0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افت قیمت ورق سیاه در بازار داخلی و وارداتی کشور سنگاپور

قیمت ورق سیاه وارداتی به کشور سنگاپور طی هفته گذشته کاهش یافته است. علت این امر فشار خریداران بر کارخانجات تولیدی این محصول برای کاهش قیمت ورق سیاه تولیدی خود می باشد. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه وارداتی به کشورهای جنوب شرقی آسیا که عمدتا براساس خرید ورق سیاه ویتنام از کشورچین می باشد به میزان 570-560 دلار به ازای هر تن cfr  تا تاریخ 30 ماه اکتبر بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان 10 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

به گفته منابع خبری خریداران این محصول از بازار خرید ورق سیاه از اواخر هفته گذشته عقب نشینی کرده اند. مصرف کنندگان نهایی این محصول در کشور ویتنام با مشاهده تداوم روند کاهش قیمت آهن آلات در کشور چین، از خرید ورق سیاه با ظرفیت های بالا خودداری کرده اند.

پیشنهادات قیمت خرید ورق سیاه در مناقصات

هم چنین پیشنهادات قیمت ورق سیاه در مناقصات توسط خریداران در کشور ویتنام از میزان 565 دلار به ازای هر تن به میزان 560 دلار به ازای هر تن تا روزهای پایانی هفته گذشته کاهش یافته است که علت این امر کاهش میزان پیش فروش ورق سیاه توسط کارخانجات اعلام شده است.

در روز دوشنبه، پیشنهادات قیمت ورق سیاه در مناقصات کاهش یافته و به میزان 555 دلار به ازای هر تن رسیده است. این در حالی است که میزان پیش فروش ورق سیاه کشور چین از چهارشنبه هفته گذشته روند نزولی را در پیش گرفته است  پس از آن ثابت باقی مانده است.

تاجران نیز قیمت ورق سیاه پیشنهادی خود را به میزان 580-570 دلار به ازای هر تن در بازار داخلی کشور ویتنام اعلام کرده اند. هم چنین معاملاتی نیز شنیده شده که قیمت این محصول در آن ها به میزان 570-565 دلار به ازای هر تن پیشنهاد گردیده است. هم چنین چندین تاجر بیان کرده اند که قیمت ورق سیاه تولیدی خود را به میزان 565-560 دلار به ازای هر تن اعلام کرده و با این قیمت چندین معامله نیز منعقد کرده اند.

هم چنین به گفته برخی منابع خبری طی هفته جاری معامله ای از خرید ورق سیاه به قیمت 555 دلار به ازای هر تن در کشور ویتنام صورت گرفته است. هرجند این معامله در ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در نظر گرفته نشده است چراکه این قیمت با روند پیشنهاد قیمت برای این محصول در کشور ویتنام متفاوت بوده است.

قیمت ورق گالوانیزه

نوسانات بازار داخلی ورق سیاه کشور سنگاپور

هم چنین قیمت ورق سیاه در بازار داخلی  این کشور از سوی تولیدکنندگان بزرگ به میزان 565-560 دلار به ازای هر تن بوده است و به گفته منابع بازار کارخانجات سعی در متعادل کردن قیمت های خود و رقابت با بازار وارداتی این کشور را دارند. هم چنین خریداران تمایلی به پرداخت هزینه بالا برای خرید ورق سیاه از کشورهای صادرکننده نداشته و به همین دلیل کارخانجات در نظر دارند قیمت محصولات تولیدی خود را به میزانی کم تر از قیمت محصولات وارداتی برسانند.

به گفته برخی تاجران تولیدکنندگان عمده آهن آلات در این کشور محموله هایی به ظرفیت 150000-120000 تن ورق سیاه را به قیمت 565-560 دلار به ازای هر تن در بازار داخلی این کشور به فروش رسانده اند. در حال حاضر خریداران تمایل بیشتری به خرید ورق سیاه در بازار داخلی این کشور دارند چراکه دیگر ناچار به انتظار برای مسافت های طولانی حمل کالا تا کشور خود را نخواهند داشت.

این روند در آینده نزدیک نیز ادامه خواهد داشت چراکه مشکلاتی برای تولید نیز در بازار داخلی این کشور وجود دارد. تاثیر شکست قیمت ورق سیاه هم چنین می تواند تقویت گردد چنانچه میزان تولید ورق سیاه تا ماه مارس 2018 افزایش یافته و دو برابر گردد.

نوسانات قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور چین

قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور چین تا تاریخ 27 ماه اکتبر کاهش یافته است چراکه بازار این کشور دور جدیدی از کاهش قیمت را شروع کرده است و این روند بر بازار صادراتی ورق سیاه کشور چین نیز تاثیرگذار می باشد. قیمت ورق سیاه در بازار داخلی شرق کشور چین به میزان 4020-3960 یوان (606-597 دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت 70-60 یوان به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است.

هم چنین قیمت ورق سیاه در بازار داخلی شمال چین نیز به میزان 4000-3970 یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 30 یوان به ازای هر تن کاهش یافته است. کاهش قیمت ورق سیاه در این منطقه به دنبال کاهش قیمت لحظه ای این محصول بوده است. کاهش شدید قیمت ورق سیاه طی دو هفته گذشته سبب شده است که برخی از خریداران مجددا به بازار بازگردند و فعالیت خرید این محصول نیز افزایش یابد.

قیمت ورق سیاه در بازار داخلی شانگهای به میزان 80-70 یوان به ازای هر تن کاهش یافته است در حالی که این قیمت در سایر شهرها به میزان 60 یوان به ازای هر تن کاهش یافته است. در بازار صادراتی این کشور نیز ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه به میزان 83/551 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان 3/85 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

پیش بینی روند بازار داخلی ورق سیاه کشور چین

پیش بینی می شود که قیمت ورق سیاه طی روزهای آینده به پایین تر از قیمت 560 دلار به ازای هر تن برسد. برخی از صادرکنندگان نیز اعلام کرده اند که قیمت 555 دلار به ازای هر تن را برای پیش فروش کالای خود انتخاب خواهند کرد و ممکن است به قیمت 550 دلار به ازای هر تن نیز برسند.

بنابراین احتمال افت بیشتر قیمت ورق سیاه در بازار صادراتی کشور چین وجود خواهد داشت. هرچند به نظر نمی رسد که تا پایان هفته جاری میزان پیش فروش این محصول به رقم بالایی برسد چراکه قیمت ها برای دو هفته متوالی به طور مداوم کاهش یافته است.

هرچند پیشنهادات قیمت ورق سیاه در مناقصات از کشور ویتنام کاهش یافته و به میزان 540 دلار به ازای هر تن رسیده است. هم چنین یکی از شرکت های بزرگ نیز قیمت پینشنهادی خود را به میزان 530 دلار به ازای هر تن اعلام کرده است.

 

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0