0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

کاهش قیمت ورق فولادی آمریکا به دنبال نوسانات قیمت قراضه آهنی

قیمت ورق فولادی کشور آمریکا برای سومین هفته متوالی روند نزولی داشته است که علت این امر کاهش قیمت قراضه آهنی و کاهش میزان تقاضا برای خرید ورق فولادی در این کشور بوده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق فولادی به میزان 650 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت 660 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان 33 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. به گفته برخی منابع خبری آخرین کاهش قیمت ورق فولادی در این کشور به میزان 8/5 درصد و یا 40 دلار به ازای هر تن در ماه گذشته بوده است. عمدتا کاهش قیمت ورق فولادی در این کشور به علت نوسانات قیمت قراضه آهنی بوده است و شنیده ها حاکی از آن است که قیمت قراضه آهنی به تازگی به میزان 40 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. این در حالی است که زمان فرآوری ورق فولادی در کارخانجات به میزان 3 تا 4 هفته تخمین زده شده است و این به معنای آن است که کارخانجات تاثیری در افزایش قیمت ورق فولادی نداشته اند. هم چنین با کاهش میزان تقاضا برای ورق فولادی کارخانجات با گزینه های کم تری روبرو بوده و رقابت زیادی را خواهند داشت.

قیمت ورق فولادی در کشور آمریکا اندکی کاهش یافته است و این در حالی است که کارخانجات تولید این محصول سعی در کاهش میزان عرضه ورق فولادی داشته اند ولی در حال حاضر برنامه خود را تغییر داده و قیمت این محصول را طی هفته گذشته کاهش داده اند. برخی از خریداران نیز بیان کرده اند که ورق فولادی مورد نیاز خود را از کارخانجات خریدارای نخواهند کرد چراکه عرضه هایی با قیمت ورق فولادی کم تر و به میزان 600 دلار به ازای هر تن نیز در بازار این کشور موجود می باشد. هم چنین به نظر می رسد که کاهش ظرفیت ورق فولادی در بازار داخلی کشور آمریکا سبب محدود شدن رقابت در بازار وراداتی ورق فولادی گردیده و دولت ترامپ نیز در حال پیشرفت دادن به قانون 232 تجارت آمریکا برای واردات ورق فولادی می باشند. کشور آمریکا در ماه سپتامبر به میزان 48794 تن ورق فولادی به کشور وارد کرده است که نسبت به 62240 تن ورق فولادی وارد شده در ماه قبل از آن به میزان 24 درصد کاهش یافته است.

هم چنین این میزان نسبت به 87740 تن ورق فولادی وارد شده در ماه سپتامبر سال 2016 به میزان 4/44 درصد کاهش یافته است. به گفته منابع خبری پیش بینی می شود که میزان تقاضا برای ورق فولادی نسبت به فصل تابستان کاهش یابد ولی به میزان کاهش میزان واردات ورق فولادی کاهش نخواهد یافت.

آهن آلات اصفهان

کاهش قیمت ورق فولادی صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای به دنبال ضعف بازار ترکیه و چین

قیمت ورق گرم و ورق سرد در بازار صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای توسط تولیدکنندگان این محصول کاهش یافته است که علت این امر تضعیف در بازار داخلی کشورهای ترکیه و چین بیان شده است. هم چنین به گفته منابع خبری تولیدکنندگان ورق فولادی در کشور چین، که تعیین کننده روند قیمت ورق فولادی در بازار جهانی می باشند، طی هفته گذشته از تعطیلات طولانی مدت این کشور بازگشته اند و پیشنهادات خرید ورق گرم و خرید ورق سرد از سوی این تولیدکنندگان کاهش یافته است. اخبار رسیده حاکی از آن است که قیمت ورق فولادی در بازار داخلی ورق فولادی در کشور ترکیه، که یکی از عمده ترین بازارهای صادرات ورق فولادی از کشورهای مستقل اتحادیه ای می باشد، از اول ماه سپتامبر به میزان 35 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گرم در بازار داخلی کشور ترکیه به میزان 600-580 دلار به ازای هر تن گزارش شده است. هم چنین ارزیابی ها از قیمت ورق گرم صادراتی کشور چین به میزان 560-550 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان 20-15 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

نوسانات قیمت ورق گرم صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای

قیمت ورق گرم پیشنهادی از سوی کشور اوکراین به میزان 585-580 دلار به ازای هر تن شنیده شده است (570-560 دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه) که نسبت به قیمت ورق گرم اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان 15 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. این در حالی است که پیشنهادات قیمت ورق گرم کشور اوکراین به غرب آفریقا به میزان 550 دلار به ازای هر تن گزارش شده است. پیشنهادات قیمت ورق گرم کشور روسیه به ترکیه نیز به میزان 590-580 دلار به ازای هر تن اعلام شده است ( حدود 575-560 دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه) که نسبت به قیمت 615-610 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان 50-40 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. طی هفته جاری همچنین پیشنهاد قیمت ورق گرم صادراتی از سوی کشور روسیه به میزان 475 یورو (558 دلار) به ازای هر تن فوب دریای سیاه شنیده شده است. ارزیابی متال بولتن از خرید ورق گرم صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای به میزان 570-550 دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان 40-35 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

نوسانات قیمت ورق سرد صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای

قیمت ورق سرد پیشنهادی از سوی کشورهای روسیه و اوکراین به کشور ترکیه به میزان 615-610 دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه گزارش شده است (630 دلار به ازای هر تن cfr). قیمت ورق سرد نیز نسبت به اوایل ماه اکتبر به میزان 30 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. پیشنهاد قیمت ورق سرد اوکراین به غرب آفریقا نیز به میزان 590 دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه گزارش شده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سرد صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای به میزان 615-590 دلار به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان 25-20 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0