0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

بازار وارداتی ورق سیاه خلیج فارس

اکثر خریداران ورق سیاه در بازار وارداتی ورق فولادی امارات متحده عربی و عربستان سعودی در حال حاضر ترجیح می دهند که خرید کالاهای خود را به تعویق بیندازند زیرا موجودی انبارها در حال حاضر زیاد بوده و خریداران انتظار دارند که تولیدکنندگان این محصولات برای قیمت ورق سیاه تولیدی خود تخفیفاتی را ارائه دهند. بنابراین در حال حاضر به دلیل کاهش میزان تقاضا خرید این محصولات بازار آرام بوده و قیمت ورق سیاه این منطقه ثابت می باشد.

نوسانات قیمت ورق سیاه امارات متحده عربی

قیمت ورق سیاه امارات متحده عربی طی هفته جاری به میزان ۶۱۰-۶۰۰ دلار به ازای هر تن پیشنهاد شده است در حالی که قیمت ورق سیاه پیشنهادی خریداران در مناقصات به میزان ۵۹۵-۵۹۰ دلار به ازای هر تن اعلا گردیده است که نسبت به قیمت های اعلام شده توسط تولیدکنندگان کم تر بوده است.

بنابراین یکی از دلایل کاهش میزان تقاضا عدم جذابیت قیمت های اعلام شده می باشد. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه وارداتی به امارات متحده عربی به میزان ۶۱۰-۵۹۵ دلار به ازای هر تن تا تاریخ ۳۰ ماه ژانویه بوده است که نسبت به قیمت ۶۰۰-۵۹۰ دلار به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است.

به گفته منابع خبری در حال حاضر بازار وارداتی این کشور در آرامش به سر می برد و خریداران ترجیح می دهند که خرید خود را متوقف کرده و تا ارائه پیشنهادات کم تر منتظر بمانند. در حال حاضر میزان موجودی انبارها بالا می باشد و خریداران تمایلی به خرید کالای بیشتر ندارند. بنابراین در حال حاضر هیچ عجله ای برای خرید در بازار وجود ندارد و به همین دلیل قیمت ها ثابت باقی مانده است.

قیمت ورق سیاه مرکزآهن

بازار ورق سرد

هم چنین قیمت ورق سرد نیز در بازار وارداتی امارات متحده عربی به میزان ۶۵۰-۶۴۰ دلار به ازای هر تن می باشد و این قیمت برای محموله های وارداتی از کشور چین می باشد. این در حالی است که خریداران هم چنان تمایلی به خرید این محصولات ندارند. ارزیابی هفتگی متال بولتن از قیمت ورق سرد وارداتی به امارات متحده عربی به میزان ۶۵۰-۶۴۰ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

قیمت ورق گالوانیزه وارداتی به این کشور نیز به میزان ۷۶۰-۷۴۰ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. هم چنین قیمت های پیشنهادی خریداران در مناقصات برای خرید این محصول به میزان ۷۴۵-۷۴۰ دلار به ازای هر تن بوده است. به همین دلیل میزان تقاضا برای خرید این محصولات در این کشور کاهش یافته است.

ارزیابی هفتگی قیمت ورق گالوانیزه وارداتی به امارات متحده عربی به میزان ۷۴۵-۷۴۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۷۴۰-۷۳۵ دلار به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است. برخی از فعالان بازار عقیده دارند که میزان تقاضا برای این محصولات به زودی در کشور افزایش خواهد یافت و به دنبال آن قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت ورق سیاه نیز افزایش خواهد یافت.

نوسانات قیمت ورق سیاه عربستان سعودی

بازار واردات ورق سیاه به عربستان سعودی نیز طی هفته جاری راکد بوده است. کشور چین قیمت ورق سیاه پیشنهادی خود به عربستان سعودی را به میزان ۶۲۰-۶۰۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی تقریبا ثابت می باشد. در حال حاضر میزان موجودی انبارها افزایش یافته است و به همین دلیل میزان تقاضا برای خرید محصولات کاهش یافته است.

بنابراین اکثر خریداران ترجیح می دهند که در حال حاضر خرید نکنند زیرا امیدوارند قیمت ها کاهش یابد. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه وارداتی به عربستان سعودی به میزان ۶۰۵-۶۰۰ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ۶۱۰-۶۰۰ دلار به ازای هر تن قبلی کاهش یافته است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری