0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

بررسی بازار ورق گالوانیزه نسبت به هفته ای که گذشت

بنا بر گزارشات منتشر شده در تاریخ شنبه  ٢١ بهمن ماه ٩۶ قیمت ورق گالوانیزه کاشان  با نوسانات بسیاری نسبت به یک ماه پیش تا کنون  مواجه بوده است. موید این موضوع قیمت ورق گالوانیزه کاشان با ضخامت ٠.٣۵ و ابعاد ١ متر است که طی یک ماه گذشته نوسانات شدیدی را تجربه کرده است و در حال حاضر هم به مبلغ ۴٢٢۵ تومان به بازار عرضه می شود. علاوه بر این، قیمت ورق گالوانیزه کاشان با ضخامت ٠.۴ در حدود ۴١٨۵ تومان اعلام شده است.

اما در این میان قیمت ورق گالوانیزه فولاد با ضخامت ٠.۴۵ در حدود ۴٠١۵ تومان شنیده شد که نسبت به روز های گذشته ثابت باقی مانده است. قیمت ورق گالوانیزه هفت الماس هم در برخی از سایز ها اعلام نشد و فروش بسته بود اما در مورد چرایی این امر باید گفت که تحلیل گران بر این باورند که شاید بتوان گفت برخی از التهابات بازار موجب عدم اعلام قیمت ورق گالوانیزه هفت الماس در برخی از سایز ها شده است.

اما با این حال در حال حاضر در تاریخ شنبه ٢١ بهمن ٩۶ قیمت ورق گالوانیزه هفت الماس با ضخامت ٠.۴ و ابعاد ١.٢۵ در حدود ۴٠٠٠ تومان اعلام شد که نسبت به هفته گذشته ثابت اعلام شد. علاوه بر این، قیمت ورق گالوانیزه هفت الماس با ضخامت ٠.۵ نیز معادل ٣٧۵٠ تومان شنیده شد. همچنین در روز های اخیر طبق بررسی های به عمل آمده، عملکرد ورق گالوانیزه فولاد در بازار داخلی مشخص شد.

بازگشت طلایی نرخ سنگ آهن

بنا بر گزارشات ارائه شده، بازگشت طلایی نرخ سنگ آهن، باعث شد تا قیمت ورق گالوانیزه فولاد نیز دچار نوساناتی شود. علاوه بر این، طی هفته گذشته میانگین نرخ سنگ آهن وارداتی از کشور چین با خلوص ۶۲ درصد، از ۷۲.۵ دلار به مبلغی در حدود ۷۶ دلار هر تن سی اف آر رسید. به همین دلیل تحلیل گران در همان برهه زمانی شاهد افزایش اندک قیمت ورق گالوانیزه فولاد بودند. همچنین در آخر هفته هم که بازار سنگ آهن دیگر در سکوت بود، قیمت ورق گالوانیزه فولاد هم ثابت اعلام شد.

ورق سیاه اصفهان

البته به طور کلی می توان گفت که در هفته گذشته، عوامل دیگر مانند نوسانات اندک نرخ ارز تاثیری بر میزان تقاضا خریداران ورق های فولادی نداشت. اما با این وجود، برخی از تولید کنندگان ورق در کشور، با امید به این که در ماه آتی با رشد تقاضا مواجه خواهند شد، خرید مواد اولیه خود را افزایش داد. البته لازم به ذکر است که بهبود تدریجی قیمت ورق گالوانیزه فولاد و دیگر محصولات فولادی در سایر کارخانه ها در سه ماهه گذشته به رشد نرخ سنگ آهن در بازار داخلی هم کمک کرده است.

تقویت تقاضا و افزایش قیمت ورق گالوانیزه

علاوه بر این، شنبه هفته گذشته هم روز خوبی برای تولید کنندگان ورق های فولادی کشور بود چرا که تقاضا در بازار این محصول قوی تر شده بود. اما بازار روز یک شنبه به دلیل این که بین التعطیلی محصوب می شد، تقریبا به حالت نیمه تعطیل در آمده بود. در شرایط فعلی کارشناسان پیش بینی می کنند که دست اندرکاران حوزه نورد نسبت به افزایش احتمالی قیمت ورق گالوانیزه در بعد از تعطیلات، خود را بی تفاوت نشان دهند.

بازار امروز، شنبه ٢١ بهمن ٩۶ به دلیل نیمه تعطیل بودن، هیچ معامله عمده ای را برای خود ثبت نکرد که علت آن هم تعطیلی برخی از مبادی در بین دو تعطیلی بوده است؛ به هر حال علیرغم اینکه قیمت ورق گالوانیزه در بازار ثابت اعلام شد، و وضعیت شاخص قیمت قراضه آهن هم امروز با ثبات باقی ماند، گزارشات رسیده حاکی از آن است که برخی از فعالان توزیعی از سرازیر شدن تقاضاهای مصرفی نسبتا مطلوب به بازار خبر می دهند.

اما این دفعه نوع این تقاضا ها متفاوت است که این موضوع حکایت از پر رنگ تر شدن تقاضاهای پایان سال به طور تدریجی به بازار دارد. علاوه بر این، برخی از گزارشگران با طرح سوالاتی از مشتریان دلیل بهبود تقاضا را جویا شدند و پاسخ آن ها این بود که آنان به دلیل ترس از افزایش قیمت ورق گالوانیزه در بازار بعد از تعطیلات روز یکشنبه و علی الخصوص نزدیک شدن به اسفند ماه به عنوان ماه پایانی سال، موجبات افزایش میزان تقاضا را فراهم کرده اند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0