5/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت ورق گرم روسیه و ثبات قیمت ورق سرد

قیمت ورق گرم تولید داخلی روسیه طی هفته گذشته افزایش یافته است و قیمت های بالاتری از معاملات صورت گرفته شنیده شده است. این در حالی است که قیمت ورق سرد تولیدی این کشور طی هفته گذشته ثابت باقی مانده است. به گفته منابع خبری علت افزایش قیمت ورق گرم این کشور به علت افزایش در قیمت محصولات صادراتی بوده است. قیمت ورق گرم و ورق سرد کشورهای مستقل اتحادیه ای طی هفته گذشته به میزان 5 تا 35 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است و معاملاتی با قیمت های بالا شنیده شده است که علت این امر نیز افزایش قیمت محصولات صادراتی کشور چین بوده است.

  به گفته یکی از تاجران محلی زمان رکود بازار روسیه هم اکنون به پایان رسیده است. به گفته منابع خبری قیمت محصولات فولاد تخت کشور روسیه طی فصل زمستان افت نخواهد کرد. علی رغم این که در این زمان فعالیت های ساخت و ساز اکثرا کاهش می یابد. با این حال قیمت های پیشنهادی تولیدکنندگان این محصولات منعکس کننده افزایش در بازار صادراتی این کشور از اواخر سال 2016 بوده است. قیمت ورق سرد و ورق گرم این کشور تنها در ماه مارس دچار افت قیمت شده و تا اواسط ماه ژوئیه به میزان 215-144 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

خرید و فروش انواع ورق گرم سرد گالوانیزه

با این حال پس از گذشت این زمان قیمت این محصولات در کشور روسیه افزایش یافته است. به گفته یکی از تاجران طی آن زمان سهام ها افت کرده و میزان معاملات نیز کاهش یافته بود با اینکه قیمت محصولات بسیار پایین بوده است. اما در حال حاضر با وجود افزایش قیمت ورق فولادی در این کشور میزان تقاضا نیز افزایش یافته است اما بازار داخلی هم چنان رونق ندارد.

ورق گرم

ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق گرم تولید داخلی به ضخامت 4 میلی متر این کشور تا تاریخ 7 ماه اوت  به میزان 599-591 دلار به ازای هر تن (شامل مالیات بر ارزش افزوده) بوده است. این در حالی است که قیمت این محصول طی هفته گذشته به میزان 559-558 دلار به ازای هر تن اعلام شده بود که در این هفته شاهد افزایش قیمت 41-33 دلاری این محصول بوده ایم. هم چنین معامله ای در کشور مسکو نیز به مبلغ 591 دلار به ازای هر تن منعقد شده است.

هم چنین به گفته منابع خبری بخش قابل توجهی از تجارت فولاد در منطقه مسکو توسط معامله گرانی که موافقت نامه های انباری را با سازندگان فولاد برقرار می کنند، انجام می شود و به آنها امکان می دهد که مواد را در شرایط مطلوب تر خریداری نمایند. خرید ورق گرم در ماه اوت اکثرا به قیمت 599 دلار به ازای هر تن انجام گرفته است. هم چنین پیشنهادات برای محموله های ماه سپتامبر نیز به مبلغ 613 دلار به ازای هر تن بوده است.

ورق سرد

ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق سرد تولید داخلی کشور روسیه به ضخامت 1 میلی متر تا روز دوشنبه به میزان 641-638 دلار به ازای هر تن (شامل مالیات بر ارزش افزوده) بوده است. این در حالی است که قیمت این محصول طی هفته گذشته به میزان 638-633 دلار به ازای هر تن بوده و در این هفته شاهد افزایش قیمت ورق سرد این کشور بوده ایم. پیشنهادات تولیدکنندگان این محصول نیز به مبلغ 641 دلار به ازای هر تن شنیده شده است.

هم چنین طی این هفته معامله ای برای ورق سرد به قیمت 638 دلار به ازای هر تن شنیده شده است و پیشنهادات قیمت محموله های ماه سپتامبر نیز به مبلغ 687 دلار به ازای هر تن بوده است. با این حال به گفته تاجران محلی هم اکنون بازار با کمبود میزان عرضه ورق سرد مواجه می باشد. هم چنین ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق فولادی تولید داخلی روسیه به ضخامت 20 میلی متر به میزان 566-563 دلار به ازای هر تن(شامل مالیات بر ارزش افزوده) بوده است که نسبت به قیمت 546-531 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است. هم چنین معامله ای برای این محصول نیز به قیمت 563 دلار به ازای هر تن شنیده شده است.

خرید و فروش ورق

کاهش فعالیت در بازار فولاد ضد زنگ اروپا

طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن بازار فولاد ضد زنگ اتحادیه اروپا هم چنان کساد می باشد و قیمت محصولات ضد زنگ این کشور طی هفته گذشته ثابت بوده است. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق سرد رول ضد زنگ تولید داخلی اروپا به میزان 1304-1257 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته ثابت باقی مانده است. با این حال به گفته منابع خبری انتظار می رود که قیمت این محصولات تا اواسط ماه اوت افزایش یابد.

هم چنین به گفته یکی از تاجران محلی این منطقه در حال حاضر کارخانجات سطح قیمت های خود را پایین نگه داشته اند و سطح سهام ها نیز در حال حاضر افت کرده است. هم چنین ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق سرد ضد زنگ نوع 316 نیز به میزان 1660-1601 دلار به ازای هر تن نسبت به هفته گذشته ثابت باقی مانده است. این ارزیابی ها برای ورق سرد نوع 304 نیز به میزان 1150-1126 دلار به ازای هر تن ثابت باقی مانده است.

طی این هفته قیمت پیشنهادی برای نیکل نیز در بازار بورس لندن به میزان 185-165 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است و تا تاریخ 4 ماه اوت به مبلغ 10400-10375 دلار به ازای هر تن رسیده است. این قیمت تا تاریخ 28 ماه ژوئیه به میزان 10215-10210 دلار به ازای هر تن اعلام شده است. با این حال رشد قیمت نیکل بر محصولات فولاد ضد زنگ این منطقه نیز تاثیرگذار خواهد بود.

اخبار روز قیمت آهن

خبرهای مرتبط:

رشد قیمت ورق گالوانیزه,رونق بازار آهن ایران,مالیات مازاد بر آهن آلات,افزایش قیمت ورق در بازار جهانی

 

 

 

5/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0