0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش 16 دلاری قیمت ورق گرم کشور هند

طی هفته جاری قیمت ورق گرم تولید داخلی این کشور را به میزان 16 دلار به ازای هر تن افزایش داده اند. به گفته منابع خبری علت این امر افزایش جهانی قیمت مواد اولیه می باشد. قیمت ورق گرم تولید داخلی این کشور در هفته جاری به میزان 615-608 دلار به ازای هر تن اعلام شده است. این در حالی است که قیمت این محصول در هفته گذشته به میزان 600-592 دلار به ازای هر تن بوده است و طی هفته جاری شاهد افزایش قیمت 16 دلار به ازای هر تن برای ورق تولید داخلی این کشور بوده ایم.

هم چنین ورق فولادی کارخانجات هند در ماه اوت به طور کلی به میزان 31 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق فولادی تولید داخلی هند تا پایان ماه ژوئیه به میزان 584-577 دلار به ازای هر تن بوده است. در واقع کشور هند از سناریوی افزایش قیمت ورق فولادی جهانی تبعیت نکرده است. به گفته منابع خبری قیمت ورق این کشور ممکن است تا میزان 623 دلار به ازای هر تن نیز افزایش یابد. هم چنین این کارخانجات قیمت ورق سرد را نیز به میزان 16 دلار به ازای هر تن افزایش داده اند. اخبار رسیده حاکی از آن است که قیمت ورق سرد تولید داخلی این کشور به میزان 686-678 دلار به ازای هر تن رسیده است.

این در حالی است که قیمت این محصول طی هفته گذشته به میزان 670-662 دلار به ازای هر تن گزارش شده بود. با این حال اگرچه بازار داخلی این کشور مساعد می باشد سود حاصل از صادرات ورق گرم در کشور هند چندان قابل توجه نبوده است. قیمت پیشنهادی ورق گرم صادراتی این کشور در هفته جاری به میزان 565-545 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت پیشنهادی 595-590 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته کاهش یافته است.

قیمت ورق گالوانیزه

قیمت های بالاتر در هفته گذشته توسط خریداران با استقبال روبرو نشده است به همین علت معاملات صادراتی در هفته جاری به قیمت 565-545 دلار به ازای هر تن منعقد شده است که نسبت به هفته گذشته از نرخ کم تری برخوردار می باشد. بازار وارداتی این کشور نیز اوضاع مساعدی نداشته و قیمت های پیشنهادی در حال حاضر چندان قابل توجه نمی باشد. پیشنهادات وارداتی برای ورق گرم از کشور چین به میزان 590-580 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت پیشنهادی 580-570 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته به میزان 10 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.

هم چنین پیشنهادات قیمت ورق سرد این منطقه نیز در هفته جاری به میزان 625-620 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلامی 605-600 دلار به ازای هر تن در هفته گذشته به میزان 20 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. هم چنین پیشنهادات ورق فولادی چین به هند به میزان 570-560 دلار به ازای هر تن بوده که این قیمت نیز نسبت به قیمت پیشنهادی هفته گذشته به میزان 10 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. به گفته یکی از تاجران محلی اکثر قیمت های پیشنهادی محصولات فولاد تخت چین بسیار بالاتر از قیمت های محلی کشور هند بوده است و به همین دلیل واردات این کشور با استقبال خوبی مواجه نشده است.

ثبات قیمت محصولات فولاد تخت ترکیه

به گزارش متال بولتن ارزیابی ها از قیمت محصولات فولاد تخت کشور ترکیه طی هفته جاری ثابت باقی مانده است اما پیشنهادات ارائه شده توسط تولیدکنندگان این محصولات افزایش یافته است. قیمت ورق گرم پیشنهادی این کشور به میزان 585-570 دلار به ازای هر تن اعلام شده است. این در حالی است که قیمت معاملات صورت گرفته در این کشور به میزان 570-540 دلار به ازای هر تن متغیر بوده است. به گفته منابع خبری به طور قطع نمی توان گفت که میزان تقاضا در بازار داخلی ترکیه مطلوب می باشد زیرا به نظر می آید بازار داخلی این کشور در تعطیلات به سر می برد. کارخانجات هنوز سفارشات ماه اکتبر خود را به طور کامل نبسته اند.

با این حال آن طور که به نظر می رسد به علت افزایش قیمت مواد خام اولیه و هم چنین افزایش قیمت سایر محصولات در بازار داخلی این کشور، قیمت ورق گرم نیز هم چنان افزایش خواهد یافت. اما هنوز مشخص نمی باشد که این افزایش قیمت تا چه زمانی به طول انجامد. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گرم تولید داخلی کشور ترکیه به میزان 570-540 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت 570-565 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته کمی افزایش محدوده داشته است.

هم چنین ارزیابی قیمت ورق سرد این کشور نیز به میزان 700-680 دلار به ازای هر تن بوده است که قیمت معاملات صورت گرفته به میزان 670-660 دلار به ازای هر تن گزارش شده است. به گفته منابع خبری بازار صادراتی ورق گرم این کشور نیز نسبتا آرام بوده است که علت آن تعطیلات فصلی در اروپا و کاهش صادرات این کشور بوده است. قیمت های پیشنهادی صادراتی نیز به میزان 560-550 دلار به ازای هر تن گزارش شده است. با این حال ارزیابی قیمت ورق گرم صادراتی این کشور در آژانس گزارش قیمت متال بولتن به میزان 560-550 دلار به ازای هر تن بوده که پیشنهادات قیمت نیز در همین محدوده شنیده شده است.

افزایش قیمت ورق پوشش داده شده ترکیه

به گزارش متال بولتن قیمت ورق پوشش داده شده کشور ترکیه طی این هفته افزایش یافته است که علت این امر استقبال بیش از حد خریداران این محصول نسبت به دو ماه گذشته بوده است. گزارش متال بولتن از پیشنهادات قیمت ورق گالوانیزه تولیدی کشور ترکیه به میزان 795 دلار به ازای هر تن بوده است. این در حالی است که ارزیابی این آژانس از قیمت ورق گالوانیزه طی هفته جاری به میزان 810-795 دلار به ازای هر تن اعلام شده بود که نسبت به قیمت 770-760 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است.

 

خبرهای مرتبط:

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0