0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

رشد بازار داخلی باعث تقویت قیمت ورق گالوانیزه صادراتی چین شد

قیمت ورق گالوانیزه صادراتی چین با توجه به انتظارات رشد بازار داخلی، دوباره افزایش یافت.

در حال حاضر قیمت ورق گالوانیزه چین با ضخامت ۱ میلی متر به مبلغ ۶۷۰ تا ۶۸۵ دلار در هر تن FOB برای محموله ماه اکتبر و نوامبر ارائه شده است، که از ۵۵ تا ۶۰ دلار در هر تن نسبت به دو هفته پیش افزایش قیمت داشته است. با این حال، بزرگترین افزایش در هفته گذشته دیده شد، در حالی که در اواسط ماه آگوست، قیمت ورق گالوانیزه به طور قابل توجهی در روند نزولی برخی از انواع محصولات فولادی ،کاهش یافت.

فعالیت های صادراتی همچنان راکد است. یکی از تاجران مستقر در شانگهای به متال اکسپرت اظهار داشت :”هیچ اطلاعاتی پیرامون معاملات وجود ندارد. به طور کلی، تجارت در خارج از کشور خیلی خسته کننده است. در عوض، بازار داخلی قوی است، برای همین قیمت ها افزایش داشته اند.”

به استثنای فروشندگان مجدد که انبارها را دوباره پر می کنند، تقاضای قوی از کاربران نهایی دیده می شود. منبع دیگری گفت: “وضعیت صنعت خودرو خوب است، در بخش لوازم خانگی نیز شرایط بهتر است.” همانطور که متال اکسپرت این هفته گزارش داد، تولید و فروش خودرو در ماه جولای در چین ۴٫۸٪ و در ماه ژوئن ۶٫۲٪ افزایش یافته است، اما در مقایسه با ماه ژوئن، کاهش قیمت آن با انتظارات صنعت در سال ۲۰۱۷ مثبت است.

همزمان با مصرف بالای ورق گالوانیزه داخلی ، قیمت آن طی دو هفته ۲۴ دلار در هر تن افزایش داشت (RMB 157 / t) و قیمت مواد اولیه ورق گالوانیزه نیز در طول دوره مشابه افزایش یافت. پیشنهادات معامله گران داخلی ورق سرد به ۳۳ دلار در هر تن افزایش قیمت داشت (۲۲۳ یورو در تن). علاوه بر این، با پیش بینی های تقاضای داخلی و پیش بینی های صعودی برای بازار، تمام ورق سازان بزرگ ،قیمت های ورق گالوانیزه تولید ماه سپتامبر را از ۳۰ تا ۶۰ دلار در هر تن (۲۰۰ تا ۴۰۰ دلار در هر تن) در ماه جولای افزایش دادند.

قیمت بازار ورق گالوانیزه ترکیه همچنان در حال افزایش

قیمت ورق گالوانیزه در ترکیه هنوز در مسیر صعود قرار دارد و انتظار می رود که تا پایان ماه این ادامه یابد ؛دلیل این افزایش قیمت عمدتاً به دلیل تمایلات مثبت در بخش های قراضه و ورق نیمه تمام ، و همچنین تقاضای کافی برای ورق گالوانیزه در کشور می باشد. منابع می گویند علاوه بر این، امروزه کارخانه های ترکیه از جانب واردات، فشار زیادی متحمل نشده اند.

پیشنهادات قیمت ورق گالوانیزه محموله ماه نوامبر برای ترکیه ۲۰ دلار در هر تن افزایش یافت و از ابتدای ماه آگوست به ۵۷۰ تا ۵۸۰ دلار در هر تن EXW رسیده است. علاوه بر این، قراردادهای کوچکی نیز در این محدوده بسته شده اند، بنابراین فعالان بازار انتظار دارند که قیمت های ورق گالوانیزه داخلی حداقل تا ۵ تا ۱۰ دلار در هر هفته افزایش یابد. یک منبع به متال اکسپرت اظهار داشت: ” من اعتقاد دارم که قیمت ورق گالوانیزه اگر معادل ۵۸۰ دلار در هر تن EXW باشد، به راحتی قابل دستیابی خواهد بود.” لازم به ذکر است که فشار از طرف واردات تا حدودی کاهش یافته است، زیرا بسیاری از تأمین کنندگان ورق گالوانیزه را به بازار عرضه نمی کنند، که این امر به روند صعودی قیمت ورق گالوانیزه ترکیه کمک خواهد کرد. پیشنهادات فعلی  برای قیمت ورق از برخی کارخانه های روسی به مبلغ ۵۸۵ دلار در هر تن CFR ارائه شده است، در حالی که ورق گالوانیزه اوکراین در حدود قیمت  ۵۷۰ دلار در هر تن CFR در دسترس می باشد.

در بخش صادرات، معاملات محموله های متوسط ​​ورق گالوانیزه با قیمت حدود ۵۶۰ دلار در هر تن FOB در جنوب اروپا منعقد شدند، اما به طور کلی تقاضا در اتحادیه اروپا در دوره تعطیلات، آرام باقی مانده است. طبق اظهارات برخی از تامین کنندگان، پیشنهادات اخیر نشانگر قیمت ورق گالوانیزه معادل ۵۷۰ دلار در هر تن بوده است، اما به طور کلی کارخانه های تولیدی عجله ای برای فروش ندارند. قابل ذکر است که، درخواست محموله های بیش از ۶۰ هزار تن ورق گالوانیزه در مجموع از ویتنام می باشند، اما قیمت پیشنهادی خریداران، حداقل ۳۰ دلار در هر تن ،کمتر از قیمت تأمین کنندگان بود.

کارخانه های ورق گالوانیزه ترکیه عمدتاً بابت پیش بینی های مثبت قیمت ها و فروش برای آغاز ماه سپتامبر، زمانی که تعطیلات مذهبی در ترکیه و دوره تعطیلات در اتحادیه اروپا پایان یافته است، اغلب تمایلی به انجام معاملات در ماه نوامبر در بازارهای داخلی و همچنین صادرات ندارند. یک منبع تجاری به متال اکسپرت اظهار داشت: “قطعاً امروز انتظار بهترین کار ممکن است، زمانی که قیمت ها هر روز افزایش پیدا می کنند جذب خریداران  کار مشکل است.” وی افزود: “به علاوه اروپایی ها  بعداً دوباره به بازار باز خواهند گشت وبازار بلافاصله قیمت ها را افزایش خواهد داد، پیش بینی می شود که قیمت ورق گالوانیزه حداقل تا ۴۰ دلار در هر تن از پایان ماه آگوست تا ابتدای ماه سپتامبر افزایش داشته باشد”.

قیمت ورق گالوانیزه روی اندود

قیمت های پایدار ورق گالوانیزه در امارات و روند صعودی قیمت ورق

تأمین کنندگان ورق امارات، به دنبال افزایش شدید قیمت در بخش محصولات نیمه تمام در طول دو هفته گذشته ،به طور قابل ملاحظه ای قیمت ورق گالوانیزه را افزایش دادند. به نوبه خود، بازار شمش داخلی، در میان کمبود عرضه و همچنین تمایلات صعودی کلی، افزایش قیمت را به نمایش می گذارد.

قیمت ورق گالوانیزه داخلی در ایران به میزان ۷۱ تا ۷۲ دلار در هر تن ، و  تیرآهن ۷۳ تا ۱۱۶ دلار در هر تن افزایش یافته است ، در حالی که برای ورق گالوانیزه ، افزایش قیمت ۱۲۶ تا ۱۴۰ دلار در هر تن در دوره گزارش شده است. یک منبع بازار به متال اکسپرت گفت: “بالا رفتن  قیمت ورق ، تنها دلیل افزایش روند تولید در بخش های ورق گالوانیزه بوده است.” تولید کنندگان محصولات نیمه تمام سطوح بالای داخلی، تقریباً توسط فروش صادراتی موفق و روند صعودی در بازار جهانی، مورد حمایت قرار می گیرند. به گفته منابع بازار، بعضی از کمبودهای عرضه ورق در بازار داخلی، به برخی از برنامه های تنظیم شده در کارخانه های  ایرانی مربوط می شود. یکی از بازرگانان بازار گفت: “تامین کنندگان ورق در طول تابستان میزان تولید خود را کاهش داده اند، اما بازار ورق گالوانیزه فعال است و کارخانه ها  به قراضه نیاز دارند.” این منبع اضافه کرد که روند صعودی قیمت ممکن است در آینده نزدیک نیز ادامه داشته باشد.

فعالیت تجاری در بازار بورس ایران در دو هفته گذشته پایین بود، زیرا مشتریان در اغلب موارد از افزایش قیمت خودداری می کردند.در طول بیش از دو هفته، ۳۳٫۶۰۰ تن شمش در بازارداخلی توسط شرکت فولاد خوزستان و فولاد کاوه کیش به فروش رفته است. در بخش محصولات فولادی طویل،شرکت فولاد مبارکه ۱۱٫۲۸۴ تن از محصولات مختلف را فروخت. تامین کنندگان دیگر نیز بعضی از معاملات را انجام دادند. به طور خاص، شرکت فولاد کرمان، شرکت فولاد خراسان و شرکت فولاد فاراب سپید کویر موفق به تحویل برخی محموله های کوچک برای محصولات فولادی طویل، در طول دوره بررسی شدند.

 

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری