0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

قیمت ورق سیاه بازار داخلی چین

قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور چین در روز چهارشنبه مورخ 1 نوامبر کاهش یافته است که علت این امر کاهش میزان پیش فروش در بازار این کشور عنوان شده است. قیمت ورق سیاه در بازار داخلی شرق چین به میزان 4000-3950 یوان (603-595 دلار) به ازای هر تن رسیده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان 40 یوان به ازای هر تن کاهش یافته است. هم چنین قیمت ورق سیاه در بازار داخلی شمال اروپا به میزان 4000-3970 یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان 40 یوان به ازای هر تن کاهش یافته است. این در حالی است که در نخستین ساعات ابتدایی روز قیمت ورق سیاه ثابت بوده است ولی در ساعات پایانی به دنبال افت بازار پیش خرید ورق سیاه قیمت این محصول نیز افت کرده است. این افت قیمت ناگهانی ورق سیاه در بازار داخلی کشور چین سبب شد تا میزان فعالیت خرید در بازار نیز به طور ناگهانی کاهش یافته و خریداران برای ثابت شدن قیمت ها صبر کرده و در حال حاضر میزان تقاضا در بازار این کشور بسیار افت کرده است.

نوسانات قیمت ورق سیاه در بازار صادراتی کشور چین

ارزیابی متال بولتن از شاخص قیمت ورق سیاه در بازار داخلی این کشور به میزان 24/544 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به شاخص اعلام شده طی هفته قبل از آم به میزان 9/0 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. به گفته منابع خبری طی هفته گذشته معامله ای برای خرید ورق سیاه در هونگ کنگ صورت گرفته است که قیمت ورق سیاه پیشنهادی در این معامله به میزان 560-555 دلار به ازای هر تن تا روز سه شنبه اعلام گردیده است. به گفته برخی منابع خبری این قیمت به میزان 5 دلار به ازای هر تن کم تر از قیمت پیشنهادی اعلام شده طی هفته گذشته و قیمت رایج در بازار کشور چین بوده است.

این در حالی است که یکی از تاجران دیگر محموله ای به ظرفیت 1000 تن از این محصول را به فروش رسانده است که قیمت ورق سیاه در این معامله به میزان 550 دلار به ازای هر تن بوده است که این قیمت نسبت به سایر قیمت های اعلامی بسیار کم تر بوده است. هم چنین یکی از تارجان محموله ای از این محصول به ضخامت کم تر به جنوب شرقی آمریکا فروخته است که قیمت ورق سیاه پیشنهادی در این محموله به میزان 550 دلار به ازای هر تن بوده است. پیشنهادات برای قیمت ورق سیاه از سوی کارخانجات عمده این کشور نیز به میزان 560-550 دلار به ازای هر تن ثابت باقی مانده است.

صادرکنندگان این محصول عقیده دارند که تعدادی از کارخانجاتی که قیمت ورق سیاه تولیدی خود را بیشتر از این میزان اعلام کرده اند بایستی قیمت محصول خود را به میزان کم تر از 550 دلار به ازای هر تن برسانند. برخلاف کاهش میزان تقاضا در بازار داخلی این کشور و افت بازار داخلی، صادرکنندگان این محصول معتقدند که قیمت ورق سیاه به میزان 545 دلار به ازای هر تن قیمت کارآمدی می باشد و تولیدکنندگان بایستی قیمت این محصول را به همین میزان یا کم تر پیشنهاد دهند تا میزان تقاضا نیز افزایش یابد. هم چنین به گفته برخی منابع خبری سایر کارخانجات حتی می توانند قیمت ورق سیاه تولیدی خود را به میزان 540 دلار به ازای هر تن پیشنهاد دهند تا میزان تقاضا به میزان بیشتری افزایش یابد.

قیمت ورق سیاه

پیشنهادات ورق سیاه کشور ویتنام

پیشنهادات قیمت ورق سیاه شنیده شده توسط کارخانجات کشور ویتنام به میزان 545-535 دلار به ازای هر تن بوده که هم چنان از قیمت پیشنهادی توسط کارخانجات تولید این محصول واقع در کشور چین کم تر می باشد. هرچند میزان فاصله قیمت ورق سیاه در کشورهای شمال و شرق کشور چین بسیار کم می باشد، فروشندگان این محصول در مناطق شمال چین تمایلی ندارند که قیمت محصولات خود را به میزان زیادی به قیمت ورق سیاه در مناطق شرق چین نزدیک کنند چراکه میزان فشار وارد شده بر کارخانجات تولید ورق سیاه در شمال چین بیشتر بوده و میزان تقاضا نیز برای این محصول کم تر می باشد به همین دلیل تولیدکنندگان این محصول ترجیح می دهند قیمت محصولات خود را از قیمت های اعلام شده در مناطق شرق چین فاصله دهند. بیشترین قیمت ورق سیاه پیشنهادی که در کارخانجات این منطقه اعلام شده است به میزان 3785 یوان به ازای هر تن تا روز چهارشنبه بوده که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته  قبل از آن به میزان 101 یوان به ازای هر تن کاهش یافته است.

آخرین قیمت پیشنهادی در بازار این کشور نیز برای خرید ورق سیاه به میزان 4000-3950 یوان (603-595 دلار) به ازای هر تن بوده که این قیمت شامل مالیات بر ارزش افزوده نیز می باشد. این قیمت پیشنهادی برای شرق چین گزارش شده است. در حالی که قیمت ورق سیاه پیشنهادی در شمال چین به میزان 4000-3970 یوان به ازای هر تن بوده که این قیمت شامل مالیات بر ارزش افزوده نیز می باشد. در قسمت ورق سرد نیز قیمت این محصول به میزان 595-585 دلار به ازای هر تن اعلام گردیده است. در حوزه ورق گالوانیزه نیز  قیمت این محصول در بازار داخلی کشور چین به میزان 650-640 دلار به ازای هر تن رصد گردیده است که این قیمت برای محموله های ماه نوامبر می باشد. در بخش ورق فولادی به ضخامت های بیشتر نیز در بازار داخلی این کشور قیمت این محصول به میزان 545-535 دلار به ازای هر تن برآورد گردیده است که تمامی قیمت ها نسبت به ماه اکتبر و هفته گذشته کاهش یافته است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0