0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

قیمت ورق سیاه بازار داخلی چین

قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور چین در روز چهارشنبه مورخ ۱ نوامبر کاهش یافته است که علت این امر کاهش میزان پیش فروش در بازار این کشور عنوان شده است. قیمت ورق سیاه در بازار داخلی شرق چین به میزان ۴۰۰۰-۳۹۵۰ یوان (۶۰۳-۵۹۵ دلار) به ازای هر تن رسیده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان ۴۰ یوان به ازای هر تن کاهش یافته است. هم چنین قیمت ورق سیاه در بازار داخلی شمال اروپا به میزان ۴۰۰۰-۳۹۷۰ یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان ۴۰ یوان به ازای هر تن کاهش یافته است. این در حالی است که در نخستین ساعات ابتدایی روز قیمت ورق سیاه ثابت بوده است ولی در ساعات پایانی به دنبال افت بازار پیش خرید ورق سیاه قیمت این محصول نیز افت کرده است. این افت قیمت ناگهانی ورق سیاه در بازار داخلی کشور چین سبب شد تا میزان فعالیت خرید در بازار نیز به طور ناگهانی کاهش یافته و خریداران برای ثابت شدن قیمت ها صبر کرده و در حال حاضر میزان تقاضا در بازار این کشور بسیار افت کرده است.

نوسانات قیمت ورق سیاه در بازار صادراتی کشور چین

ارزیابی متال بولتن از شاخص قیمت ورق سیاه در بازار داخلی این کشور به میزان ۲۴/۵۴۴ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به شاخص اعلام شده طی هفته قبل از آم به میزان ۹/۰ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. به گفته منابع خبری طی هفته گذشته معامله ای برای خرید ورق سیاه در هونگ کنگ صورت گرفته است که قیمت ورق سیاه پیشنهادی در این معامله به میزان ۵۶۰-۵۵۵ دلار به ازای هر تن تا روز سه شنبه اعلام گردیده است. به گفته برخی منابع خبری این قیمت به میزان ۵ دلار به ازای هر تن کم تر از قیمت پیشنهادی اعلام شده طی هفته گذشته و قیمت رایج در بازار کشور چین بوده است.

این در حالی است که یکی از تاجران دیگر محموله ای به ظرفیت ۱۰۰۰ تن از این محصول را به فروش رسانده است که قیمت ورق سیاه در این معامله به میزان ۵۵۰ دلار به ازای هر تن بوده است که این قیمت نسبت به سایر قیمت های اعلامی بسیار کم تر بوده است. هم چنین یکی از تارجان محموله ای از این محصول به ضخامت کم تر به جنوب شرقی آمریکا فروخته است که قیمت ورق سیاه پیشنهادی در این محموله به میزان ۵۵۰ دلار به ازای هر تن بوده است. پیشنهادات برای قیمت ورق سیاه از سوی کارخانجات عمده این کشور نیز به میزان ۵۶۰-۵۵۰ دلار به ازای هر تن ثابت باقی مانده است.

صادرکنندگان این محصول عقیده دارند که تعدادی از کارخانجاتی که قیمت ورق سیاه تولیدی خود را بیشتر از این میزان اعلام کرده اند بایستی قیمت محصول خود را به میزان کم تر از ۵۵۰ دلار به ازای هر تن برسانند. برخلاف کاهش میزان تقاضا در بازار داخلی این کشور و افت بازار داخلی، صادرکنندگان این محصول معتقدند که قیمت ورق سیاه به میزان ۵۴۵ دلار به ازای هر تن قیمت کارآمدی می باشد و تولیدکنندگان بایستی قیمت این محصول را به همین میزان یا کم تر پیشنهاد دهند تا میزان تقاضا نیز افزایش یابد. هم چنین به گفته برخی منابع خبری سایر کارخانجات حتی می توانند قیمت ورق سیاه تولیدی خود را به میزان ۵۴۰ دلار به ازای هر تن پیشنهاد دهند تا میزان تقاضا به میزان بیشتری افزایش یابد.

قیمت ورق سیاه

پیشنهادات ورق سیاه کشور ویتنام

پیشنهادات قیمت ورق سیاه شنیده شده توسط کارخانجات کشور ویتنام به میزان ۵۴۵-۵۳۵ دلار به ازای هر تن بوده که هم چنان از قیمت پیشنهادی توسط کارخانجات تولید این محصول واقع در کشور چین کم تر می باشد. هرچند میزان فاصله قیمت ورق سیاه در کشورهای شمال و شرق کشور چین بسیار کم می باشد، فروشندگان این محصول در مناطق شمال چین تمایلی ندارند که قیمت محصولات خود را به میزان زیادی به قیمت ورق سیاه در مناطق شرق چین نزدیک کنند چراکه میزان فشار وارد شده بر کارخانجات تولید ورق سیاه در شمال چین بیشتر بوده و میزان تقاضا نیز برای این محصول کم تر می باشد به همین دلیل تولیدکنندگان این محصول ترجیح می دهند قیمت محصولات خود را از قیمت های اعلام شده در مناطق شرق چین فاصله دهند. بیشترین قیمت ورق سیاه پیشنهادی که در کارخانجات این منطقه اعلام شده است به میزان ۳۷۸۵ یوان به ازای هر تن تا روز چهارشنبه بوده که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته  قبل از آن به میزان ۱۰۱ یوان به ازای هر تن کاهش یافته است.

آخرین قیمت پیشنهادی در بازار این کشور نیز برای خرید ورق سیاه به میزان ۴۰۰۰-۳۹۵۰ یوان (۶۰۳-۵۹۵ دلار) به ازای هر تن بوده که این قیمت شامل مالیات بر ارزش افزوده نیز می باشد. این قیمت پیشنهادی برای شرق چین گزارش شده است. در حالی که قیمت ورق سیاه پیشنهادی در شمال چین به میزان ۴۰۰۰-۳۹۷۰ یوان به ازای هر تن بوده که این قیمت شامل مالیات بر ارزش افزوده نیز می باشد. در قسمت ورق سرد نیز قیمت این محصول به میزان ۵۹۵-۵۸۵ دلار به ازای هر تن اعلام گردیده است. در حوزه ورق گالوانیزه نیز  قیمت این محصول در بازار داخلی کشور چین به میزان ۶۵۰-۶۴۰ دلار به ازای هر تن رصد گردیده است که این قیمت برای محموله های ماه نوامبر می باشد. در بخش ورق فولادی به ضخامت های بیشتر نیز در بازار داخلی این کشور قیمت این محصول به میزان ۵۴۵-۵۳۵ دلار به ازای هر تن برآورد گردیده است که تمامی قیمت ها نسبت به ماه اکتبر و هفته گذشته کاهش یافته است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری