0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ثابت ماندن قیمت نبشی کارخانه ناب تبریز

در بازار داخلی افزایش قیمت نبشی به دلیل تعیین تعرفه های مالیاتی، غیر قابل کنترل است.به دلیل تعیین وظایف مربوط ، نبشی طی یک دوره ی یازده ساله در گذشته به میزان 27.8٪ درصد یعنی معادل 2.3 میلیون تن کاهش یافت.طبق آمار ISPA طی سال های گذشته، ایران در آذز ماه تا دی ماه مشمول تعرفه های مربوط به مالیات شده است. خرید نبشی از کارخانه نبشی تبریز نیز به میزان 1.5 میلیون تن معادل -33.66 درصد گزارش شده است.

علی رغم انتظارات کارشناسان صنعت فولاد و شرکت کنندگان در بازار، ایران نیز مشمول مقررات مالیات بر واردات فولاد برای سال جاری شده است. با این حال، افراد شرکت کنندگان در بازار داخلی به این نتیجه رسیده اند که این تصمیم ممکن است به زودی در بخش محصولات فولادی بررسی شود.بر اساس سند رسمی وزارت صنعت، معدن و تجارت که در تاریخ 15 آذر امضا شده است،مقررات واردات فولاد برای انواع محصولات فولادی، از جمله ورق های فولادی، بدون تغییر باقی خواهد ماند. در حال حاضر کاهش قیمت نبشی با عوارض تعیین شده جبران می شود.رعایت وظایف ضد دامپینگ برای محصولات فولادی بلند شامل 9٪ درصد مالیات، برای  نبشی است. در عین حال، شرکت کنندگان در بازار داخلی معتقدند که این تصمیم نهایی نیست و تعرفه ی مالیات ها ممکن است تغییر کند.

قیمت نبشی اصفهان

موعد برنامه ریزی شده در کشور نیز دردی ماه است. اما یکی از منابع خبری می گوید: “هیچ تاریخ انقضایی برای این تعرفه ها وجود ندارد، بنابراین ممکن است وظایف مربوط واردات این محصولات هم با این وضعیت تا پایان سال جاری تغییر کند.لازم به ذکر است، انجمن تولید کنندگان فولاد ایران (ISPA) و سندیکای تولید کنندگان نبشی و ناودانی همراه با دیگر شرکت کنندگان حاضر در بازار، اصرار بر کاهش وظایف مربوط به تولید نبشی در عرضه ی ناکافی دانستند.

ثبات قیمت نبشی تبریز و انتظار افزایش بیش تر قیمت این محصول از سوی مشتریان

کارخانه های تولید کننده ی محصولات فولادی قیمت نبشی تبریز را با وجود تقاضای شدید در بازارثابت باقی ماند. در حال حاضر روند افزایش در بخش تولید نبشی تبریز در حال افزایش است امامشتریان برکاهش بیش تر قیمت این محصول اصرار دارند.قیمت نبشی تبریز برای حمل و نقل و تحویل در ماه دی  در حدود 2340 تومان در هرکیلواعلام شد که حدودا 50 تومان در هرکیلو افزایش از محدوده ی قیمت این محصول در طول یک هفته ی گذشته بود. کارخانه های متعلق به ایران پیشنهادات خود را در مورد قیمت نبشی برای مشتریان اصفهان افزایش داده است و به همین دلیل اکثر خریداران از خرید این محصول اجتناب می کنند. یکی از معامله گران ایرانی به خبرگزاری ها گفت: “قبل ازآخرهفته تقاضا برای خرید نبشی قوی نیست، به علاوه خریداران ترجیح می دهند روند خرید و فروش این محصول را در بازار کاهش یابد.”

مشتریان متعلق به شهرهای ایران به شدت علاقه مند به خرید این مواد ازتبریز هستند. یکی از معامله گران اهوازی نیز به این خبرگزاری گفت: “ما حتی از یکی از معامله گران اهوازی ، پیشنهاداتی در مورد قیمت نبشی به مبلغ 2340 تومان درهرکیلوشنیده ایم بنابراین در بازار این کشورجایی برای مصرف کنندگان ایرانی وجود ندارد. قیمت نبشی تبریزبه بوشهرطی هفته ی گذشته به مبلغ 2340 تومان در هر کیلو اعلام شد، اما در این هفته با افزایش روبه رو بود. یکی از منابع خبری می گوید: “حتی ممکن است برخی از مشتریان متعلق به ایران منشاء متفاوتی را برای خرید نبشی مورد نیاز خود ترجیح دهند.

در حال حاضر شرکت کنندگان در بازار انتظار دارند که قیمت نبشی تبریز بیش تر از قبل افزایش یابد، و این امر احتمالا بر صادرات نبشی ایران تاثیر خواهد گذاشت.به ویژه تقاضا برای خرید این محصول درایران در آینده ی نزدیک به دلیل آغاز فصل زمستان دارای روند صعودی نیست. با این حال، طرفداران محصولات فولادی ایران با توجه به روند حاکم در بازار محلی به طور قابل توجهی پیشنهادات را در مورد قیمت نبشی مطلوب می دانند.علاوه بر این، قیمت نبشی در بازار حداقل 50 تومان در هرکیلو بیش تر از قیمت همین محصول در مشهد است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0