0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت ورق فولادی رول گرم شمال اروپا

به گزارش مرکزآهن  قیمت ورق گرم  تولیدکنندگان فولاد در شمال اروپا طی هفته گذشته پیشنهادات طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ 20 ماه ژوئیه،,ورق خود را افزایش داده که علت این امر تغییر میزان تقاضای بازار جهانی برای محصولات فولاد بلند می باشد. هم چنین اخبار رسیده حاکی از آن است که کمیسیون اتحادیه اروپا در نظر دارد تا 6 ماه اکتبر سال جاری میزان عوارض ضد دامپینگ برای واردات ورق گرم از کشورهای روسیه، اوکراین، برزیل و ایران را مشخص کند. هم چنین کشور صربستان در تصمیم گیری های جدید از این قانون مستثنی گشته است. انتظار می رود که این تصمیمات جدید کمیسیون اتحادیه اروپا سبب افزایش قیمت محصولات فولاد تخت بازار داخلی اروپا گردد.

زیرا با در نظر گرفتن عوارض ضد دامپینگ برای این کشورها میزان صادرات این ورق گرم کاهش یافته و بازار داخلی رونق خواهد یافت. به گفته منابع خبری در صورتی که هیچ تغییری در تصمیمات گرفته شده رخ ندهد، این تصمیمات بهترین راه حل برای مشکلات ورق فولادی اتحادیه اروپا می باشد زیرا در عین حال که مانع از ورود تمامی واردات به کشور نمی شود، سبب جلوگیری از واردات ورق فولادی با قیمت های بسیار ارزان می گردد که باعث رونق بازار داخلی این کشور خواهد شد. با این حال میزان تقاضا ورق فولادی به علت تغییرات فصلی کاهش یافته است. در نتیجه بنابر اخبار بازار زمان زیادی طول خواهد کشید تا خریداران قیمت های جدید ورق فولادی را بپذیرند. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق فولادی رول گرم بازار داخلی شمال اروپا تا روز چهارشنبه مورخ 19 ماه ژوئیه به میزان 599-576 دلار به ازای هر تن بوده است. این در حالی است که قیمت این محصول طی هفته گذشته به میزان 588-559 دلار به ازای هر تن گزارش شده و در هفته جاری شاهد افزایش قیمت بوده ایم.

قیمت ورق فولادی تولیدی براساس منابع خبری کارخانجات واقع در هلند و آلمان خود را در حد بالای قیمت پیشنهادی و تخمین زده شده از سوی آژانس گزارش قیمت متال بولتن پیشنهاد داده اند. هم چنین ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق سرد به میزان 715-669 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت 709-669 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است. هم چنین ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه نیز به میزان 761-726 دلار به ازای هر تن تا تاریخ 12 ماه ژوئیه بوده که تا این تاریخ بدون تغییر باقی مانده است.

افزایش 12 دلاری قیمت ورق گرم اروپای مرکزی به دنبال افزایش هزینه های مواد خام

بر اساس آمار منتشر شده از متال بولتن قیمت ورق گرم در بازار داخلی اروپا مرکزی 12 دلار به ازای هر تن طی هفته گذشته افزایش یافته است. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق فولادی رول گرم تولید داخلی اروپای مرکزی تا تاریخ 19 ماه ژوئیه به میزان 531-519 دلار به ازای هر تن اعلام شده است که نسبت به قیمت 519-508 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است. پایین ترین حد اعلام شده برای قیمت ورق فولادی مربوط به معاملات اخیر منعقد شده می باشد در حالی که قیمت رسمی ورق گرم در منطقه طی هفته گذشته به میزان 548-531 دلار به ازای هر تن بوده است.

به گفته منابع خبری علت افزایش قیمت پیشنهادی ورق فولادی از سوی کارخانجات افزایش قیمت مواد اولیه تولید ورق فولادی می باشد. هم چنین علت دیگر افزایش قیمت ورق گرم تاثیرات مثبت عوارض ضد دامپینگ اتحادیه اروپا بر واردات ورق فولادی بوده که سبب رونق بیشتر بازار ورق گرم اتحادیه اروپا می گردد. با این حال قیمت معامله انجام شده طی هفته گذشته تغییری نکرده است زیرا سطح تقاضا برای این محصول در ماه تابستان کاهش یافته است. اخبار رسیده حاکی از آن است که کمیسیون اروپا در نظر دارد عوارض ضد دامپینگ جدیدی برای واردات ورق گرم از کشورهای روسیه، اوکراین، برزیل و ایران تا تاریخ 6 ماه اکتبر تعیین کند. هم چنین کشور صربستان طی تصمیمات جدید شامل این قانون نمی گردد. هم چنین کارخانجات اروپا قیمت ورق فولادی رول گرم را به میزان 658-646 دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند. این در حالی است که کشور هند قیمت این محصول را به لهستان به میزان 658-646 دلار به ازای هر تن پیشنهاد داده است.

افزایش قیمت مقاطع در مناطق جنوبی اتحادیه اروپا

طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن قیمت مقاطع در جنوب آمریکا برای دومین هفته متوالی افزایش یافته است. اخبار رسیده حاکی از آن است که علت افزایش قیمت این محصولات افزایش قیمت ورق گرم در مناطف مختلف اروپا می باشد. طبق ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن قیمت مقاطع در جنوب اروپا طی هفته گذشته به میزان 17-12 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است و تا روز چهارشنبه به قیمت 681-652 دلار به ازای هر تن رسیده است. این در حالی است که قیمت میلگرد طی هفته گذشته به میزان 664-641 دلار به ازای هر تن بوده است. اخبار رسیده حاکی از آن است که قیمت مقاطع فروخته شده در ایتالیا به میزان 658-652 دلار به ازای هر تن بوده و این قیمت در یونان نزدیک به 681 دلار به ازای هر تن بوده است. هم چنین به گفته منابع خبری روند افزایش قیمت ممکن است ادامه یابد.

تولیدکنندگان مقاطع در اروپا شاهد افزایش تقاضا برای این محصولات نبوده اند ولی به جهت افزایش قیمت ورق گرم ناچار به افزایش قیمت مقاطع گشته اند. هم چنین پیش بینی می شود که پیشنهادات قیمت مقاطع در شمال اروپا نیز طی هفته گذشته به علت افزایش قیمت ورق گرم افزایش یابد. اگرچه شرکت کنندگان در بازار منطقه معتقدند که قیمت مقاطع در اروپای شمالی در هفته های آینده افزایش می یابد، اطلاعات دریافت شده توسط متال بولتن در این هفته نشان داد که افزایش قیمت پیش بینی شده هنوز به دست نیامده است. با این حال قیمت این مصولات در شمال اروپا به میزان 23 دلار به ازای هر تن طی هفته گذشته کاهش یافته است.

 

مطالب مرتبط:

آخرین اخبار بازار آهن,قیمت لحظه ایی آهن آلات,لیست قیمت ورق, آخرین لیست قیمت میلگرد,

 

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0