0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

قیمت میلگرد در بازار ایران

 قیمت میلگرد ۲۵-۱۴ میلی متر در روز شنبه در شهر اهواز به میزان ۱۹۹۰ تومان به ازای هر کیلو بوده. این در حالی است که قیمت این محصول در ذوب آهن به میزان ۲۰۳۰ تومان به ازای هر کیلو گزارش شده است. هم چنین قیمت تیرآهن ۱۸-۱۴ نیز در شهر اصفهان به میزان ۲۲۲۰ تومان به ازای هر کیلو بوده است. بازار در روز شنبه اول هفته با تردید شروع به کار کرده و همین امر سبب شد که قیمت میلگرد روند نزولی پیدا کرده و موجودی ذخیره شده در انبارها بازار را تحت تاثیر قرار داد. به گفته منابع خبری تفاوت بین قیمت موجودی ها در انبار تهران و مبادی تولید حداکثر ۵۰ تومان بوده است. هم چنین در روز یک شنبه نیز این روند ادامه یافته. با این حال از ظهر یکشنبه با ثابت شدن قیمت شمش فولادی در بازار تهران به میزان ۱۸۳۵ تومان بازار در برابر سقوط قیمت مقاومت کرده و متوقف شده است. در روز دوشنبه هم چنان این نگرانی از تاثیر گذاری موجودی ها روی قیمت این محصول وجود داشته که ذوب آهن سبد میلگرد و تیرآهن را در قیمت پایه ۱۹۰۰ تومان یا تمام شده ۲۰۷۵ تومان به فروش رساند. این در حالی است که این موجودی فقط یک سوم تقاضا را پاسخ داده است. در پی آن شرکت پویش بازرگان بازوی ذوب اهن اعلام کرده است که سبد هزار تنی را در قیمت تمام شده ۲۱۰۰ تومان به فروش می رساند و در نتیجه روند قیمت بازار صعودی شد. به گفته ایفنا مقاطع نیز با افزایش قیمت روبرو شده اما به این دلیل که تقاضای مصرف کننده وجود نداشته و یا بسیار اندک می باشد عرضه محصولات محدود شده است. کارخانه ذوب آهن ممکن است طی هفته های آینده با عرضه ۱۰ هزار تنی و با اندکی افزایش قیمت محصولات تولیدی خود در بازار شرکت کند، زیرا قیمت نهایی میلگرد در اهواز با شمش فولاد خوزستان در قیمت ۱۶۸۴۳ ریال پایه به ۲۰۱۲۳ ریال رسیده و این قیمت سودی را برای تولیدکننده این محصول به همراه نداشته است. بنابراین اگر کارخانه ذوب آهن  بتواند عرضه را محدود کند، حداقل تا یک ماه آینده میزان موجودی های با قیمت پایین در بازار تمام خواهد شد و باید شاهد افزایش قیمت محصولات باشیم. این امر در صورتی امکان پذیر است که کارخانه ذوب آهن از بازار کشورهای خارجی صرف نظر کرده باشد. با این حال اگر مانند سال گذشته موفق به سفارشات صادراتی از بازار خارجی گردد، بازار با ثبات قیمت ها روبرو خواهد شد. به گفته منابع خبری اکنون بخش صادرات ذوب آهن با مشکلاتی روبرو بوده و به همین علت تقاضای جدید صادرات برای این کارخانه امکان پذیر نمی باشد.

اخبار رسیده حاکی از آن است که روند صعودی قیمت مقاطع به آرامی تا پایان هفته ادامه یافته است . میانگین قیمت میلگرد ۲۵- ۱۴ در اهواز به میزان ۲۰۲۰۰ ریال و  قیمت میلگرد ذوب آهن ۲۰۶۰۰ ریال گزارش شده است. هم چنین متوسط قیمت تیرآهن ۱۸-۱۴ نیز در اصفهان ۲۲۵۰۰ ریال اعلام شده. این در حالی است که میزان تقاضا بازار داخلی ایران همچنان اندک می باشد. اکثر تاجران امیدوارند این روند قیمت ها هم چنان ادامه یافته تا موجودی های انبارها به فروش برسد. در غیر این صورت شاهد افزایش شدید قیمت ها خواهیم بود.

قیمت میلگرد ذوب آهن,قیمت میلگرد آجدار A2 کویر کاشان,قیمت میلگرد کیان کاشان,قیمت میلگرد شاهین بناب,قیمت میلگرد فولاد سپهر ایرانیان,قیمت میلگرد فولاد کرمان,قیمت میلگرد فولاد قزوین

قیمت ورق در بازار ایران

قیمت ورق گرم رول به ضخامت ۲ میلی متر در روز شنبه در انزلی ۲۶۶۰ تومان اعلام شده است و تا روز دوشنبه قیمت این محصول کاهش یافته است و به میزان ۲۶۱۰ تومان رسیده است. با این حال اخباری از افزایش قیمت به علت محدودیت عرضه بوده است. هم چنین در روز چهارشنبه قیمت این محصول شروع به افزایش کرده و تا روز پنج شنبه به قیمت ۲۶۶۰ تومان نیز رسیده است. به گفته منابع خبری واردات این کالا به شدت محدود شده است زیرا فروشنده های این محصول در کشورهای خارجی از عرضه مقدار زیاد ممانعت می کنند. در حال حاضر بازار این محصول در خارج از کشور پررونق بوده. به گفته منابع خبری واردات ورق گرم در اردیبهشت ماه ۵۴ هزار تن، خرداد ۶۷ هزار تن و تیرماه با ۵۳ درصد کاهش به ۳۱ هزار تن رسیده است. این در حالی است که قیمت این کالا در خارج از ایران به ۵۳۰ دلار هر تن افزایش یافته است. در حالی که میزان موجودی فعلی بازار برای این محصول زیر قیمت ۵۰۰ دلار خریداری شده است. عده ای از تحلیل گران بازار بر این باورند که روند صعودی قیمت می تواند ادامه یافته. ورق های ضخامت ۵/۲ تا ۱۵ میلی متر کارخانه فولاد مبارکه در روز شنبه به طور متوسط به میزان ۲۳۹۰۰ ریال قیمت داشته است.

روز شنبه ورق های کاویان و اکسین تلاش کردند با افزایش قیمت مواجه شوند ولی این تصمیم به نتیجه ای نرسید. در روز شنبه میانگین قیمت ورق کاویان ۲۳۷۰ تومان بوده است. روز یکشنبه نیز قیمت این محصول به میزان ۲۲۸۰ تومان بوده ولی روند نزولی از دوشنبه آغاز شده و تا پایان هفته نیز به میزان ۲۲۸۰ تومان بازگشته است. این روند قیمت را اکسین نیز طی کرده است. در روز شنبه قیمت ورق فولادی ۲۳۶۰ تومان بوده ولی در روز چهارشنبه به ۲۳۱۰ تومان کاهش یافته است. علت این امر نیز تقاضای بسیار پایین بوده است. اکثر دست اندرکاران امیدوارند که قیمت اسلب از بیلت در بورس تبعیت کرده و حداقل به میزان ۱۰۰ تومان بالا برود. با این حال علی رغم آنکه این تفکر در بازار وجود دارد و با اینکه بازار در انحصار دو کارخانه می باشد مشکل موجودی های با قیمت اندک و کاهش تقاضا اجازه حرکت به قیمت را  نمی دهد.  هم چنین سیاست فروشندگان ورق در اول هفته صحیح نبوده. آن ها باید هر کیلو ۲۰۰ تومان قیمت را بالا بره سپس ۵۰ تومان تخفیف می دادند.  ضمن آنکه فروش بعضی ضخامت ها را می بایست می بستند که این کار را نکردند. ورق سرد نیز علی رغم انتظار ثابت ماندن طی هفته گذشته، روند نزولی داشته و اکثر فعالان بازار اعتقاد دارند که قیمت این محصول به پایین ترین حد خود رسیده است.

قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه,قیمت ورق سیاه فولاد سبا,قیمت ورق رنگی چین,قیمت ورق رنگی فولاد,قیمت ورق گالوانیزه فولاد,قیمت ورق گالوانیزه هفت الماس,قیمت ورق گالوانیزه شهرکرد

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • ۵عالی بود
  • ۳خوب بود
  • ۲معمولی بود
  • ۱بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0
سوالات و نظرات کاربران
نمایش موافق ترین ها
    اشتراک گذاری