0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تحلیل نوسانات قیمت ورق گالوانیزه صادراتی کشور چین ۱۱ نوامبر ۲۰۱۷

قیمت ورق گالوانیزه و ورق سرد صادراتی کشور چین طی روز گذشته نوساناتی را تجربه کرده است. به گفته منابع خبری قیمت ورق سرد این کشور سقوط کرده و روند نزولی را در پیش گرفته است. این در حالی است که قیمت ورق گالوانیزه در بازار صادراتی این کشور نسبتا ثابت بوده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه صادراتی کشور چین طی روز گذشته به میزان ۶۵۰-۶۴۰ دلار به ازای هر تن اعلام گردیده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن ثابت باقی مانده است.

به گفته یکی از صادرکنندگان این محصول وی طی روز گذشته محموله ای به جنوب آمریکا و خاورمیانه صادر کرده که قیمت ورق گالوانیزه پیشنهادی به این کشورها به میزان ۶۵۰-۶۴۵ دلار به ازای هر تن گزارش شده است. این در حالی است که یکی دیگر از صادرکنندگان این کشور نیز قیمت ورق گالوانیزه صادراتی خود را به همین میزان به کشور فیلیپین پیشنهاد داده است. کارخانه Benxi galvanized plate نیز قیمت ورق گالوانیزه پیشنهادی خود را به میزان ۶۵۵ دلار به ازای هر تن اعلام کرده است در حالی که کارخانه Baotou قیمت پیشنهادی خود را به میزان ۶۴۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده است.

برخی منابع خبری معتقدند که قیمت ورق گالوانیزه پیشنهادی این کارخانه نسبتا مناسب بوده و ممکن است خریداران را به پیش خرید این محصول تشویق کند. با این حال برخی از منابع نیز چنین عقیده ای نداشته و اظهار داشته اند که پیشنهادات شنیده شده در مناقصات برای قیمت ورق گالوانیزه پیشنهادی از سوی خریداران به میزان ۶۳۰ دلار به ازای هر تن بوده و قیمت های پیشنهادی کارخانجات برای این محصول هم چنان بالا می باشد.

ورق گالوانیزه فولاد مبارکه

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه و ورق سرد چین

هم چنین ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سرد به میزان ۵۸۵-۵۹۰ دلار به ازای هر تن می باشد که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان ۵ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. بنابراین مشاهده می شود که قیمت این محصول برخلاف قیمت ورق گالوانیزه صادراتی در این کشور کاهش یافته است. به گفته منابع خبری فعالیت خرید در این بازار طی روز گذشته هم چنان ضعیف بوده و خریداران تمایل اندکی به خرید ورق گالوانیزه و ورق سرد نشان داده اند.

در میان ۵ صادرکننده این محصول که با آن ها مصاحبه ای صورت گرفت تنها یکی از آن ها موفق به فروش محصولات خود شده اند که قیمت پیشنهادی در این معامله به میزان ۵۹۰-۵۸۵ دلار به ازای هر تن گزارش گردیده است. یکی از مهم ترین کارخانجات تولید فولاد این کشور قیمت ورق سرد پیشنهادی خود را به میزان ۶۰۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده است در حالی که سایر کارخانجات اکثرا قیمت های پیشنهادی خود را در محدوده ۵۹۵ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند.

برخی از فعالان بازار معتقدند که این قیمت قابل قبول اکثر کارخانجات نبوده و در صورت قبول با ضرر مواجه خواهند شد. قیمت ورق سرد پیشنهادی شانگهای نیز به میزان ۴۶۷۰-۴۶۵۰ یوان (۷۰۴-۷۰۱ دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان ۲۰ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است. بنابراین آن طور که به نظر می رسد قیمت ورق گالوانیزه و ورق سرد صادراتی در این کشور نوسانات زیادی را در مبادی مختلف تجربه کرده است و این نوسانات برای ورق سرد به میزان بیشتری بوده در حالی که قیمت ورق گالوانیزه صادراتی در این کشورها عمدتا ثابت بوده است.

سقوط قیمت ورق گالوانیزه کشورهای مستقل اتحادیه ای طی هفته گذشته

قیمت ورق گالوانیزه و ورق سیاه صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای طی هفته گذشته افت داشته است که به گفته منابع خبری علت این امر کاهش میزان تقاضا برای خرید ورق گالوانیزه در این کشورها بوده است. خریداران این محصول معتقدند که قیمت ورق گالوانیزه پیشنهادی کارخانجات هنوز بایستی به میزان بیشتری کاهش یابد. هنوز مشخص نمی باشد روند قیمت ها در بازار کشور چین چگونه پیش رود بنابراین خریداران از خرید کالای بیشتر ممانعت کرده چراکه هنوز امکان کاهش بیشتری در حوزه ورق گالوانیزه وجود دارد.

ارزیابی ها از قیمت ورق سیاه صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای به میزان ۵۵۰-۵۳۰ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ۵۵۵-۵۴۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است. تامین کنندگان ورق در این کشورها قیمت ورق سیاه پیشنهادی خود به امارات متحده عربی را به میزان ۵۸۵-۵۸۰ دلار به ازای هر تن cfr اعلام کرده اند که این قیمت معادل ۵۵۳-۵۴۵ دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه می باشد. در کشور مصر نیز پیشنهادات شنیده شده برای قیمت ورق سیاه از اوکراین به میزان ۵۶۰ دلار به ازای هر تن بوده در حالی که پیشنهادات برای قیمت این محصول از سوی کشور روسیه به میزان ۵۳۵ دلار به ازای هر تن گزارش شده است.

بازار ورق گالوانیزه صادراتی لهستان

هم چنین ارزیابی ها از قیمت ورق گالوانیزه صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای به میزان ۵۹۵-۵۹۰ دلار به ازای هر تن تا تاریخ ۳ ماه نوامبر می باشد که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۱۰ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. هم چنین قیمت ورق گالوانیزه پیشنهادی کشور اوکراین نیز به میزان ۵۹۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده که چندین معامله نیز با این قیمت صورت گرفته است. در کشور مصر نیز، پیشنهادات از کارخانه Metinvest به میزان ۶۲۰ دلار به ازای هر تن cfr بوده است که معادل ۵۹۰ دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه می باشد. در غرب آفریقا نیز، این محصول با قیمت ۶۰۰-۵۹۵ دلار به ازای هر تن موجود می باشد.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری