0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تحلیل بازار محصولات فولاد تخت کشور ترکیه

قیمت محصولات فولاد تخت کشور ترکیه از جمله قیمت ورق فولادی در ماه سپتامبر روند نزولی داشته است که علت این امر افزایش میزان تقاضا و افزایش قیمت ها در بازار جهانی بوده است. این در حالی است که در اواخر ماه سپتامبر و اوایل ماه اکتبر قیمت ورق فولادی روند معکوس داشته است. اکثر تولیدکنندگان ورق فولادی در کشور پیش فروش محصولات خود را برای ماه نوامبر تمام کرده اند ولی قیمت ورق فولادی جدید را برای ماه دسامبر هنوز اعلام نکرده اند. انتظار بازار این است که قیمت ورق فولادی کاهش یابد چراکه قیمت ها در بازار جهانی نیز روند نزولی را در پیش گرفته است. هم چنین براساس آمار منتشر شده میزان تولید شمش در کشور ترکیه طی ماه های ژانویه تا اوت سال جاری افزایش یافته است. میزان شمش تولیدی طی ماه های ذکر شده حدود ۸۷/۷ میلیون تن بوده است در حالی که این میزان در ماه های مشابه سال ۲۰۱۶ به میزان ۳۴/۶ میلیون تن گزارش شده است.

نوسانات قیمت ورق گرم و ورق سرد در بازار داخلی

قیمت ورق گرم در بازار داخلی کشور ترکیه از ارزیابی متال بولتن به میزان ۶۳۰-۶۲۰ دلار به ازای هر تن تا تاریخ ۲۹ ماه سپتامبر بوده است که نسبت به قیمت ورق گرم به میزان ۵۹۵-۵۹۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده در تاریخ ۱ ماه سپتامبر افزایش یافته است. هم چنین ارزیابی ها از قیمت ورق سرد در بازار داخلی کشور به میزان ۶۹۰-۶۸۰ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ورق سرد در تاریخ ۱ ماه سپتامبر (۶۸۰-۶۷۵ دلار به ازای هر تن) افزایش یافته است. پیش بینی می شود که قیمت ورق فولادی پیشنهادی برای ماه دسامبر کاهش یابد ولی انتظار نمی رود که قیمت ها افت شدیدی داشته باشد. میزان تقاضا نیز در حال حاضر اندک می باشد. اکثر خریداران منتظرند که ببیند قیمت ورق فولادی چه میزان کاهش می یابد بنابراین بازار در حال حاضر آرام می باشد. تولیدکنندگان قیمت ورق فولادی خود را به میزان ۶۵۰-۶۴۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند ولی بازار این قیمت را نپذیرفته است. در حال حاضر ورق گرم موجود در بازار این کشور به میزان ۶۰۰-۵۹۰ دلار به ازای هر تن قیمت گذاری شده است و نشانه ای از افزایش شدید قیمت ورق فولادی در بازار مشاهده نمی شود.

قیمت خرید ورق کرکره

نوسانات قیمت ورق گرم صادراتی

میزان تقاضا برای ورق گرم صادراتی کشور ترکیه در کشورهای اروپایی در ماه سپتامبر متوسط بوده است و انتظار می رود که با پایان یافتن فصل تابستان به میزان بیشتری افزایش یابد. با تعیین عوارض ضد دامپینگ برای واردات ورق گرم از چندین کشور به اروپا انتظار می رود که میزان واردات از کشور ترکیه افزایش یابد. ارزیابی ها از قیمت ورق گرم صادراتی کشور ترکیه به میزان ۶۱۵-۶۱۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۵۹۵-۵۸۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده در تاریخ ۱ ماه سپتامبر افزایش یافته است.

میزان واردات و صادرات ورق فولادی

براساس آمار منتشر شده کشور ترکیه در ماه اوت سال ۲۰۱۷ به میزان ۲۹۰۶۷۷ تن محصولات فولاد تخت صادر کرده است. این میزان نسبت به ۳۱۵۸۶۶  تن ورق فولادی صادر شده در ماه اوت سال ۲۰۱۶ به میزان ۹۷/۷ درصد کاهش یافته است. این میزان شامل ۱۶۲۹۶۸ تن ورق گرم صادر شده بوده که نسبت به ۲۲۹۷۶۸ تن ورق گرم صادر شده در سال گذشته به میزان ۰۷/۲۹ درصد کاهش داشته است. میزان ورق فولادی وارداتی به این کشور نیز در ماه اوت سال جاری به میزان ۶۸۳۸۳۴ تن بوده که نسبت به ۶۶۰۷۶۰ تن ورق فولادی وارد شده در ماه اوت سال گذشته به میزان ۴۹/۳ درصد افزایش یافته است. این میزان شامل ۳۵۲۳۳۰ تن ورق گرم وارداتی به این کشور بوده که در ماه اوت سال گذشته ۲۸۸۹۸۴ تن گزارش شده و شاهد افزایش ۹۲/۲۱ درصدی واردات این محصول بوده ایم.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری