0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشورهای اروپایی ۲۵ اکتبر

قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشورهای اروپایی طی هفته جاری ثابت باقی مانده است. علت ثبات قیمت این محصول در بازار داخلی این کشورها افزایش میزان موجودی این محصول و محدودیت فعالیت خرید عنوان شده است. به گفته منابع خبری میزان تقاضا در حال حاضر کم تر از میزان تقاضا طی دو هفته قبل می باشد چراکه خریداران در فاصله بین ماه های اوت تا سپتامبر فعالیت خرید ورق سیاه زیادی داشته اند و موجودی آن ها بسیار بالا می باشد به همین دلیل فعالیت خرید در حال حاضر کاهش یافته است.

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار داخلی شمال اروپا در تاریخ ۲۵ ماه اکتبر به میزان ۵۴۰-۵۳۰ یورو (۶۳۶-۶۲۳ دلار) به ازای هر تن ثابت باقی مانده است. این ارزیابی ها براساس قیمت های کارآمد در بازار می باشد در حالی که پیشنهاد قیمت ورق سیاه رسمی در بازار این کشورها به میزان ۵۸۰-۵۶۰ یورو به ازای هر تن بوده است. هم چنین ارزیابی ها از قیمت ورق سیاه در بازار جنوب اروپا ثابت باقی مانده است و به میزان ۵۲۰-۵۱۰ یورو به ازای هر تن گزارش شده است.

این ارزیابی ها نیز براساس معاملات گزارش شده توسط فعالان بازار می باشد. سایر ارزیابی ها از قیمت ورق سیاه در بازار داخلی اروپای مرکزی به میزان ۵۲۵-۵۲۰ یورو به ازای هر تن طی هفته جاری می باشد که نسبت به قیمت ۵۳۰-۵۲۰ یورو به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان کمی کاهش یافته است. در حالی که میزن تقاضا رو به کاهش بوده و انتظار می رود که به میزان بیشتری طی هفته های آینده به علت کاهش میزان فعالیت ساخت و ساز کاهش یابد، فشار وارد شده بر کارخانجات کشورهای اروپایی نیز افزایش یافته است.

تصمیم کمیسیون اروپا برای تعیین عوارض ضد دامپینگ

در حالی که طی چند هفته قبل نرخ ورق سیاه در بازار داخلی کشورهای اروپایی توسط پیش خرید ورق سیاه صورت گرفته در این کشور افزایش یافته بود، این موقعیت در حال حاضر تغییر کرده است. هم چنین باید به این واقعیت توجه کرد که در اروپای جنوبی، فعالیت خرید توسط خریداران کاهش یافته است و این موضوع از نیمه دوم ماه سپتامبر شدت بیشتری یافته است. علت کاهش میزان تقاضا برای خرید ورق سیاه در نیمه دوم ماه سپتامبر تصمیم کمیسیون اروپا برای تعیین عوارض ضد دامپینگ جدید برای واردات ورق سیاه از چهار کشور به کشورهای اروپایی بوده است.

کارخانجات تولید ورق سیاه در این کشورها نرخ ورق سیاه پیشنهادی خود را برای پیش فروش محصولات در ماه های نوامبر و دسامبر طی هفته جاری پیشنهاد داده اند. مشاهده شده است که کارخانجات طی هفته جاری هم چنان موفق به افزایش قیمت ورق سیاه تولیدی خود نشده اند و به نظر می رسد که قیمت ورق سیاه طی هفته های آینده به میزان کمی کاهش یابد. به گفته منابع خبری کارخانجات در حال حاضر نیاز به فروش دارند بنابراین ناچارند که قیمت ورق سیاه تولیدی خود را ثابت نگه دارند.

هم چنین آن ها نمی خواهند که قیمت ورق سیاه پیشنهادی خود را کاهش دهند چراکه پس از تعیین عوارض ضد دامپینگ برای خرید ورق سیاه وارداتی از کشورهای اطراف، بازار داخلی رونق یافته است و تولیدکنندگان می توانند به راحتی قیمت ورق سیاه تولیدی خود را افزایش دهند. ولی در حال حاضر به علت کاهش میزان تقاضا ناچار به ثبات قیمت ورق سیاه تولیدی خود می باشند.

قیمت ورق گالوانیزه

بازار وارداتی ورق سیاه در کشورهای اروپایی

خریداران ورق سیاه در کشور اروپا تمایل اندکی به ورق سیاه وارداتی از این کشور نشان داده اند چراکه این محصول زمان فرآوری بالایی داشته و قیمت ورق سیاه وارداتی در حال حاضر به علت تصمیمات کمیسیون اروپا افزایش یافته است. به گفته منابع خبری فاصله مابین قیمت ورق سیاه در بازار داخلی و وارداتی کشورهای اروپایی بایستی به میزان ۳۰ یورو به ازای هر تن باشد که بتواند رقابت برای خرید ورق سیاه در این بازارها را افزایش دهد.

این در حالی است که ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه وارداتی به کشورهای شمال اروپا به میزان ۵۳۵-۵۲۰ یورو به ازای هر تن طی هفته جاری بوده که نسبت به قیمت ورق سیاه به میزان ۵۲۰-۵۱۰ یورو به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن اندکی افزایش یافته است. ارزیابی های مشابهی برای قیمت ورق سیاه وارداتی به کشورهای جنوب اروپا صورت گرفته است که بر طبق این ارزیابی ها نرخ ورق سیاه وارداتی به کشورهای جنوب اروپا به میزان ۵۳۰-۵۱۰ یورو به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ۵۲۰-۵۰۵ یورو به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن افزایش یافته است. این ارزیابی ها نیز براساس قیمت های پیشنهادی از کشورهای هند، ترکیه و آسیا می باشد.

آرامش بازار داخلی ورق سیاه و ورق سرد کشور روسیه

قیمت ورق سیاه و ورق سرد تولیدی کشور روسیه طی هفته جاری روند ثابتی را در پیش گرفته است چراکه تاجزان قیمت ورق سیاه و ورق سرد به میزان بالا را قبول نکرده و به دلیل کاهش میزان ساخت و ساز در این منطقه میزان تقاضا نیز کاهش یافته است. این تاجران پیش بینی کرده اند که کارخانجات قیمت ورق سیاه پیشنهادی خود را تا پایان ماه سال جاری کاهش خواهند داد.

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور روسیه به میزان ۴۳۰۰۰-۴۱۵۰۰ روبل (۷۴۷-۷۲۱ دلار) به ازای هر تن ( با احتساب مالیات بر ارزش افزوده) تا تاریخ ۲۳ ماه اکتبر بوده  که نسبت به قیمت ورق سیاه اعلام شده در تاریخ قبل از آن به میزان ۱۰۰۰ روبل به ازای هر تن کاهش یافته است. این در حالی است که پیشنهادات قیمت ورق سیاه در بازار انباری و غیر انباری این کشور به میزان ۴۴۰۰۰-۴۳۰۰۰ روبل به ازای هر تن بوده است و هیچ معامله ای نیز تاکنون منعقد نگردیده است. بنابراین در حال حاضر مشتریان برای خرید ورق سیاه در انتظار کاهش قیمت این محصول تا روزهای پایانی ماه اکتبر می باشند.

 

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری