0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

نوسانات قیمت ورق سیاه در آسیا

قیمت ورق سیاه در آسیا برای سومین روز متوالی افزایش داشت به طوری که در روز دوشنبه پیشنهادها و سفارشات وارد فاز افزایش قیمت شد . برآوردها برای قیمت ورق سیاه گرید SS400 با ضخامت 3 میلی متر 574 تا 576 دلار به ازای هر تن فوب چین بوده که از روز جمعه تاکنون 2 دلار افزایش داشته است . همین گرید ورق گرم 580 تا 582 دلار به ازای هر تن سی اف آر شرق آسیا است که آن هم از روز جمعه 2 دلار افزایش داشته است .

ارزیابی ها برای قیمت ورق سیاه گرید Q235 با ضخامت 5 و نیم میلی متر هم 4 هزار و 80 تا 4 هزار و 100 یوآن به ازای هر تن معادل 638 تا 641 دلار به ازای هر تن تحویل درب کارخانه و 17 درصد مالیات برارزش افزوده است .

در روز دوشنبه در بازار فیوچرز شانگهای اغلب معاملات ورق گرم برای تحویل در ماه می با قیمت 3 هزار و 898 یوآن به ازای هر تن بسته شد و اکثر فولادسازان چینی در روز دوشنبه از ارائه پیشنهاد خودداری نمودند و گفته شده آنها نیاز دارند قیمت ورق سیاه را برپایه سفارشات روز دوشنبه خودشان مشخص نمایند

نوسانات قیمت ورق سیاه

در شرق چین ظاهراً معامله ای برای ورق سیاه گرید SS400 تحویل ماه مارس با بهای 570 تا 575 دلار به ازای هر تن فوب بسته شده و در شمال این کشور پیشنهادها برای گرید تجاری قیمت ورق سیاه 580 دلار به ازای هر تن فوب تحویل ماه مارس است که از هفته گذشته بدون تغییر مانده و در طول دوشنبه هم هیچ معامله ای گزارش نشده است .

یک فولادساز ویتنامی ورق سیاه گرید SAE1006 برای تحویل در ماه های مارس یا آوریل را 573 دلار به ازای هر تن سی اف آر شرق آسیا پیشنهاد می دهد که 2 دلار پائین تر از پیشنهادهای این کارخانه در ماه دسامبر است . این تولیدکننده ورق گریدهای مخصوص نورد را هم 573 دلار به ازای هر تن سی اف آر ویتنام برای تحویل در ماه های مارس یا آوریل پیشنهاد می دهد.

ورق سیاه اصفهان

کاهش قیمت توسط بزرگترین فولاد ساز خصوصی چین

انتظارات منفی بازار باعث شده تا گروه شاگانگ، بزرگترین فولاد ساز خصوصی چین اقدام به اصلاح لیست قیمت های خود نماید. این فولاد ساز لیست جدید قیمت میلگرد و کلاف خود را با ۳۰۰ یوان کاهش نسبت به آخرین قیمتهای اعلامی خود منتشر نمود.

برف سنگین و شرایط بد آب و هوایی خصوصا در شمال کشور و در نتیجه افت تقاضای موثر باعث شده تا این شرکت کاهش چشمگیری در قیمتهای خود در نظر بگیرد. در حال حاضر بهای میلگرد شاگانگ ۴۰۵۰ یوان به ازای هر تن (۶۳۱ دلار به ازای هر تن) و کلاف ۳۹۸۰ یوان به ازای هر تن (۶۲۰ دلار به ازای هر تن) تحویل درب کارخانه برسد.

علی رغم کاهش تولید در ۲۸ شهر چین، قیمت فولاد از ابتدای ژانویه روند رو به افتی داشته است که نشان می دهد حتی این میزان تولید نیز بالاتر از تقاضای موجود در بازار است. از این رو، انتظار می رود که انباشت موجودی زمستانه توسط خریداران مجددا به تاخیر بیفتد و آنها منتظر افت بیشتر قیمت ها بمانند. با این حال، انتظارات برای پس از عید شکوفه ها مثبت بوده و اکثر فعالان بازار انتظار رشد قیمت پس از تعطیلات را دارند.

کوتاه از بازار داخلی ورق سیاه چین

علی رغم تصمیم اتخاذ شده در خصوص وضع تعرفه آنتی دامپینگ بر قیمت ورق سیاه وارداتی از چین و روسیه به برزیل، دولت برزیل تصمیم گرفته است که این مسئله را به مدت یک سال به حالت تعلیق در آورد، علت این امر نه تنها ترس از آسیب دیدن صنایع مصرف‌کننده داخلی است بلکه نگرانی از اینکه این امر بر روابط متقابل برزیل با این کشورها تاثیر منفی بگذارد.

 روسیه،چین، هند و برزیل اعضای کشورهای BRIC هستند که روابط تجاری متقابل دارند. تعرفه وضع شده بر روی واردات ورق سیاه از چین و روسیه از ۴۴.۰۸  درصد تا ۲۲۶.۵۸ درصد متغیر است و در  صورت تایید به مدت ۵ سال از تاریخ ۱۹ ژانویه سال ۲۰۱۸ قابل کاربرد خواهد بود.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0