0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افت قیمت ورق سیاه در بازار داخلی و وارداتی کشور سنگاپور

قیمت ورق سیاه وارداتی به کشور سنگاپور طی هفته گذشته کاهش یافته است. علت این امر فشار خریداران بر کارخانجات تولیدی این محصول برای کاهش قیمت ورق سیاه تولیدی خود می باشد. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه وارداتی به کشورهای جنوب شرقی آسیا که عمدتا براساس خرید ورق سیاه ویتنام از کشورچین می باشد به میزان ۵۷۰-۵۶۰ دلار به ازای هر تن cfr  تا تاریخ ۳۰ ماه اکتبر بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان ۱۰ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

به گفته منابع خبری خریداران این محصول از بازار خرید ورق سیاه از اواخر هفته گذشته عقب نشینی کرده اند. مصرف کنندگان نهایی این محصول در کشور ویتنام با مشاهده تداوم روند کاهش قیمت آهن آلات در کشور چین، از خرید ورق سیاه با ظرفیت های بالا خودداری کرده اند.

پیشنهادات قیمت خرید ورق سیاه در مناقصات

هم چنین پیشنهادات قیمت ورق سیاه در مناقصات توسط خریداران در کشور ویتنام از میزان ۵۶۵ دلار به ازای هر تن به میزان ۵۶۰ دلار به ازای هر تن تا روزهای پایانی هفته گذشته کاهش یافته است که علت این امر کاهش میزان پیش فروش ورق سیاه توسط کارخانجات اعلام شده است.

در روز دوشنبه، پیشنهادات قیمت ورق سیاه در مناقصات کاهش یافته و به میزان ۵۵۵ دلار به ازای هر تن رسیده است. این در حالی است که میزان پیش فروش ورق سیاه کشور چین از چهارشنبه هفته گذشته روند نزولی را در پیش گرفته است  پس از آن ثابت باقی مانده است.

تاجران نیز قیمت ورق سیاه پیشنهادی خود را به میزان ۵۸۰-۵۷۰ دلار به ازای هر تن در بازار داخلی کشور ویتنام اعلام کرده اند. هم چنین معاملاتی نیز شنیده شده که قیمت این محصول در آن ها به میزان ۵۷۰-۵۶۵ دلار به ازای هر تن پیشنهاد گردیده است. هم چنین چندین تاجر بیان کرده اند که قیمت ورق سیاه تولیدی خود را به میزان ۵۶۵-۵۶۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده و با این قیمت چندین معامله نیز منعقد کرده اند.

هم چنین به گفته برخی منابع خبری طی هفته جاری معامله ای از خرید ورق سیاه به قیمت ۵۵۵ دلار به ازای هر تن در کشور ویتنام صورت گرفته است. هرجند این معامله در ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در نظر گرفته نشده است چراکه این قیمت با روند پیشنهاد قیمت برای این محصول در کشور ویتنام متفاوت بوده است.

قیمت ورق گالوانیزه

نوسانات بازار داخلی ورق سیاه کشور سنگاپور

هم چنین قیمت ورق سیاه در بازار داخلی  این کشور از سوی تولیدکنندگان بزرگ به میزان ۵۶۵-۵۶۰ دلار به ازای هر تن بوده است و به گفته منابع بازار کارخانجات سعی در متعادل کردن قیمت های خود و رقابت با بازار وارداتی این کشور را دارند. هم چنین خریداران تمایلی به پرداخت هزینه بالا برای خرید ورق سیاه از کشورهای صادرکننده نداشته و به همین دلیل کارخانجات در نظر دارند قیمت محصولات تولیدی خود را به میزانی کم تر از قیمت محصولات وارداتی برسانند.

به گفته برخی تاجران تولیدکنندگان عمده آهن آلات در این کشور محموله هایی به ظرفیت ۱۵۰۰۰۰-۱۲۰۰۰۰ تن ورق سیاه را به قیمت ۵۶۵-۵۶۰ دلار به ازای هر تن در بازار داخلی این کشور به فروش رسانده اند. در حال حاضر خریداران تمایل بیشتری به خرید ورق سیاه در بازار داخلی این کشور دارند چراکه دیگر ناچار به انتظار برای مسافت های طولانی حمل کالا تا کشور خود را نخواهند داشت.

این روند در آینده نزدیک نیز ادامه خواهد داشت چراکه مشکلاتی برای تولید نیز در بازار داخلی این کشور وجود دارد. تاثیر شکست قیمت ورق سیاه هم چنین می تواند تقویت گردد چنانچه میزان تولید ورق سیاه تا ماه مارس ۲۰۱۸ افزایش یافته و دو برابر گردد.

نوسانات قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور چین

قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور چین تا تاریخ ۲۷ ماه اکتبر کاهش یافته است چراکه بازار این کشور دور جدیدی از کاهش قیمت را شروع کرده است و این روند بر بازار صادراتی ورق سیاه کشور چین نیز تاثیرگذار می باشد. قیمت ورق سیاه در بازار داخلی شرق کشور چین به میزان ۴۰۲۰-۳۹۶۰ یوان (۶۰۶-۵۹۷ دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ۷۰-۶۰ یوان به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است.

هم چنین قیمت ورق سیاه در بازار داخلی شمال چین نیز به میزان ۴۰۰۰-۳۹۷۰ یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۳۰ یوان به ازای هر تن کاهش یافته است. کاهش قیمت ورق سیاه در این منطقه به دنبال کاهش قیمت لحظه ای این محصول بوده است. کاهش شدید قیمت ورق سیاه طی دو هفته گذشته سبب شده است که برخی از خریداران مجددا به بازار بازگردند و فعالیت خرید این محصول نیز افزایش یابد.

قیمت ورق سیاه در بازار داخلی شانگهای به میزان ۸۰-۷۰ یوان به ازای هر تن کاهش یافته است در حالی که این قیمت در سایر شهرها به میزان ۶۰ یوان به ازای هر تن کاهش یافته است. در بازار صادراتی این کشور نیز ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه به میزان ۸۳/۵۵۱ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان ۳/۸۵ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

پیش بینی روند بازار داخلی ورق سیاه کشور چین

پیش بینی می شود که قیمت ورق سیاه طی روزهای آینده به پایین تر از قیمت ۵۶۰ دلار به ازای هر تن برسد. برخی از صادرکنندگان نیز اعلام کرده اند که قیمت ۵۵۵ دلار به ازای هر تن را برای پیش فروش کالای خود انتخاب خواهند کرد و ممکن است به قیمت ۵۵۰ دلار به ازای هر تن نیز برسند.

بنابراین احتمال افت بیشتر قیمت ورق سیاه در بازار صادراتی کشور چین وجود خواهد داشت. هرچند به نظر نمی رسد که تا پایان هفته جاری میزان پیش فروش این محصول به رقم بالایی برسد چراکه قیمت ها برای دو هفته متوالی به طور مداوم کاهش یافته است.

هرچند پیشنهادات قیمت ورق سیاه در مناقصات از کشور ویتنام کاهش یافته و به میزان ۵۴۰ دلار به ازای هر تن رسیده است. هم چنین یکی از شرکت های بزرگ نیز قیمت پینشنهادی خود را به میزان ۵۳۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده است.

 

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری