0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

صادر كنندگان فولاد تركيه به حذف تعرفه واردات ميلگرد انتقاد كردند

انجمن صادر كنندگان فولاد تركيه معتقد است حذف تعرفه واردات ميلگرد تركيه باعث كاهش قیمت روز میلگرد در بازار داخلي نخواهد شد.اين اقدام اسيب پذيري صنعت را به دليل واردات با قيمت پايين و محصولات فاقد استاندارد افزايش خواهد داد.

به گزارش كلانيش شركت هاي فعال در زمينه ساخت و ساز نسبت به گراني ميلگرد در سال 2017 اعتراض كردند كه در نتيجه آن تعرفه 30 درصدي واردات ميلگرد تركيه به 10 در صد و با ادامه روند افزايشي قيمت روز ميلگرد ، نهايتا به صفر درصد كاهش يافت.

به عقيده رييس انجمن صادر كنندگان فولاد تركيه؛ با وجود تعرفه صفر درصدي به واسطه افزايش قيمت مواد مصرفي و مواد اوليه فولادي قيمت ميله گرد در سال 2018 باز هم افزايش خواهد يافت.

افزايش قيمت مواد اوليه در كل دنيا قيمت فولاد را بالا برده است و فقط مختص بازار تركيه نيست. رشد قيمت مواد اوليه و مصرفي در توليد فولاد باعث افزايش 135 دلاري هزينه توليد به واسطه رشد قيمت قراضه، افزايش 50 دلاري به واسطه رشد قيمت الكترود گرافيتي،5  دلار به دليل گراني فروآلياژها و 1.5 دلار به دليل گراني مواد نسوز شده است.

کاهش میزان تقاضا خرید میلگرد

شركتهاي ساختماني در تركيه حاضر به از دست دادن سود دلچسب خود نيستند، به همين دليل تلاش مي كنند به صنعت فولادي كه با حاشيه سود پايين در حال كار است فشار وارد كنند.

انجمن صادر كنندگان فولاد تاثير افزايش قيمت ميل گرد در سود شركتهاي ساختماني را بررسي كرده است.در يافته هاي اين تحقيق مشخص شد هزينه تامين هر 50 كيلو گرم ميلگرد مصرف شده در ساختمانهاي استانبول 1.5 و در إسكندرون 4.5 درصد بهاي فروش رفته ساخت و سازها را به خود اختصاص مي دهد.

شركتهاي ساختماني تركيه با 45 تا 70 درصد سود بالاترين حاشيه سود را در بين شركتهاي دنيا دارند. ميانگين سود شركتهاي تركيه اي 50 درصد،شركتهاي إمريكايي 9 درصد است.در مقابل حاشيه سود فولادسازهاي تركيه 5.5 و فولادسازهاي آمريكايي 14 درصد است.

در اين شرايط شركتهاي فولاد ساز تركيه در معرض خسارت قرار خواهند گرفت و ميزان اشتغال در صنعت فولاد كاهش خواهد يافت. فولادسازها به جاي تمركز بر سود آوري و افزايش صادرات بايد به فكر راهي براي حفظ سهم فروش داخلي و نجات خود باشند.در تركيه 40,000 نفر به طور مستقيم و 250,000 نفر به طور غير مستقيم در صنعت فولاد اشتغال دارند.

میلگرد مرکزآهن

امکان افزایش سریع قیمت میلگرد ایالات متحده

قیمت میلگرد در ایالات متحده افزایش یافته است؛ شرکت کنندگان در بازار دلیل آنرا افزایش تولید کارخانه ها دانستند که به منظور افزایش خرید در بازار انجام شده است. علاوه بر این ،پیش بینی بهبود تقاضای داخلی و کاهش عرضه به خارج از کشور در سال 2018 را نیز می توان از جمله عوامل موثر  بر افزایش قیمت میل گرد دانست.

در ارزیابی قیمت بازار فلزات آمریکا ،قیمت میلگرد داخلی از حدود 28 تا 29 دلار در هر تن cwt   افزایش یافت و به 29 تا 30 دلار در هر cwt   (580 تا 600 دلار در هر تن) فوب کارخانه رسید.

در آخرین دستاورد ها، قیمت میلگرد افزایش یافت و به سطح قیمت اواخر ماه اکتبر رسید. طبق آرشیو قیمت های فلزات در بازار آمریکا ، بعید به نظر می رسد که قیمت میلگرد از 30 دلار در هرcwt  که در تاریخ در 25 فوریه 2015  به آن دست یافته بود، فراتر برود.

قیمت میله گرد افزایش یافته است، زیرا تولیدکنندگان اعلام کرده اند که هزینه تولید آن 1.25 دلار در هر cwt افزایش یافته است. منابع بازار گفتند که در حال حاضر بعضی از کارخانه ها میلگردهای جدید خود را به قیمت هایی ارائه می دهند که نزدیک به سه سال پیش تعیین شده بود. شایان ذکر است که امکان دارد به زودی قیمت قراضه در محموله های ماه ژانویه افزایش یابد.

بعضی منابع می گویند که احتمال افزایش قیمت قراضه در این ماه به میزان 15 تا 20 دلار در هر تن پیش بینی می شود. منابع دیگری اظهار داشتند که قیمت قراضه ایالات متحده می تواند به دلیل شرایط  آب و هوایی بد در زمستان، به میزان قابل ملاحظه ای افزایش یابد و با توجه به احتمال افزایش قیمت قراضه ، این احتمال وجود دارد که قیمت ورق داخلی نیز  2 دلار در هر cwt افزایش یابد.

نوسانات بازار داخلی میلگرد

قیمت میلگرد ایالات متحده نیز باید به دلیل فروپاشی حجم واردات تا حدودی افزایش یابد، که بعید به نظر می رسد این افزایش در کوتاه مدت اتفاق بیفتد چرا که قیمت میلگرد داخلی ایالات متحده و قیمت صادراتی آن تقریباً برابر است. خریداران ایالات متحده برای توجیح خرید فولاد وارداتی، معمولاً برای قیمت های داخلی به دنبال گرفتن تخفیف هستند.

در ارزیابی قیمت فلزات بازار آمریکا ، قیمت روز میلگرد وارداتی در حال حاضر در حدود 560 تا 600 دلار در هر تن سی اف آر بندر هوستون است که از قیمت قبلی معادل 562 تا 572 دلار در هر تن، افزایش یافته است.

منابع می گویند که در برخی از بازارها مانند جنوب شرقی ایالات متحده، قیمت های داخلی کمتر از پیشنهادات خارجی است. یکی از منابع خدمات مرکزی گفت: “من هیچ میلگرد وارداتی را در طولانی مدت خریداری نکرده ام، زیرا  در سه تا چهار ماه گذشته قیمت به روز میلگرد وارداتی به قیمت داخلی آن بسیار نزدیک بوده است.”

بر اساس اطلاعاتی که در 2 ژانویه توسط بخش اجرایی و انطباق وزارت بازرگانی ایالات متحده منتشر شده است، قیمت های غیرقابل قبولی که از خارج از کشور ارائه می شوند باعث شده که مجوز واردات میلگرد ایالات متحده به میزان 6.1 درصد از واردات اولیه آن کاهش یابد و از  54,707 تن در ماه قبل به 51,343 تن برسد.

منابع می گویند که اگر دولت ترامپ از وعده های خود برای پرداخت 1 تریلیون دلار برای زیرساخت های ایالات متحده پیروی کند، قیمت میلگرد امروز نیز می تواند در بلندمدت حتی افزایش بیشتری را شاهد باشد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0