0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت ورق سرد کشور آمریکا به دنبال کاهش میزان واردات

قیمت ورق سرد در کشور آمریکا روند صعودی را در پیش گرفته است چراکه خریداران این محصول برای تقاضاهای جدید خود را آماده کرده و بازار وارداتی این کشور نیز غیر رقابتی می باشد. تولیدکنندگان فولاد در این کشور قصد دارند قیمت ورق سرد پیشنهادی خود را افزایش داده چراکه میزان تقاضا در بخش خودروسازی این کشور در حال حاضر افزایش یافته است و تولیدکنندگان خودرو در این کشور قصد دارند مواد اولیه خود را برای سال 2018 تامین نمایند. این در حالی است که میزان خرید خودرو در حال حاضر کاهش یافته و میزان تقاضا کم می باشد.

برخی از فعالان بازار معتقدند که قیمت ورق سرد در بازار داخلی این کشور پس از مشخص شدن میزان دقیق تقاضا برای این محصول در معاملات مجددا افزایش خواهد یافت. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سرد افزایش یافته و از قیمت 780 دلار به ازای هر تن به قیمت 790 دلار به ازای هر تن رسیده است. قیمت ورق گالوانیزه نیز به میزان 780 دلار به ازای هر تن ثابت باقی مانده است و قیمت ورق گالوانیزه رول نیز به میزان 875 دلار به ازای هر تن بوده است.

به گزارش فعالان بازار قیمت ورق سرد وارداتی به میزان 780 دلار به ازای هر تن می باشد که تقریبا به قیمت این محصول در بازار داخلی کشور نزدیک می باشد بنابراین به علت نزدیک بودن قیمت ورق سرد در بازار داخلی و وارداتی این کشور خریداران تمایلی به بازار وارداتی نشان نداده اند. همین امر سبب شده است که قیمت ورق سرد در بازار داخلی این کشور تقویت گردد.

در حال حاضر، نشانه ای از روند مثبت بازار وارداتی ورق سرد در بازار داخلی این کشور مشاهده نمی گردد. معاملات منعقد شده برای ورق سرد در این کشور از میزان 296200 تن در ماه اوت به میزان 254000 تن در ماه سپتامبر به میزان 2/14 درصد کاهش یافته است. هم چنین میزان معاملات ورق پوشش داده شده نیز از میزان 647700 تن به میزان 561900 تن کاهش یافته است. هم چنین در زمان مشابه میزان موجودی ورق سرد نیز افزایش یافته است.

قیمت ورق گالوانیزه

با این وجود میزان فعالیت خرید ورق سرد در بازار این کشور کاهش یافته است. تعرفه قیمت ورق سرد طی هفته گذشته به میزان 45-40 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. برخی از کاخانجات نیز به علت قطع برق و ازکار افتادن برخی از دستگاه های خود ناچار به کاهش میزان موجودی و افزایش قیمت ورق سرد شده اند. این مساله نیز سبب گردیده است که خریداران تمایلی به خرید ورق سرد از خود نشان ندهند. واقعیت این است که در حال حاضربه علت افزایش قیمت ورق سرد میزان تقاضا شدیدا کاهش یافته است.

کاهش قیمت ورق سرد کشورهای اروپایی به دنبال کاهش فعالیت خرید

قیمت ورق سرد در کشوهای اروپایی کاهش یافته است که به گفته منابع خبری علت این امر کاهش میزان فعالیت تجاری در این کشور بوده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سرد در بازار داخلی کشورهای اروپایی به میزان 620-600 یورو (729-706 دلار) به ازای هر تن تا تاریخ 18 ماه اکتبر بوده است که نسبت به قیمت 630-610 یورو به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است.

هم چنین سایر ارزیابی ها برای قیمت ورق سرد در کشورهای جنوب اروپا نیز به میزان 580-570 یورو به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت 590-570 یورو به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است. این ارزیابی ها براساس قیمت های قابل اجرا و پیشنهادات رسمی اعلام شده در بازار داخلی این کشورها بوده است. توزیع کنندگان این محصول تمایل اندکی نسبت به عقد قراردادهای جدید نشان داده اند چراکه میزان موجودی در انبارها در حال حاضر مناسب می باشد.

در حال حاضر بازار خرید ورق سرد در کشورهای اروپایی آرام بوده است و خریداران تمایلد ورق سرد نشان نداده اند چراکه میزان ماده در دسترس آن ها کافی بوده و تنها ظرفیت مورد نیاز از ماده ای که احتیاج دارند را خریداری کرده و جدا از آن فعالیت در بازار نیز در حال حاضر اندک می باشد.

هم چنین ارزیابی ها از قیمت ورق سرد وارداتی به جنوب اروپا نیز به میزان 590-570 یورو به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده در تاریخ قبل از آن ثابت باقی مانده است. ارزیابی ها از قیمت ورق سرد وارداتی به شمال اروپا نیز به میزان 580-570 یورو به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی کاهش یافته است. این ارزیابی ها نیز براساس پیشنهادات شنیده شده از سوی کشورهای هند و دیگر کشورهای آسیایی بوده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0