0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ثبات قیمت ورق سیاه وارداتی عربستان سعودی و افزایش قیمت ورق سیاه بازار داخلی

قیمت ورق سیاه بازار وارداتی عربستان سعودی طی هفته جاری ثابت بوده است در حالی که قیمت ورق سیاه در بازار این کشور افزایش یافته است. طی روزهای گذشته قیمت ورق سیاه در بازار وارداتی و داخلی این کشور نزدیک بوده است ولی طی روزهای اخیر اخبار رسیده حاکی از آن است که قیمت این محصول در این دو بازار از یک دیگر فاصله گرفته است. یکی از بزرگترین کارخانجات تولید فولاد عربستان سعودی، طی هفته جاری قیمت ورق سیاه به ضخامت ۳ میلی متر پیشنهادی خود را افزایش داده و به میزان ۶۴۰ دلار به ازای هر تن رسانده است.

این در حالی است که قیمت ورق سیاه پیشنهادی این کارخانه طی هفته گذشته به میزان ۶۲۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده بود. به گفته منابع خبری افزایش قیمت ورق سیاه در این کارخانه به تبعیت از روند قیمت این محصول در بازار جهانی بوده است. قیمت ورق سیاه در بازار جهانی طی هفته های گذشته روند صعودی را در پیش گرفته است و این شرکت نیز در حال حاضر قصد متعادل کردن قیمت محصولات خود و نزدیک تر کردن قیمت ها به قیمت های جهانی را دارد. هم چنین در حال حاضر این امکان وجود دارد که قیمت ورق سیاه در بازار کشور چین طی روزهای اخیر افزایش بیشتری یابد. این در حالی است که تاکنون هیچ قیمتی برای ورق سیاه وارداتی از سوی کشور چین پیشنهاد نشده است چراکه این کشور در تعطیلات رسمی به سر می برده است. به تازگی تعطیلات طولانی مدت این کشور به پایان رسیده است و دیگر کشورها نیز در حال حاضر به تبعیت از کشور چین قیمت ورق سیاه پیشنهادی خود را اعلام نکرده اند.

به نظر می رسد کشور چین قصد دارد پس از به پایان رسیدن تعطیلات قیمت ورق سیاه پیشنهادی خود را افزایش دهد ولی در حال حاضر میزان تقاضا برای این محصول در عربستان سعودی کم بوده و میزان موجودی نیز بالا می باشد بنابراین تولیدکنندگان این محصول در چین ناچار به کاهش قیمت ورق سیاه پیشنهادی خود می باشند. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه وارداتی به عربستان سعودی به میزان ۶۱۰-۶۰۰ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن ثابت باقی مانده است.

ورق

بازگشت قیمت ورق سیاه و ورق سرد بازار روسیه به دنبال کاهش تقاضا

قیمت ورق سیاه و قیمت ورق سرد در بازار داخلی کشور روسیه طی هفته گذشته عقب نشینی کرده است چراکه خریدارن این محصول قیمت ورق سیاه جدید و بالا را قبول نخواهند کرد و درخواست کاهش قیمت این محصول را دارند. تاجران از افزایش قیمت ورق سیاه حمایت نکرده چراکه میزان تقاضا در حال حاضر کم بوده و میزان ساخت و ساز نیز کاهش یافته است بنابراین خریداران از افزایش قیمت ورق سیاه در این بازار حمایت نخواهند کرد.

طی هفته گذشته، تولیدکنندگان این محصول قیمت ورق سیاه و ورق سرد تولیدی خود را برای محموله های ماه نوامبر افزایش داده و به گفته منابع خبری علت این امر کاهش میزان موجودی و عرضه این محصول به دنبال تعمیرات و نگه داری کارخانجات تولید ورق در این کشور می باشد. در حال حاضر قیمت ورق سیاه در بازار داخلی نسبت به قیمت کارخانجات کم تر می باشد. این در حالی است که میزان تقاضا برای این محصول به علت کاهش فعالیت ساخت و ساز در کشور روسیه، کاهش یافته است.

نوسانات قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور روسیه

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه به ضخامت ۴ میلی متر به میزان ۴۴۰۰۰-۴۱۰۰۰ روبل (۷۵۴-۷۰۳ دلار) به ازای هر تن گزارش شده است که این قیمت شامل مالیات بر ارزش افزوده نیز می باشد. این قیمت نسبت به قیمت ورق سیاه ۴۶۰۰۰-۴۳۰۰۰ روبل به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان ۲۰۰۰ روبل به ازای هر تن کاهش یافته است. به گفته منابع خبری قیمت ورق سیاه در هر دو بازار انباری و غیر انباری این کشور به میزان ۴۴۰۰۰-۴۳۰۰۰ روبل به ازای هر تن گزارش شده است.

معامله گرانی که قراردادهای انباری با شرکت های فولادساز دارند، می توانند مواد را در شرایط مطلوب تری خریداری کنند و مسئولیت بخش قابل توجهی از تجارت فولاد در کشور روسیه به عهده این تاجران می باشد. به گفته یکی از تاجران آخرین معامله صورت گرفته وی در ماه سپتامبر بوده است و معامله ای در ماه اکتبر منعقد نگردیده است. هم چنین به نظر می رسد بالاترین قیمت ورق سیاه در کشور روسیه به میزان ۴۲۰۰۰-۴۱۰۰۰ روبل به ازای هر تن بوده است.

با اینکه تولیدکنندگان قیمت ورق سیاه پیشنهادی خود را پایین آورده اند این قیمت از نظر خریداران هم چنان بالا می باشد. در آخرین معاملات منعقد شده قیمت ورق سیاه به ضخامت ۴ میلی متر پایین تر از ۴۳۰۰۰ روبل به ازای هر تن نبوده است.

نوسانات قیمت ورق سرد در بازار داخلی کشور روسیه

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه به ضخامت ۱ میلی متر در بازار داخلی کشور روسیه به میزان ۴۶۴۰۰-۴۶۳۰۰ روبل به ازای هر تن بوده است. این قیمت نسبت به قیمت ورق سرد ۴۹۸۰۰-۴۶۵۰۰ روبل به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان ۳۴۰۰-۲۰۰ روبل به ازای هر تن کاهش یافته است چراکه پیشنهادات قیمت ورق سرد از سوی کارخانجات این محصول کاهش یافته است.

تولیدکنندگان این محصول قیمت ورق سرد پیشنهادی خود برای محموله های ماه نوامبر را برای تاجران انباری و غیر انباری به میزان ۴۶۴۰۰ روبل به ازای هر تن اعلام کرده اند. آخرین پیشنهادات قیمت ورق سرد برای ماه اکتبر به میزان ۴۶۵۰۰-۴۶۳۰۰ روبل به ازای هر تن گزارش شده است که این قیمت برای هر دو محصولات انباری و غیر انباری پیشنهاد گردیده است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری