0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

روند فروش انواع ورق در طول مدت هفته گذشته به روایت بازار

با توجه به نوسانات بازار ارزو نوسانات بازار سنگ آهن و همچنین با توجه به نزدیک شدن به سال جاری میلادی عرضه ورق با محدودیت مواجه شد و همین عوامل باعث افزایش قیمت ورق شد .

باتوجه به روند صعودی بازار قیمت ورق گالوانیزه از ابتدای هفته با قیمت ۴۰۶۰ تومان در هر کیلو بود که ایثن روند تا آخر هفته به ۴۰۷۰ تومان برای هر کیلو ضخامت ۰٫۳۸ میلی متر بود از طرفی قیمت ورق گالوانیزه برای ضخامت ۰٫۴۵ میلی متر۳۸۵۰ تومان درهر کیلو به ۳۰۷۰ تومان در هر کیلو رسید همچنین قیمت برا ی ضخامت های ۰٫۶۸ تا ۰٫۹۸ میلی متر در طول هفته گذشته ۳۶۶۰ تومان به ۳۶۷۰ تومان در هر کیلو رسیده است .

برآوردهاي ماهانه براي قیمت ورق گالوانیزه با ضخامت ۱ ميليمتر گريد  SPCC در جنوب ایران ۴۰۷۰ تومان به ازای هر کیلو نسبت به ماه قبل افزايش يافته و در روز پنجشنبه به ۴۰۷۰ تومان به ازای هر کیلو رسيد .

برآورد قیمت ها برای ورق سرد فولاد مبارکه در طی هفته گذشته ۳۷۹۰ تومان در روزشنبه در مقایسه با پنجشنبه به ۳۷۳۰ تومان کاهش یافت این در حالی است که در کارخانه کاشان از قیمت ۳۹۶۵ تومان در شنبه ۳۹۵۰ تومان درپنجشنبه تبدیل شد که این روند نشانه کاهش خرید در مقابل عرضه بالا می باشد که این امرباعث شده بازاربی ثبات دنبال شود.

این درحالی است که قیمت ورق رنگی برای ورق وارداتی چین با ضخامت ۰٫۴۷ میلی متر با قیمت ثابت ۴۴۱۰ تومان می باشد از روز شنبه تا آخر هفته گذشته پیگیری شد این در صورتی است که قیمت برای ورق قرمز رنگی فولاد مبارکه در طول هفته ۴۳۳۰ تومان از روز شنبه ۴۳۴۰ تومان در اخر هفته مبدل شد .

خريداران طبيعتاً اين افزايش قيمت ورق رنگی فولاد مبارکه را نمي پسندند و تقاضا برعكس قيمت ها روندي نزولي را مي پيمايد . يك تاجر مطرح در ایران عنوان كرده كه حجم تقاضا در ماه آذر هم كاهشي باقي بماند اما احتمالاً در دی ماه ۹۶ شرايط بهبود مي يابد .

قیمت ورق فولاد مبارکه

ارزیابی داخلی قیمت ورق

قیمت ارزیابی شده برای ورق روغنی وارداتی با ضخامت ۰٫۶ میلی متر با قیمت ۳۲۱۰ تومان در هرکیلودادو ستد شد همچنین قیمت برای ورق روغنی با ضخامت ۰٫۶ میلی متربا عرض ۱٫۲۵ متردر هر کیلو با قیمت ۳۲۶۰تومان معاملعه شد.این قیمت ها برا ی ورق روغنی فولاد مبارکه ضخامت ۰٫۶ در انبار اصفهان با قیمت ۳۲۰۰تومان در هرکیلو که نسبت به اول هفته ۱۰ تومان به ازای هرکیلو افزایش را نشان میدهد قیمت ورق روغنی در کار خانه هفت الماس هم برا ی آخر هفته گذشته با قیمت ۳۱۶۰ تومان برای ورق با ضخامت ۰٫۶ میلی متر برای هرکیلو می باشد که روند افزایشی را به ثبت رسانده است.

 در كل قیمت ورق روغنی در اين هفته افزايش داشته براي مثال پيشنهادهاي اهوازدراصفهان براي قیمت ورق روغنی با ضخامت ۱ ميلي متر ۳۱۴۰ تومان به ازای هر کیلو تحويل در ماه آذر است و پيشنهادها براي قیمت ورق روغنی با ضخامت ۷ دهم ميلي متر هم رو به افزايش بوده و به قيمت ۳۱۴۰ تومان به ازای هرکیلو رسيده است .

قیمت ورق روغنی روسی هم برای ضخامت ۰٫۵ میلی متر به ازای هر کیلو گرم در انبار اصفهان ۳۱۴۰ تومان و برای ضخامت ۰٫۶ میلی متر درانبار تهران ۳۱۱۰ تومان در هرکیلو وبرای ضخامت ۱ میلی متر در انبار تهران ۳۱۱۰ تومان معامله شد .قیمت ورق روغنی روسی با ضخامت ۲ میلی متر نیزدر انبار تهران ۳۰۹۰ توامن در هر کیلو معامله شد.

درکرمان خريداران علاقه اي براي معامله ورق چینی ندارند زيرا توليدكنندگان داخلي به اندازه كافي توليد دارند و پاسخگوي نياز داخل هستند . تنها نوردكاران کرمان به واردات ورق روغنی اقدام مي كنند يعني كساني كه ادعا مي كنند سود بيشتري درافزايش  صادرات دارند .

در هفته گذشته قیمت ورق سیاه فابریک فولاد با ضخامت ۶ میلی متر عرض ۱٫۵ متر به ازای هر کیلو ۲۶۳۰  تومان که نسبت به اول هفته ۷۰ تومان به ازای هر کیلو افزایش قیمت دارد همچنین قیمت ورق فابریک فولاد برا ی ضخامت ۱۵ میلی متر وعرض ۱٫۵ متر به ازای هر کیلو ۲۵۱۰ تومان که نسبت به ابتدای هفته رشدی معادی ۴۰ تومان در هرکیلو را تجربه کرد. این در حالی است که این قیمت ورق سیاه فولاد سبا برا یضخامت ۲ میلی متر و عرض ۱٫۵ متربه ازای هر کیلو تحویل در انبار اصفهان ۲۸۲۰ تومان معامله شد که این میزان در مقایسه با ابتدای هفته ثابت بوده است. همچنین قیمت برای ورق سیاه فولاد اکسین اهواز st37برای ضخامت ۱۲ میلی متر و عرض ۲*۶ متربه ازای هر کیلو ۲۵۰۵ تومان وبرای ضخامت ۴۰ میلی متر وعرض ۲*۶ متر به ازای هرکیلو۲۵۶۵ تومان معامله شد که در مقایسه با ابتدای هفته جاری روند ثابتی را نشان می دهد .

قیمت ورق اکسین اهواز

 

همچنین در طول هفته گذشته و معاملات به ثبت رسیده برای ورق صنعتی ۳۰۴ استیل ضخامت ۰٫۴ میلی متربه ازای هرکیلو ۱۳۱۰۰ تومان وبرای ضخامت ۰٫۸ میلی متر به قیمت ۱۲۳۰۰ تومان به ازای هرکیلو به ثبت رسید ای ن در حالی است که قیمت برای ورق ck 45ضخامت ۶ میلی متر و عرض ۲*۶ متر ورق استیل کره با قیمت ۴۵۱۰ تومان به ازای هر کیلو معمله شد .

قیمت ورق  a516 گرید ۷۰  ضخامت ۶ عرض ۱٫۵*۶ متر به ازای هر کیلو ۲۷۶۰تومان و برای ضخامت ۱۵میلی مترو عرض۱٫۵*۶ متر به ازای هز کیلو تحویل در انبار تهران ۲۷۸۰ تومان معامله شد.

این در حالی است کارخانه ها با اعلام نکردن و عرضه نکردن اسلب در بعضی روزها علی الرقم وجود مشتری برای این محصول قیمت ورق اسلپ  خود را د ربعضی روزها منتهی به اواخر هفته گذشته برای اسلپ ۵۰ تا ۷۰ تحویل در کارخانه اصفهان با قیمت ۰۹۸۰ توامن در هر کیلو عرضه کردن که شاهد روند افزایشی در حدود ۱۵ تومان در هر کیلو بوده است.

قيمت ورق سیاه هم در طول ماه آذر شديداً افزايش داشته بطوريكه ورق سیاه ۲ ميليمتر گريد SAE 1006  در تاريخ ۲۰ آذر به ۲۵۱۰ تومان به ازای هرکیلو رسيده است كه نسبت به قيمت ۲۴۹۰ به ازای هرکیلو ۲۰ تومان افزايش نشان مي دهد و همانطور كه پيش از اين اشاره شد بالا رفتن قیمت ورق گالوانیزه هم در راستاي افزايش قيمت ورق سیاه اتفاق افتاده است .

قیمت ورق فولاد سبا

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری