0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

کاهش قیمت ورق فولادی آمریکا به دنبال نوسانات قیمت قراضه آهنی

قیمت ورق فولادی کشور آمریکا برای سومین هفته متوالی روند نزولی داشته است که علت این امر کاهش قیمت قراضه آهنی و کاهش میزان تقاضا برای خرید ورق فولادی در این کشور بوده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق فولادی به میزان ۶۵۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۶۶۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان ۳۳ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. به گفته برخی منابع خبری آخرین کاهش قیمت ورق فولادی در این کشور به میزان ۸/۵ درصد و یا ۴۰ دلار به ازای هر تن در ماه گذشته بوده است. عمدتا کاهش قیمت ورق فولادی در این کشور به علت نوسانات قیمت قراضه آهنی بوده است و شنیده ها حاکی از آن است که قیمت قراضه آهنی به تازگی به میزان ۴۰ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. این در حالی است که زمان فرآوری ورق فولادی در کارخانجات به میزان ۳ تا ۴ هفته تخمین زده شده است و این به معنای آن است که کارخانجات تاثیری در افزایش قیمت ورق فولادی نداشته اند. هم چنین با کاهش میزان تقاضا برای ورق فولادی کارخانجات با گزینه های کم تری روبرو بوده و رقابت زیادی را خواهند داشت.

قیمت ورق فولادی در کشور آمریکا اندکی کاهش یافته است و این در حالی است که کارخانجات تولید این محصول سعی در کاهش میزان عرضه ورق فولادی داشته اند ولی در حال حاضر برنامه خود را تغییر داده و قیمت این محصول را طی هفته گذشته کاهش داده اند. برخی از خریداران نیز بیان کرده اند که ورق فولادی مورد نیاز خود را از کارخانجات خریدارای نخواهند کرد چراکه عرضه هایی با قیمت ورق فولادی کم تر و به میزان ۶۰۰ دلار به ازای هر تن نیز در بازار این کشور موجود می باشد. هم چنین به نظر می رسد که کاهش ظرفیت ورق فولادی در بازار داخلی کشور آمریکا سبب محدود شدن رقابت در بازار وراداتی ورق فولادی گردیده و دولت ترامپ نیز در حال پیشرفت دادن به قانون ۲۳۲ تجارت آمریکا برای واردات ورق فولادی می باشند. کشور آمریکا در ماه سپتامبر به میزان ۴۸۷۹۴ تن ورق فولادی به کشور وارد کرده است که نسبت به ۶۲۲۴۰ تن ورق فولادی وارد شده در ماه قبل از آن به میزان ۲۴ درصد کاهش یافته است.

هم چنین این میزان نسبت به ۸۷۷۴۰ تن ورق فولادی وارد شده در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۶ به میزان ۴/۴۴ درصد کاهش یافته است. به گفته منابع خبری پیش بینی می شود که میزان تقاضا برای ورق فولادی نسبت به فصل تابستان کاهش یابد ولی به میزان کاهش میزان واردات ورق فولادی کاهش نخواهد یافت.

آهن آلات اصفهان

کاهش قیمت ورق فولادی صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای به دنبال ضعف بازار ترکیه و چین

قیمت ورق گرم و ورق سرد در بازار صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای توسط تولیدکنندگان این محصول کاهش یافته است که علت این امر تضعیف در بازار داخلی کشورهای ترکیه و چین بیان شده است. هم چنین به گفته منابع خبری تولیدکنندگان ورق فولادی در کشور چین، که تعیین کننده روند قیمت ورق فولادی در بازار جهانی می باشند، طی هفته گذشته از تعطیلات طولانی مدت این کشور بازگشته اند و پیشنهادات خرید ورق گرم و خرید ورق سرد از سوی این تولیدکنندگان کاهش یافته است. اخبار رسیده حاکی از آن است که قیمت ورق فولادی در بازار داخلی ورق فولادی در کشور ترکیه، که یکی از عمده ترین بازارهای صادرات ورق فولادی از کشورهای مستقل اتحادیه ای می باشد، از اول ماه سپتامبر به میزان ۳۵ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گرم در بازار داخلی کشور ترکیه به میزان ۶۰۰-۵۸۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است. هم چنین ارزیابی ها از قیمت ورق گرم صادراتی کشور چین به میزان ۵۶۰-۵۵۰ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان ۲۰-۱۵ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

نوسانات قیمت ورق گرم صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای

قیمت ورق گرم پیشنهادی از سوی کشور اوکراین به میزان ۵۸۵-۵۸۰ دلار به ازای هر تن شنیده شده است (۵۷۰-۵۶۰ دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه) که نسبت به قیمت ورق گرم اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان ۱۵ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. این در حالی است که پیشنهادات قیمت ورق گرم کشور اوکراین به غرب آفریقا به میزان ۵۵۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است. پیشنهادات قیمت ورق گرم کشور روسیه به ترکیه نیز به میزان ۵۹۰-۵۸۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده است ( حدود ۵۷۵-۵۶۰ دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه) که نسبت به قیمت ۶۱۵-۶۱۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان ۵۰-۴۰ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. طی هفته جاری همچنین پیشنهاد قیمت ورق گرم صادراتی از سوی کشور روسیه به میزان ۴۷۵ یورو (۵۵۸ دلار) به ازای هر تن فوب دریای سیاه شنیده شده است. ارزیابی متال بولتن از خرید ورق گرم صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای به میزان ۵۷۰-۵۵۰ دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان ۴۰-۳۵ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

نوسانات قیمت ورق سرد صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای

قیمت ورق سرد پیشنهادی از سوی کشورهای روسیه و اوکراین به کشور ترکیه به میزان ۶۱۵-۶۱۰ دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه گزارش شده است (۶۳۰ دلار به ازای هر تن cfr). قیمت ورق سرد نیز نسبت به اوایل ماه اکتبر به میزان ۳۰ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. پیشنهاد قیمت ورق سرد اوکراین به غرب آفریقا نیز به میزان ۵۹۰ دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه گزارش شده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سرد صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای به میزان ۶۱۵-۵۹۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان ۲۵-۲۰ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری