0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت ورق سرد کشور آمریکا به دنبال کاهش میزان واردات

قیمت ورق سرد در کشور آمریکا روند صعودی را در پیش گرفته است چراکه خریداران این محصول برای تقاضاهای جدید خود را آماده کرده و بازار وارداتی این کشور نیز غیر رقابتی می باشد. تولیدکنندگان فولاد در این کشور قصد دارند قیمت ورق سرد پیشنهادی خود را افزایش داده چراکه میزان تقاضا در بخش خودروسازی این کشور در حال حاضر افزایش یافته است و تولیدکنندگان خودرو در این کشور قصد دارند مواد اولیه خود را برای سال ۲۰۱۸ تامین نمایند. این در حالی است که میزان خرید خودرو در حال حاضر کاهش یافته و میزان تقاضا کم می باشد.

برخی از فعالان بازار معتقدند که قیمت ورق سرد در بازار داخلی این کشور پس از مشخص شدن میزان دقیق تقاضا برای این محصول در معاملات مجددا افزایش خواهد یافت. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سرد افزایش یافته و از قیمت ۷۸۰ دلار به ازای هر تن به قیمت ۷۹۰ دلار به ازای هر تن رسیده است. قیمت ورق گالوانیزه نیز به میزان ۷۸۰ دلار به ازای هر تن ثابت باقی مانده است و قیمت ورق گالوانیزه رول نیز به میزان ۸۷۵ دلار به ازای هر تن بوده است.

به گزارش فعالان بازار قیمت ورق سرد وارداتی به میزان ۷۸۰ دلار به ازای هر تن می باشد که تقریبا به قیمت این محصول در بازار داخلی کشور نزدیک می باشد بنابراین به علت نزدیک بودن قیمت ورق سرد در بازار داخلی و وارداتی این کشور خریداران تمایلی به بازار وارداتی نشان نداده اند. همین امر سبب شده است که قیمت ورق سرد در بازار داخلی این کشور تقویت گردد.

در حال حاضر، نشانه ای از روند مثبت بازار وارداتی ورق سرد در بازار داخلی این کشور مشاهده نمی گردد. معاملات منعقد شده برای ورق سرد در این کشور از میزان ۲۹۶۲۰۰ تن در ماه اوت به میزان ۲۵۴۰۰۰ تن در ماه سپتامبر به میزان ۲/۱۴ درصد کاهش یافته است. هم چنین میزان معاملات ورق پوشش داده شده نیز از میزان ۶۴۷۷۰۰ تن به میزان ۵۶۱۹۰۰ تن کاهش یافته است. هم چنین در زمان مشابه میزان موجودی ورق سرد نیز افزایش یافته است.

قیمت ورق گالوانیزه

با این وجود میزان فعالیت خرید ورق سرد در بازار این کشور کاهش یافته است. تعرفه قیمت ورق سرد طی هفته گذشته به میزان ۴۵-۴۰ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. برخی از کاخانجات نیز به علت قطع برق و ازکار افتادن برخی از دستگاه های خود ناچار به کاهش میزان موجودی و افزایش قیمت ورق سرد شده اند. این مساله نیز سبب گردیده است که خریداران تمایلی به خرید ورق سرد از خود نشان ندهند. واقعیت این است که در حال حاضربه علت افزایش قیمت ورق سرد میزان تقاضا شدیدا کاهش یافته است.

کاهش قیمت ورق سرد کشورهای اروپایی به دنبال کاهش فعالیت خرید

قیمت ورق سرد در کشوهای اروپایی کاهش یافته است که به گفته منابع خبری علت این امر کاهش میزان فعالیت تجاری در این کشور بوده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سرد در بازار داخلی کشورهای اروپایی به میزان ۶۲۰-۶۰۰ یورو (۷۲۹-۷۰۶ دلار) به ازای هر تن تا تاریخ ۱۸ ماه اکتبر بوده است که نسبت به قیمت ۶۳۰-۶۱۰ یورو به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است.

هم چنین سایر ارزیابی ها برای قیمت ورق سرد در کشورهای جنوب اروپا نیز به میزان ۵۸۰-۵۷۰ یورو به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۵۹۰-۵۷۰ یورو به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است. این ارزیابی ها براساس قیمت های قابل اجرا و پیشنهادات رسمی اعلام شده در بازار داخلی این کشورها بوده است. توزیع کنندگان این محصول تمایل اندکی نسبت به عقد قراردادهای جدید نشان داده اند چراکه میزان موجودی در انبارها در حال حاضر مناسب می باشد.

در حال حاضر بازار خرید ورق سرد در کشورهای اروپایی آرام بوده است و خریداران تمایلد ورق سرد نشان نداده اند چراکه میزان ماده در دسترس آن ها کافی بوده و تنها ظرفیت مورد نیاز از ماده ای که احتیاج دارند را خریداری کرده و جدا از آن فعالیت در بازار نیز در حال حاضر اندک می باشد.

هم چنین ارزیابی ها از قیمت ورق سرد وارداتی به جنوب اروپا نیز به میزان ۵۹۰-۵۷۰ یورو به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده در تاریخ قبل از آن ثابت باقی مانده است. ارزیابی ها از قیمت ورق سرد وارداتی به شمال اروپا نیز به میزان ۵۸۰-۵۷۰ یورو به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی کاهش یافته است. این ارزیابی ها نیز براساس پیشنهادات شنیده شده از سوی کشورهای هند و دیگر کشورهای آسیایی بوده است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری