خواهند کرد. به گفته منابع خبری میزان تقاضا تغییری نخواهد کرد ولی تامین کنندگان این محصول در تلاش هستند که قیمت میلگرد تولیدی خود را افزایش دهند. اکثر فعالان بازار انتظار دارند که قیمت میلگرد با فرا رسیدن سال جدید در کشورهای اروپایی افزایش یابد.

کاهش میزان تقاضا خرید میلگرد

یکی از منابع واقع در جنوب اروپا اظهار کرده است که فعالیت ساخت و ساز در بازار این کشورها بسیار پایین بوده است و همین امر بر میزان تقاضا و خرید میلگرد نیز تاثیرگذار می باشد. بنابراین بازار آرام بوده و افزایش قیمت ها توسط کارخانجات سبب تعجب فعالان بازار شده است. ولی برخی نیز معتقدند که فعالیت های ساخت و ساز در حال حاضر مناسب بوده و به دلیل آب و هوای مساعد کشورهای اروپایی اوضاع ساخت و ساز مناسب می باشد.

بنابراین فروش برخی از کارخانجات مساعد بوده و اقدام به افزایش قیمت میلگرد تولیدی خود کرده اند. تنها پیش بینی می شود که طی هفته های آتی فعالیت ساخت و ساز اندکی افت کرده که به موجب آن قیمت میلگرد نیز افت خواهد یافت ولی این روند کوتاه مدت بوده و با شروع سال جدید مجددا شاهد افزایش قیمت ها خواهیم بود. هرچند برخی از خریداران معتقدند که قیمت های بالا سبب کاهش فعالیت خرید آن ها شده است و انتظار افت قیمت ها تا پیش از شروع سال جاری را دارند. با این حال تلاش کشور اسپانیا برای افزایش قیمت میلگرد تولیدی خود قابل توجه می باشد.

میلگرد مرکزآهن

صادرات میلگرد کشورهای اروپایی

ارزیابی ها از قیمت میلگرد صادراتی از جنوب اروپا به میزان 495-480 یورو به ازای هر تن تا تاریخ 22 ماه نوامبر بوده است. برخی از منابع اعلام کرده اند که خریداران برای خرید میلگرد از کشورهای ایتالیایی طی هفته گذشته بسیار تردید داشته اند . قیمت ها نسبتا بالا بوده است و در حال حاضر میزان تقاضا بسیار کم بوده است.

هم چنین قیمت میلگرد به میزان 475-470 یورو به ازای هر تن نیز چندان برای خریداران جذاب نبوده است. در حال حاضر خریداران تمایلی به خرید میلگرد نداشته چراکه امیدوارند قیمت ها کاهش یابد بنابراین بازار نیز بی رونق می باشد. برخی نیز به دلیل افزایش قیمت میلگرد در بازار ترکیه و چین انتظار افزایش قیمت در کشورهای اروپایی را دارند. قیمت میلگرد در کشور ترکیه به علت افزایش قیمت قراضه وارداتی به این کشور افزایش یافته است.

هم چنین عرضه کنندگان پیش بینی کرده اند که طی هفته های آینده میزان موجودی این محصول کاهش یافته بنابراین کاهش میزان موجودی سبب افزایش قیمت این محصول خواهد شد. کارخانجات تمامی عرضه خود را به بازار داخلی ارائه داده اند و تمایلی به صادرات محصولات خود ندارند. زمانی که کارخانجات میزان عرضه خود را در ماه دسامبر کاهش دهند بازار با کمبود مواجه خواهد شد. زمانی که بازار در بخش فیوچرز رونق یابد افزایش قیمت میلگرد نیز میسر خواهد شد. در حال حاضر بازار منتظر تغییرات تا اواسط ماه دسامبر می باشد.

بازار وارداتی الجزایر

یکی از دلایل آرامش در بازار صادراتی میلگرد طی هفته جاری این است که هیچ فعالیتی مابین کشورهای اروپایی و کشور الجزایر رخ نداده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد وارداتی به الجزایر به میزان 520-510 یورو به ازای هر تن تا روز چهارشنبه بوده است. در حال حاضر میزان تقاضا به شدت کم می باشد و هیچ پیش خریدی از سوی خریداران کشور الجزایر وجود نداشته است. اکثر خریداران این کشور برای خرید در ماه دسامبر برنامه دارند ولی با توجه به کاهش میزان موجودی کارخانجات پیش بینی می شود که میزان فعالیت خرید تا پایان سال میلادی افزایش یابد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0