0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیش بینی هایی در مورد قیمت میلگرد برخی از کارخانه های ایران

قیمت میلگرد در کارخانجات مهم ایران طی هفته گذشته فراز و نشیب های زیادی داشته است. قیمت میلگرد ظفر بناب سایز ٨ در تاریخ پنجشنبه ٢١ دی ماه ٩۶ در حدود ٢٣١٠ تومان اعلام شد. که نسبت به یک هفته ی پیش با قیمت ٢٣۵٠ روند کاهشی داشته است. علاوه بر این قیمت این محصول نسبت به سه روز گذشته ثابت باقی مانده است. تحلیل گران پیش بینی می کنند که قیمت میلگرد ظفر بناب طی روز های هفته ی آینده نیز ثابت باقی بماند.

قیمت میلگرد ابر کوه یزد سایز ١٢ نیز در زمان مشابه در حدود ٢٣٠٠ تومان اعلام شد که نسبت به یک ماه گذشته بدون تغییر باقی مانده است. طبق بررسی های انجام شده کاهش تقاضا در بازار داخلی بزرگ ترین عامل تثبیت قیمت میلگرد ابر کوه یزد بوده است. شرکت کنندگان در بازار انتظار دارند که قیمت میلگرد این کارخانه به دلیل تقاضای کم همین روند را تا هفته ی آینده نیز دنبال کند.

قیمت میلگرد ابر کوه یزد

نوسانات قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان

عدم فعالیت خریداران در زمینه ی خرید میلگرد این کارخانه، تولید کننده را بر آن داشته است تا از میزان تولید و عرضه ی این محصول به بازار بکاهد. علاوه بر این، قیمت همین محصول در کارخانه ی ذوب آهن اصفهان نیز در تاریخ پنجشنبه ٢١ دی ماه امسال معادل ٢۶۶۵ تومان بود که نسبت به قیمت ٢۶٧٠ تومان در یک روز گذشته، حدود ۵ تومان کاهش داشت. علاوه بر این، میلگرد تولیدی این کارخانه نسبت به یک هفته ی گذشته با قیمت ٢۶٢٠ تومان روند افزایشی داشته است. با توجه به نوسانات اندک بازار، خریداران پیش بینی می کنند که قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان احتمالا ثابت باقی بماند اما قیمت میلگرد صادراتی آن روند افزایشی پیدا کند.

با وجود اوضاع فعلی بازار داخلی ایران و اطلاعات ارائه شده در مورد قیمت ها، برخی از کارشناسان انتظار دارند که قیمت میلگرد در روز های آتی به دلیل افزایش قیمت شمش و سنگ آهن مجددا روند افزایشی پیدا کند اما کارخانه ی های مطرح تولید کننده ی میلگرد در ایران، همچنان قیمت این محصول را ثابت اعلام می کنند.

میلگرد مرکزآهن

پیش بینی میلگرد در بازار انگلستان

قیمت میلگرد کارخانه های انگلستان طی یک هفته ی گذشته روند قابل قبولی داشته است.  طی آتش سوزی رخ داده در یکی از کارخانه های کک سازی این کشور، کارشناسان پیش بینی می کنند که این رخداد تاثیر محسوسی بر قیمت خرید میلگرد انگلستان و دیگر محصولات آن بگذارد. با این حال سخنگوی این کارخانه طی گزارشی اعلام کرد که آتش سوزی اخیر سریعا اطفاء شده است و تاثیر قابل توجهی بر قیمت میلگرد و مواد دیگر نخواهد گذاشت.

علاوه بر این، لازم به ذکر است که خروجی این کارخانه به طور سالیانه حدود ٢.۵ میلیون تن می باشد. همچنین به گفته ی یکی از سهامداران کارخانه ی کک سازی انگلستان ظرفیتی بالغ بر ٢٠٠ تا ٣٠٠ میلیون تن در سال را در اختیار دارد.

افت قیمت میلگرد بازار کارخانه های شرق چین

قیمت خرید میلگرد در بازار چین در تاریخ هشتم ژانویه ی سال ٢٠١٨ کاهش پیدا کرد. به گفته ی تحلیل گران و کارشناسان این کاهش قیمت به دلیل افت قیمت بیلت تانگشان واقع در شرق چین بوده است. علاوه بر این، در حال حاضر نسبت به چهار روز گذشته با توجه به ادامه ی روند کاهشی قیمت بیلت انتظار می رود که قیمت میلگرد نیز به تبع آن کاهش پیدا کند.

با این حال تولید کنندگان عقیده دارند که به زودی این روند متوقف خواهد شد. در حال حاضر در تاریخ ١٢ ژانویه ی ٢٠١٨ قیمت خرید میلگرد شانگهای با ۴٠ تا ۶٠ یوان در هر تن کاهش به مبلغ ٣۶٧٠ یوان تا ٣٧٨٠ یوان در هر تن خرید و فروش می شود. با این وجود تا کنون هیچ قراردادی در این زمینه منعقد نشد زیرا خریداران داخلی هنوز هم منتظر کاهش هر چه بیش تر قیمت ها هستند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0