0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تحلیل نوسانات قیمت میلگرد بازار داخلی

دیروز و در ادامه روند هفته جاری در حوزه قیمت میلگرد و تیرآهن شاهد ثبات نسبی بودیم هرچند در انتهای وقت به واسطه حرکت افزایشی کویر, برخی تولیدکنندگان دیگر نیز فروش خود را بسته یا افزایش قیمت دادند اما بیشتر تولیدکنندگان ترجیح دادند که محصولات خود را مطابق قیمت های روز قبل عرضه نمایند. در بازار نیز بررسی ها نشان دهنده افزایش جزئی حجم معاملات بود.

با توجه به ادامه ثبات نسبی در حوزه شمش و اینکه ظاهرا فروشندگان قصد کاهش جدی در قیمت ندارند, احتمالا امروز و فردا نیز بازار روند آرام خود را ادامه خواهد داد. این در حالی است که سایر بازارها تحرکات جدی تری را نشان داده اند و در اکثر بازارها شاهد افزایش قیمت نسبی محصولات بوده ایم.

این در حالی است که اکثر بازارها هم چنان درگیر ضعف تقاضا می باشند و خریداران ترجیح می دهند که در حال حاضر از خرید اجتناب کنند. در روز گذشته بازار میلگرد روز آرامی را سپری کرده است و نوسانات مشاهده شده در قیمت میلگرد به حداقل میزان خود رسیده است. با این حال کاهش قیمت میلگرد طی هفته جاری در بازار مشاهده نشد و این مساله خود یک نکته مثبت برای چشم انداز بازار تلقی می شود. هم چنین نکته مثبت موجود در بازار آهن آلات در حال حاضر روند افزایشی نرخ دلار می باشد که می تواند سبب بهبود بازار گردد.

احتمال بهبود بازار صادراتی میلگرد

چنانچه این شرایط تداوم یابد امکان دارد تولیدکنندگان به سمت بازار صادراتی روی آورند و این امر سبب تقویت قیمت میلگرد در بازار داخلی گردد. بنابراین می توان امیدوار بود که رشد نرخ دلار منجر به افزایش قیمت میلگرد طی روزهای آتی کردد. همان طور که مشاهده شد در روز سه شنبه هفته جاری بازار میلگرد مانند روزهای پیش از آن با ثبات همراه بوده است و این امر نشان می دهد که در هفته جاری نوسانات چندانی در بازار میلگرد مشاهده نشده و بازار توام با آرامش نسبی بوده است و افت قیمتی در بازار این محصول مشاهده نشده است.

قیمت میلگرد اصفهان

تولیدکنندگان میلگرد تمایل دارند که میزان فروش کالاهای خود را افزایش دهند ولی نمی خواهند کالای خود را با هر قیمتی به فروش برسانند. بنابراین این امر نشان دهنده این است که بازار تحت تاثیر عوامل مثبتی قرار دارد که سبب بهبود آن می گردد. از محرک های افزایش قیمت میلگرد طی روزهای آینده می توان به نوسانات بازار قراضه آهنی و نشانه های موجود از کاهش عرضه این محصول، افزایش نرخ دلار و هم چنین رونق بازار صادرات اشاره کرد.

این عوامل ممکن است سبب افزایش قیمت میلگرد طی روزهای آتی گردد. نکته کم رنگ دیگری که طی روزهای جاری سبب حمایت از قیمت محصولات فولادی شده و از افت شدید قیمت ها جلوگیری کرده است می توان به شرایط آب و هوا و کاهش میزان بارش طی روزهای اخیر نسبت به سال های گذشته اشاره کرد. این امر سبب شده است که فعالیت ساخت و ساز در کشور چندان نیز از رونق نیفتد و میزان تقاضا افت شدیدی نداشته باشد که در نهایت عامل مثبتی برای بهبود قیمت میلگرد به شمار می رود.

نوسانات قیمت میلگرد کارخانجات مختلف

بنابراین عوامل ذکر شده تاکنون مانع از افت شدید قیمت میلگرد شده است. در کنار این عوامل می توان به افزایش قیمت ها در بازار جهانی و نیز روند صعودی قیمت نفت اشاره کرد که این عوامل نیز سبب شده است که بازار هم چنان رونق داشته باشد و شاهد کاهش قیمت ها طی روزهای اخیر نبوده ایم.

 قیمت میلگرد کارخانجات مختلف نیز طی روزهای اخیر نوسانات زیادی نداشته است. برای مثال قیمت میلگرد ظفر بناب طی هفته جاری تقریبا ثابت و برخی روزها با رشد قیمت مواجه بوده است. در نخستین روز هفته جاری قیمت میلگرد بناب به میزان 2310 تومان بوده است. این در حالی است که قیمت ارائه شده میلگرد این کارخانه در هفته گذشته به میزان 2350 تومان گزارش شده بود. در روزهای پایانی هفته گذشته قیمت میلگرد ظفر بناب به میزان 2310 تومان رسیده و با افت شدید قیمت مواجه شد.

پس از آن قیمت میلگرد بناب ثابت بوده و به همین میزان باقی ماند. این در حالی است که قیمت میلگرد ظفر بناب امروز مجددا رشد کرده و به میزان 2320 تومان رسیده است. بنابراین در هفته جاری شاهد نوسانات چندانی در حوزه میلگرد نبوده ایم. و قیمت ها روند ثابتی را طی کرده اند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0