0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

قیمت ورق گالوانیزه صادراتی چین در ماه های گذشته به بالاترین حد خود رسید

قیمت ورق گالوانیزه چین در ماه های گذشته به دلیل افزایش صعودی قیمت ورق گالوانیزه در بازار ورق چین، افزایش یافته است. قیمت معاملات محموله های صادراتی ماه اکتبر ورق گالوانیزه حاوی کروم به میزان 370 تا 350 دلار در هر تن فوب در روز چهارشنبه 31 نوامبر برآورد گردید؛ که در مقایسه با هفته قبل 5 تا 10 دلار افزایش داشته است.

قیمت پیشنهادات پایه صادراتی محموله ماه دسامبر برای آن با قیمت ورق گالوانیزه 375 تا 385 دلار برای هر تن فوب بود، که تا 10 دلار در هر تن نسبت به هفته گذشته افزایش داشته است. منابع تجاری به متال بولتن گفتند: ” بازار ورق گالوانیزه در مقایسه با دیگر محصولات تخت اصلی، کم رنگ شده است، اما قیمتها تا اندازه ای از صعود کلی رد شده اند.

قیمت ورق گالوانیزه صادراتی چین ، هر دو به میزان 15 دلار به ازای هر تن  نسبت به هفته گذشته افزایش یافته است. یک تاجر در هنگ کنگ اظهار داشت : “در طول چند روز گذشته علاقه به خرید ورق گالوانیزه چین در مقایسه با قیمت ورق گالوانیزه داخلی کاهش یافته است. اما بعید است که کارخانه ها  پیشنهادات خود را در کوتاه مدت کاهش دهند، زیرا عمدتاً به ماه سپتامبر خوش بین هستند. در شانگهای، ورق گالوانیزه داخلی 14-20 میلیمتری تجاری با 2.650 تا 2.680 یوان (397-401 دلار) به ازای هر تن به همراه مالیات در روز چهارشنبه ارائه گردید، که 10 تا 70 یوان (10 تا 10 دلار) در هر تن از یک هفته پیش کاهش داشته است.

کاهش قیمت ورق گالوانیزه صادراتی چین در بازار معاملات آرام در ماه اکتبر

قیمت ورق گالوانیزه صادراتی چین در میان حجم معاملات نزولی با نزدیک شدن به پایان ماه ،شروع به عقب نشنی کرده است. قیمت معاملات ورق گالوانیزه برای محموله های ماه نوامبر و دسامبر از ورق گالوانیزه با 365 تا 370 دلار در هر تن فوب در روز چهارشنبه 31 اکتبر برآورد گردید که 5 دلار در هر تن نسبت به یک هفته پیش کاهش یافته است. پیشنهاد قیمت برای محموله های خرید ورق گالوانیزه ماه نوامبر و دسامبر از همان محصول ، 370 تا 375 دلار در هر تن فوب بود، که 5 دلار در هفته کاهش قیمت داشته است.

حجم معاملات صادراتی در طی هفته گذشته کاهش یافته است و خریداران انتظار کاهش قیمت ورق گالوانیزه را دارند. یک مدیر صادرات در کارخانه شمالی چین می گوید:” هم خریداران و هم معامله گران به رویکرد انتظار و مشاهده نتیجه در اواخر هفته آینده برای ماه جدید روی آورده اند.” او افزود که  بیشتر کارخانه ها قیمت های جدید پیشنهادی خود را در دوشنبه یا سه شنبه آینده پس از تنظیم آن، اعلام خواهند کرد. او همچنین اظهار داشت :”قیمت های نقطه ای در حال حاضر نسبتاً بالا است و من فکر می کنم قیمت های جدید پیشنهاد شده از کارخانه ها احتمالا کمی کمتر ، و یا حتی بدون تغییر خواهد بود.”

قیمت ورق گالوانیزه صادراتی از ابتدای سال 2016، به میزان 34 درصد افزایش یافته است و تنها در دو هفته گذشته 18 درصد افزایش قیمت داشته است. یک مدیر صادرات در یکی دیگر از کارخانه های ورق سازی چین گفت: “ما هنوز در حال حاضر پیشنهادات خود را معلق کرده ایم. ما همانطور که منتظر اخباری از شرکایمان در هفته آینده هستیم، خیلی زود می توانیم معاملات را برای محموله های ماه اکتبر به پایان برسانیم.

ورق گالوانیزه فولاد مبارکه

روند رشد قیمت ورق گالوانیزه در سال جاری

شرکت کنندگان در بازار همچنین اشاره کردند که فصل بارانی در ماه های ژوئن تا اکتبر در جنوب شرقی آسیا و شرایط هوای سرد تر در نیمکره شمالی می تواند بر تقاضا و فشار بر قیمت های صادراتی خارج از چین فشار وارد کند. قیمت معاملات محموله های ورق گالوانیزه حاوی در روز چهارشنبه، بدون هیچ تغییری نسبت به یک هفته پیش، به قیمت 355 تا 360 دلار در هر تن بر حسب وزن واقعی برآورد گردید. قیمت های پیشنهاد شده برای محموله ماه اکتبر نیز با قیمت واقعی 355 تا 360 دلار به ازای هر تن بر حسب وزن واقعی ارائه گردید که نسبت به ثابت بود.

یک کارخانه بزرگ چین که در استان جیانگسو واقع است ، ورق گالوانیزه را به مبلغ 360 دلار برای هر تن فوب پیشنهاد داد،که چندین معامله نزدیک به این سطح قیمت انجام شده است. یک مدیر فروش دراین کارخانه گفت: “حجم رزروها در چند هفته گذشته بسیار کم بوده است.” در حالی که قیمت های ورق گالوانیزه صادراتی چین در هفته گذشته سبب افزایش صعودی و به کسب درآمد در بازار داخلی شده است. به نظر می رسد نگرانی ها درمورد عقب نشینی قیمت این هفته با وجود شک و تردید در کاهش ظرفیت مورد هدف کشور،درشروع نیمه دوم این سال کاهش می یابد.

ورق گالوانیزه سازان در طول نیمه اول سال به لطف قیمت های بالاتر که توسط بازار آینده صورت می گیرد، به یک نقطه شیرین برخورد کردند. معامله گران مستقر در منطقه شرقی گفته اند که این برای آنها مشکل است که اگر سود عوارض افزایش پیدا کند، برای رسیدن به هدف سالانه، ظرفیت و یا خروجی  برنامه ریزی شده ،برای آنها کاهش می یابد. قرارداد آتی مبادله ی ورق گالوانیزه ماه ژانویه شانگهای در طی پنج روز متوالی معاملات کاهش یافته است.

شرکت آرکلورمیتال  به سوی ارتقاء کارخانه بزرگ ورق سیاه لوکزامبورگ 

شرکت آرکلور میتال تجهیزات جدیدی را برای اتمام کارخانه ورق گالوانیزه در تاسیسات تولیدی خود واقع در لوکزامبورگ به کار گرفته است. دانیلی، تولید کننده تجهیزات ایتالیایی روز دوشنبه 29 آگوست گفت :” یکی از اجزای مهم ارتقاء این کارخانه، یک سیستم نانولوله نوری جدید است که “بزرگترین سازه ای است که تا کنون تولید شده است.” این سیستم صاف کننده شامل یک سیستم تنظیم کامل رول هیدرولیکی است و شروع عملیات در سال 2018 برنامه ریزی شده است.

یعنی زمانی که با عملیات صحیح دستی موجود در کارخانه جایگزین شود. دانیلی همچنین یک فرمت از بورد خنک کننده موجود، یک دیسک معکوس سرد و تجهیزات مربوط به بارگیری را ارائه می دهد. سایت Differdange آرکلور میتال با یک کوره قوس الکتریکی 1.40 میلیون tpy (EAF) و یک کارخانه تولید سنگین 700.000 تن در tpy مجهز شده است. در حال حاضر، این کارخانه، تنها منبع خرید ورق گالوانیزه با مقاومت بالا در جهان است که عمدتاً برای بازار ایالات متحده است.

 

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0