0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تحلیل نوسانات قیمت ورق گالوانیزه صادراتی کشور چین 11 نوامبر 2017

قیمت ورق گالوانیزه و ورق سرد صادراتی کشور چین طی روز گذشته نوساناتی را تجربه کرده است. به گفته منابع خبری قیمت ورق سرد این کشور سقوط کرده و روند نزولی را در پیش گرفته است. این در حالی است که قیمت ورق گالوانیزه در بازار صادراتی این کشور نسبتا ثابت بوده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه صادراتی کشور چین طی روز گذشته به میزان 650-640 دلار به ازای هر تن اعلام گردیده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن ثابت باقی مانده است.

به گفته یکی از صادرکنندگان این محصول وی طی روز گذشته محموله ای به جنوب آمریکا و خاورمیانه صادر کرده که قیمت ورق گالوانیزه پیشنهادی به این کشورها به میزان 650-645 دلار به ازای هر تن گزارش شده است. این در حالی است که یکی دیگر از صادرکنندگان این کشور نیز قیمت ورق گالوانیزه صادراتی خود را به همین میزان به کشور فیلیپین پیشنهاد داده است. کارخانه Benxi galvanized plate نیز قیمت ورق گالوانیزه پیشنهادی خود را به میزان 655 دلار به ازای هر تن اعلام کرده است در حالی که کارخانه Baotou قیمت پیشنهادی خود را به میزان 640 دلار به ازای هر تن اعلام کرده است.

برخی منابع خبری معتقدند که قیمت ورق گالوانیزه پیشنهادی این کارخانه نسبتا مناسب بوده و ممکن است خریداران را به پیش خرید این محصول تشویق کند. با این حال برخی از منابع نیز چنین عقیده ای نداشته و اظهار داشته اند که پیشنهادات شنیده شده در مناقصات برای قیمت ورق گالوانیزه پیشنهادی از سوی خریداران به میزان 630 دلار به ازای هر تن بوده و قیمت های پیشنهادی کارخانجات برای این محصول هم چنان بالا می باشد.

ورق گالوانیزه فولاد مبارکه

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه و ورق سرد چین

هم چنین ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سرد به میزان 585-590 دلار به ازای هر تن می باشد که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان 5 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. بنابراین مشاهده می شود که قیمت این محصول برخلاف قیمت ورق گالوانیزه صادراتی در این کشور کاهش یافته است. به گفته منابع خبری فعالیت خرید در این بازار طی روز گذشته هم چنان ضعیف بوده و خریداران تمایل اندکی به خرید ورق گالوانیزه و ورق سرد نشان داده اند.

در میان 5 صادرکننده این محصول که با آن ها مصاحبه ای صورت گرفت تنها یکی از آن ها موفق به فروش محصولات خود شده اند که قیمت پیشنهادی در این معامله به میزان 590-585 دلار به ازای هر تن گزارش گردیده است. یکی از مهم ترین کارخانجات تولید فولاد این کشور قیمت ورق سرد پیشنهادی خود را به میزان 600 دلار به ازای هر تن اعلام کرده است در حالی که سایر کارخانجات اکثرا قیمت های پیشنهادی خود را در محدوده 595 دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند.

برخی از فعالان بازار معتقدند که این قیمت قابل قبول اکثر کارخانجات نبوده و در صورت قبول با ضرر مواجه خواهند شد. قیمت ورق سرد پیشنهادی شانگهای نیز به میزان 4670-4650 یوان (704-701 دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان 20 یوان به ازای هر تن افزایش یافته است. بنابراین آن طور که به نظر می رسد قیمت ورق گالوانیزه و ورق سرد صادراتی در این کشور نوسانات زیادی را در مبادی مختلف تجربه کرده است و این نوسانات برای ورق سرد به میزان بیشتری بوده در حالی که قیمت ورق گالوانیزه صادراتی در این کشورها عمدتا ثابت بوده است.

سقوط قیمت ورق گالوانیزه کشورهای مستقل اتحادیه ای طی هفته گذشته

قیمت ورق گالوانیزه و ورق سیاه صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای طی هفته گذشته افت داشته است که به گفته منابع خبری علت این امر کاهش میزان تقاضا برای خرید ورق گالوانیزه در این کشورها بوده است. خریداران این محصول معتقدند که قیمت ورق گالوانیزه پیشنهادی کارخانجات هنوز بایستی به میزان بیشتری کاهش یابد. هنوز مشخص نمی باشد روند قیمت ها در بازار کشور چین چگونه پیش رود بنابراین خریداران از خرید کالای بیشتر ممانعت کرده چراکه هنوز امکان کاهش بیشتری در حوزه ورق گالوانیزه وجود دارد.

ارزیابی ها از قیمت ورق سیاه صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای به میزان 550-530 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت 555-540 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است. تامین کنندگان ورق در این کشورها قیمت ورق سیاه پیشنهادی خود به امارات متحده عربی را به میزان 585-580 دلار به ازای هر تن cfr اعلام کرده اند که این قیمت معادل 553-545 دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه می باشد. در کشور مصر نیز پیشنهادات شنیده شده برای قیمت ورق سیاه از اوکراین به میزان 560 دلار به ازای هر تن بوده در حالی که پیشنهادات برای قیمت این محصول از سوی کشور روسیه به میزان 535 دلار به ازای هر تن گزارش شده است.

بازار ورق گالوانیزه صادراتی لهستان

هم چنین ارزیابی ها از قیمت ورق گالوانیزه صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای به میزان 595-590 دلار به ازای هر تن تا تاریخ 3 ماه نوامبر می باشد که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 10 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. هم چنین قیمت ورق گالوانیزه پیشنهادی کشور اوکراین نیز به میزان 590 دلار به ازای هر تن اعلام شده که چندین معامله نیز با این قیمت صورت گرفته است. در کشور مصر نیز، پیشنهادات از کارخانه Metinvest به میزان 620 دلار به ازای هر تن cfr بوده است که معادل 590 دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه می باشد. در غرب آفریقا نیز، این محصول با قیمت 600-595 دلار به ازای هر تن موجود می باشد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0