0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

محدوديتهاي جديد توليد در كنار كاهش ذخاير ورق سیاه باعث بهبود شرايط آن در بازار چین شدند.

به گزارش متال بولتن ۱۵ مارس قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با ۲۰ یوان افزايش نسبت به روز قبل ۳۹۵۰ تا ۳۹۸۰ يوان و در شمال چين( تيانجین) با افزايش ۴۰ یوان نسبت به روز گذشته به ۳۸۶۰ تا ۳۹۰۰ يوان رسيد .محدوديت هاي جديد توليد شهر Wu’an در استان Hebei كه تا ۳۱ مارس ادامه دارد اندكي اميدواري در بازار ايجاد كرد. به علاوه ذخاير ورق سیاه در انبارهاي فولادسازها و در بازار با اندكي كاهش نسبت به هفته قبل همراه شد.

اين اولين بار است كه پس از تعطيلات سال نوي چين ذخاير ورق سیاه كاهش يافته است. در بورس شانگهاي معاملات تحویل ماه می با ۶ یوان افزایش نسبت به روز قبل به ۳۸۶۲ یوان رسید. امروز هر۱ دلار برابر با ۶٫۳۲ یوان می باشد.

 • نوسانات بازار صادرات

 شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين با افزایش ۰٫۴۸ دلار نسبت به روز قبل به ۵۹۱٫۶۷ دلار FOB رسید.بيشتر فولادسازها پيشنهادهاي فروش ۵۹۵ تا ۶۱۰ دلارFOB  مطرح مي كنند در حالي كه خريداران در حدود ۵۸۵ دلار FOB پيشنهاد مي دهند.

بيشتر تجار بر اين باورند قيمت ورق سیاه  ۵۹۰ تا ۵۹۵ دلار FOB در شرايط كنوني قيمت منصفانه اي است.

رشد بازار آتي عامل فعال تر شدن خريد و فروش و ادامه روند افزايش قيمتها در بازار نقدي گرديد.به گزارش متال بولتن ۱۶ مارس قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با ۲۰ تا ۳۰ یوان افزايش نسبت به روز قبل ۳۹۷۰ تا ۴۰۱۰ يوان و در شمال چين ( تيانجین) با افزايش ۴۰ تا ۵۰ یوان نسبت به روز گذشته به ۳۹۵۰ تا ۳۹۸۰ يوان رسيد .

قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه

در طول هفته جاري قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شانگهاي ۴۰ تا ۵۰ يوان و در تيانجين ۶۰ تا ۷۰ يوان بر تن افزايش هفتگي داشتند.در بورس شانگهاي معاملات تحویل ماه می با ۱۵ یوان افزایش نسبت به روز قبل به ۳۸۷۷ یوان رسید. امروز هر۱ دلار برابر با ۶٫۳۲ یوان می باشد.

شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با افزایش ۳٫۹ دلارنسبت به روز قبل به ۵۹۵٫۵۷ دلار FOB رسید.شركت  Shagang پيشنهاد فروش ورق سیاه را با ۱۵ دلار افزايش نسبت به اول هفته به ۶۱۰ دلارFOB   رساند  در حالي كه خريداران  ۵۹۰ دلار FOB پيشنهاد مي دادند. به دليل اختلاف قيمت خريداران و فروشنده ها در روز جاري معامله اي به ثبت نرسيد.

ورق سیاه در بازار داخلی چین به دلیل افت شدید بورس در ابتدای روز با کاهش زیادی همراه شد.

به گزارش متال بولتن ۱۹ مارس قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با کاهش ۶۰ تا ۷۰ یوان نسبت به روز قبل ۳۹۰۰ تا ۳۹۵۰ يوان و در شمال چين( تيانجین) با کاهش ۷۰ تا ۸۰ یوان نسبت به روز گذشته به ۳۸۸۰ تا ۳۹۰۰ يوان رسيد .ورق سیاه در بورس در ساعات ابتدای کار با کاهش شدید مواجه شد و بازار نقدی را به روند کاهشی هدایت کرد. در بورس شانگهاي معاملات تحویل ماه می با ۶۲ یوان کاهش نسبت به روز قبل به ۳۸۱۵ یوان رسید. امروز هر۱ دلار برابر با ۶٫۳۳ یوان می باشد.

 •  بازار صادرات

 شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين با کاهش ۳٫۶۳ دلارنسبت به روز قبل به ۵۹۱٫۹۴ دلار FOB رسید.

برخی از تولید کننده ها و تجار چینی ورق سیاه را ۶۰۰ تا ۶۱۰ دلار FOB پیشنهاد دادند و برخی دیگر از تجار حتي تا ۵۹۵ دلار FOB قیمت های خود را کاهش دادند. تجار فولاد انتظار دارند به دلیل افت قیمتهای بازار داخلی، تولید کننده ها پیشنهادهای صادراتی خود را کاهش دهند.

ارزيابي بيلت در بازارهاي مختلف در هفته گذشته

هفته گذشته عرضه بيلت از سوي چيني ها به بازار باعث ايجاد شرايط نامشخص در بازار جهاني گرديد.با ورود چيني ها به بازار و در ناپايداري قيمت محصولات نهايي در جنوب شرق اسيا جو غالب در  بازار به روند كاهشي سوق پيدا كرد. از سوي ديگر قيمتهاي جهاني قراضه به دليل نگراني از تاثير تعرفه امريكا و تضعيف بازار محصولات نهايي بدون تغيير باقي ماند. در چين بيلت تانگشان هفته را با ۴۰ يوان كاهش پشت سر گذاشت و در روز جمعه ۱۶ مارس به ۳۵۹۰ يوان رسيد.

 در روز دوشنبه در فشاري كه به واسطه ذخاير بالاي ميلگرد وجود داشت قيمت ميلگرد كاهش يافت و بيشترين افت قيمت بيلت اتفاق افتاد.

در اواخر هفته به دليل پيشنهاد هاي پايين چيني ها در بازار صادرات بيلت وارداتي به شرق اسيا كاهش يافت و در معاملات به ۵۶۳ تا ۵۶۸ دلار CFR فيليپين رسيد

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0
سوالات و نظرات کاربران
نمایش موافق ترین ها
  0
  سوالات و نظرات کاربران
  اختیاری
  اشتراک گذاری