تأمین کننده کلیه مقاطع فولادی

خط ویژه 56-03135155

قیمت ورق گالوانیزه داخلی اروپا در معاملات روز افزونی فعال هستند.

خرید ورق سیاه فولاد مبارکه

معاملات رسمی ورق گالوانیزه

منابع روز چهارشنبه ۱۳ اکتبر به مرکزآهن  گفتند که قیمت ورق گالوانیزه داخلی در اتحادیه اروپا به دلیل فعالیت آهسته در خرید، طی هفته گذشته تغییرزیادی نداشته است.شرکت کنندگان در بازار می گویند:” با این واقعیت که خریداران  موجودی کافی در اختیار دارند که در حال حاضر که سال رو به پایان است، شروع به کاهش آن می کنند،تقاضا محدود می گردد.”علاوه بر این، چشم انداز ترکیب قیمت ورق گالوانیزه، تشویقی برای فعالیت در خرید نیست. معامله گران گفتند: کارخانه های اروپایی ممکن است قیمت ورق گالوانیزه خود را افزایش دهند اما در عین حال خریداران نیز انتظار دارند که قیمت ها پایدار باشند. “این وضعیت ناشی از اقدامات دفاع تجاری و ناشی از عدم وجود ورق وارداتی است.” ارزیابی هفتگی قیمت های داخلی مرکزآهن در اروپای جنوبی  ۴۲۰ تا ۴۴۰ یورو ( ۴۶۲ تا ۴۸۴ دلار) در هر تن کارهای سابق در ۱۹ اکتبر، بدون تغییر در هفته است.

قیمت ورق گالوانیزه در جنوب اروپا ۵۲۰ تا ۵۳۵ یورو (۵۷۲-۵۸۹ دلار) در هر تن از کارهای سابق بود که بیشتر از ارزشیابی هفته گذشته با ۵۲۰ تا ۵۳۰ یورو (۵۷۲-۵۸۳ دلار) بود ، و ارزیابی قیمت داخلی برای  خرید ورق گالوانیزه  در این منطقه ۵۱۰ تا ۵۴۰ یورو (۵۶۶-۵۸۸ دلار) در هر تن از کارهای سابق در هفته گذشته بود، که با ۵۱۰ تا ۵۳۰ یورو (۵۶۶-۵۸۳ دلار) در هر تن از کارهای سابق نسبت به  یک هفته پیش مقایسه می شود. ارزیابی هفتگی قیمت داخلی مرکزآهن در اروپای شمالی ۴۴۰-۴۶۰ یورو (۴۸۴ تا ۵۰۶ دلار) در هر تن کارهای سابق، در ۱۹ اکتبر ثابت بوده است. ارزیابی هفته برای خرید ورق گالوانیزه  ۵۴۰ تا ۵۶۰ یورو (۵۹۴ تا ۶۱۶ دلار) در هر تن از کارهای سابق بود،که این قیمت همچنین در طول هفته تغییری نکرده است. ارزيابی قيمت مرکزآهن برای ورق گالوانیزه داخلی روز چهارشنبه ۵۵۰ تا ۵۷۰ يورو (۶۰۵ تا ۶۲۷ دلار) برای هر تن از کارهای سابق بود که درمقايسه با هفته گذشته ۵۶۰ تا ۵۸۰ یورو (۶۱۶ تا ۶۳۸ دلار) بود.

حتما بخوانید :  بازار فولاد به نفع مصرف کننده چرخید

کارخانجات تولید ورق گالوانیزه اروپا

ارزیابی هفتگی  قیمت داخلی مرکزآهن اروپا ی مرکزی برای ورق گالوانیزه ۴۱۰ تا ۴۲۵ یورو (۴۵۱-۴۶۸ دلار) در هر تن از کارهای قبلی بود، که در هفته گذشته ۴۱۰ تا ۴۳۰ یورو (۴۵۱-۴۷۳ دلار) بود. قیمت ورق گالوانیزه در سراسر اتحادیه اروپا کاهش یافته است، تولیدکنندگان در جنوب همچنان در حال افزایش قیمت ها هستند. قیمت محصولات ورق گالوانیزه  در این هفته در اروپا کاهش یافته است، اما برخی از منابع تولید کننده در جنوب اروپا به مرکزآهن  گفتند که  آنها در مورد افزایش قیمت ها در هفته های آینده فکر می کنند. ارزیابی قیمت مرکزآهن برای مقیاس کالای درجه ۲، H-beam (200x200mm) در شمال اروپا در روز چهارشنبه ۱۹ اکتبر به ۱۰ یورو (۱۱ دلار) با ۴۷۵ تا ۴۹۵ یورو (۵۲۳-۵۴۵ دلار) در هر تن ارسال شده در یک هفته قبل برآورد شد ، که با  ۴۸۵-۴۹۵ یورو ($ ۵۳۴-۵۴۵) در هر تن ارائه شده در منطقه در یک هفته پیش مقایسه می شود. ارزیابی مرکزآهن  برای محصول مشابه در جنوب اروپا با ۱۰ تا ۲۰ یورو افزایش (۱۱ تا ۲۲ دلار) به ۴۶۵ تا ۴۹۰ یورو (۵۱۲ تا ۵۳۹ دلار) در هر تن تحویل داده شد.

به گفته منابع، قیمت ورق ماهانه آلمان در هفته جاری در میان منابع فراوان کاهش یافته است، و انتظار می رود که فشار بیشتری بر روی قیمت ورق قرار گیرد. کمبود تقاضا برای ورق گالوانیزه ، از تابستان قیمت ها را در سراسر اروپا کاهش داد و برخی از شرکت های بازرگانی گفتند این روند همچنان ادامه دارد، زیرا کارخانه ها تلاش می کنند تا معاملات را حفظ کنند. “ثبت سفارش در کارخانجات پر نشده است و این کسب و کار روز به روز است.یک  توزیع کننده در شمال اروپا گفت: ما با تامین کنندگان مذاکره کردیم و قیمت ها دوباره کاهش یافته اند. او با قیمت های کاهش یافته خوشحال نبود. وی گفت: “هر بار که قیمت ها ۵ یورو (۶ دلار) در هر تن کاهش می یابد، ما باید ۱۰ یورو (۱۱ دلار) به ازای هر تن به مصرف کنندگان بپردازیم.” و یک توزیع کننده در منطقه نوردیک گفت که قیمت های ورق گالوانیزه از قیمت سپتامبر ۱۵ تا ۲۰ یورو (۱۷ تا ۲۲ دلار) در هر تن کاهش یافته است. با این حال، شرکت کنندگان دیگر اروپایی دیدگاه دیگری داشتند. “قیمت ها در حال کاهش نیست و کارخانه ها در حال تلاش برای بهبود قیمت ها هستند.

حتما بخوانید :  آخرین تحولات متغیرهای اثر گذار بر بازار فولاد

ورق گالوانیزه فولاد مبارکه

یکی دیگر از توزیع کنندگان در شمال اروپا گفت: کارخانه ها به طور کامل برای سال های دیگر رزرو می شوند. وی گفت ۴۹۵ یورو (۵۴۵ دلار) برای هر تن محموله تحویل شده، یک سطح قابل قبول بود، اما افزود که  کارخانه ها سعی خواهند کرد که محموله ها را به قیمت ۵۰۵ یورو (۵۵۶ دلار) در هر تن در هفته های آینده تحویل دهد. منابع تولید کننده در جنوب اروپا با این مورد موافقت کردند. یک منبع تولید کننده در ایتالیا گفت: “مشتریان دیروز خواستار کاهش قیمت بودند اما اکنون قیمت های فعلی را قبول دارند.” وی افزود: “ما قصد داریم قیمت ها را به میزان ۲۰ یورو (۲۲ دلار در هر تن) افزایش دهیم.” او گفت که هزینه های ورق در ایتالیا و ترکیه به این معنی است که قیمت ورق گالوانیزه نیز افزایش یافته است، همچنین وی افزود که در هفته جاری مبلغ اضافی ۱۰ یورو (۱۱ دلار) به ازای هر تن ضایعات اضافه شده است. یک منبع تولید کننده در اسپانیا گفت: “ما شاهد افزایش قیمت ورق در ایالات متحده و ترکیه هستیم، بنابراین ما انتظار داریم که قیمتها با ارزش ۲۰ یورو (۲۲ دلار) بازیابی شوند.” ارزیابی های هفتگی کارهای سابق مرکزآهن برای قیمت ورق  اتحادیه اروپا به ۴۶۰-۴۸۰ یورو (۵۰۶-۵۲۸ دلار) در هر تن در شمال اروپا افزایش یافت و در ۱۹ اکتبر در جنوب اروپا به ۴۵۰ تا ۴۵۰ یورو (۴۹۵-۵۲۳ دلار) رسید. میانگین هزینه حمل و نقل این هفته ۱۵ € (۱۷ دلار) در هر تن بود.

 

این مقاله چقدر برای شما مفید بود ؟

حتما بخوانید :  نوسانات قیمت میلگرد بافق یزد اواخر آذر ماه

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

میانگین ۰ / ۵٫ تعداد رای: ۰

اولین کسی باشید که این مقاله را رتبه بندی می کند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button