0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

صادرات ورق گرم روسیه

صادرات ورق گرم (HR) و ورق نورد سرد (CR) طی هفته ی گذشته عمدتا با ثبات بوده است، در حالی که پیشنهادات بالاتری برای خروجی ماه فوریه اعلام شده است. به طور معمول، قیمت محصولات فولادی در کشور روسیه در فصل زمستان به علت کاهش فعالیت در بخش ساخت و ساز، که بخاطر افت دمای هوا در حد انجماد اتفاق می افتد- کاهش می یابد. با این حال، با توجه به تجمع ذغال سنگ و کک تولید شده و افزایش قیمت ورق نورد گرم (HRC) صادراتی، زمستان امسال اوضاع متفاوت خواهد بود. سرپرست خرید  یکی از شرکت های بازرگانی روسیه  به یکی از گزارشگران گفته است: “این زمستان گران ترین فصل سرد در طول تاریخ،  برای فروش ورق گرم است.” ارزیابی هفتگی قیمت ورق گرم ۴ میلی متری در این کشور در روز دوشنبه ۲۳ ژانویه، قیمتی معادل ۳۹٫۱۰۰-۴۱٫۳۰۰ روپیه (۶۵۹-۶۹۶ دلار) برای هر تن (با احتساب مالیات بر ارزش افزوده) را نشان داد. در حالی که قیمت ها معادل ۳۹۳۹۰-۴۱،۳۰۰ روبل (۶۹۶-۶۶۴ دلار) در هر تن طی هفته گذشته بوده است. معامله ی انجام شده در ماه ژانویه در مسکو برای ورق های تولید شده با ضخامت چهار میلی متر و به مبلغ ۳۹،۱۰۰۳۹،۳۹۰ روبل (۶۵۹-۶۶۴ دلار) در هر تن بوده است. این معامله توسط معامله گرانی انجام شده است که توافق نامه هایی در خصوص انبار با بعضی از تولید کنندگان فولاد تخت دارند.

 بخش قابل توجهی از تجارت فولاد مربوط به منطقه ی مسکو توسط معامله گران با چنین توافق نامه هایی انجام می شود.  روزنامه ی متال بولتن اطلاعات جدیدی درباره ی قیمت های این هفته از معامله گرانی که در خصوص انبار قرارداد ندارند، منتشر کرد. آخرین قرارداد که توسط یک معامله گر انجام شده بود، به مبلغ ۴۱،۳۰۰ روبل (۶۹۶ دلار) به ازای هر تن ورق در مسکو بود که این مامله نیز از پیشنهادات فوری از سوی سهامداران بود.

 یکی از معامله گران گفت: “تولید کنندگان دلایل خود را برای افزایش قیمت خروجی در ماه فوریه به ما اعلام نکرده اند. از اواسط ماه نوامبر قیمت فولاد تخت در بازار داخلی روسیه به طور پیوسته رشد کرده است. در ابتدا، آنها تحت تاثیر تظاهراتی که در باره ی قیمت های فولاد تخت صادراتی، که بر مبنای قیمت های زغال سنگ بود، قرار گرفتند. با این حال، زغال سنگ از اوایل ماه دسامبر کاهش یافته است، در حالی که قیمت صادرات فولاد تخت کشورهای مستقل مشترک المنافع طی چندین هفته پایدار بوده است.

ارزیابی هفتگی قیمت ورق سرد با ضخامت ۱ میلیمتر در مسکو طی روز دوشنبه ۲۳ ژانویه نشانگر قیمتی معادل ۴۷٫۸۰۰-۴۷٫۸۵۰ روپیه (۸۰۵-۸۰۶ دلار) به ازای هر تن (با احتساب مالیات بر ارزش افزوده) بود. در حالی که قیمت ورق سرد طی هفته ی گذشته معادل ۴۷٫۸۰۰-۴۷٫۹۰۰ روبل (۸۰۵-۸۰۷ دلار در هر تن بوده است، خرید ورق HR-HRM در مسکو که توسط یک تولیدکننده در ماه ژانویه انجام گرفت به میزان ۴۷،۸۰۰ روبل (۸۰۵ دلار) روبل به ازای هر تن گران تر خریداری شد.  قیمت ورق در مسکو در ماه فوریه برای سهامداران ۴۸،۸۰۰-۴۹،۹۰۰ روبل (۸۲۲-۸۴۱ دلار) به ازای هر تن بود و تا کنون هیچ  گونه قیمت جدیدی از معامله گرانی که قرارداد داشتند، شنیده نشد.

ارزیابی هفتگی قیمت ورق گرم ۲۰ میلی متری در روسیه در روز ۲۳ ژانویه، مبلغ ۳۸،۰۰۰-۳۸،۵۰۰ روبل (۶۴۰-۶۴۹ دلار) برای هر تن، با احتساب مالیات بر ارزش افزوده را نشان داد که در مقایسه با قیمت ۳۷،۰۰۰ تا ۳۸،۰۰۰ روبل (۶۲۳-۶۴۰ دلار) در هر تن طی معاملات ماه ژانویه، افزایش داشته است.  قیمت ورق گرم در این ماه نیز  ۳۸،۵۰۰-۳۹،۵۰۰ روبل (۶۴۹-۶۶۶ دلار) در هر تن برآورد شد. پیشنهادات مربوط به ماه فوریه هم به مبلغ ۴۱۰۰۰ روبل (۶۹۱ دلار) در هر تن بود.

قیمت ورق سیاه

 

ثابت ماندن قیمت ورق نورد گرم وارداتی عربستان سعودی

طبق گزارشات متال بولتن قیمت ورق نورد گرم وارداتی (HRC) به عربستان سعودی در این هفته پایدار باقی مانده است، در حالی که سطح تقاضا هنوز بالا است. چین ورق گرم خود را با قیمت ۵۳۰ تا ۵۳۵ دلار به ازای هر تن فراورده های نفتی و در حدود ۱۰۰۰ تن عرضه کرد.  واردات ورق گرم در عربستان سعودی در روز سه شنبه، ۲۴ ژانویه به ارزش ۵۳۰-۵۳۵ دلار به ازای هر تن کروم بود، که نسبت به هفته ی قبل بدون تغییر ماند. یکی از منابع خبری گفت: “به خاطر آغاز شدن تعطیلات سال نو چین، ما ترجیح می دهیم منتظر بمانیم و معامله ای انجام ندهیم زیرا تقاضا بسیار ضعیف است”.
افزایش قیمت فولاد تخت نیز به خاطر تقاضای ضعیف در بازار، متوقف شده است.

طبق گزارشات اخیر، قیمت فولاد وارداتی امارات متحده عربی در این هفته کاهش پیدا کرده است و تقاضا در بازار نیز ثابت باقی مانده است. قیمت های پیشنهاد شده برای ورق نورد گرم (HRC)  چین ۵۲۵-۵۳۰ دلار در هر تن بود، اما یکی از خریداران معتقد بود که با قیمتی معادل ۵۲۰-۵۲۵ دلار در هر تن خرید و فروش می شود.

ارزیابی هفتگی قیمت ورق گرم وارداتی امارات متحده ی عربی در روز سه شنبه ۲۴ ژانویه مبلغ ۵۲۵-۵۳۰ دلار به ازای هر تن فرآورده های نفتی را نشان داد که نسبت به هفته ی گذشته  بدون تغییربود.

یکی از معامله گران گفت: “بسیاری از مشتریان با مسائل مالی مواجه هستند، پروژه ها با برنامه ریزی شروع نمی شوند، و ما امیدواریم که تقاضا در عرض چند ماه آینده بهبود یابد.

قیمت ورق نورد سرد (CRC) چین به مبلغ ۶۳۰-۶۴۰ دلار در هر تن ارائه شد، اما هیچ معامله ی عمده ای در این این باره صورت نگرفت. ارزيابي هفتگي قیمت ورق سرد وارداتی امارات متحده عربي طی روز سه شنبه مبلغ ۶۳۰-۶۳۵ دلار در هر تن را نشان داد كه نسبت به قیمت قبلی آن که معادل ۶۳۰ تا ۶۴۰ دلار در هر تن بود، کاهش یافته است. یکی از معامله گران گفت: “انتظار می رود قیمت ها پس از تعطیلات سال نو چینی افزایش یابد.”

قیمت ورق گالوانیزه داغ (HDG) چین با ضخامت ۱ میلی متر، ۶۷۵-۶۹۰ دلار در هر تن بود، که به  امارات متحده عربی عرضه شد. ارزیابی ارقام هفتگی برای قیمت ورق گالوانیزه داغ وارداتی امارات متحده عربی در روز سه شنبه نشانگر مبلغی معادل ۶۷۵-۶۸۰ دلار به ازاء هر تن کروم بود. در حالی که قیمت فروش قبلی آن معادل ۶۸۰ تا ۶۹۰ دلار در هر تن بود.  به گفته ی یکی از حاضرین در بازار، تقاضا برای خرید فولاد قبل از افزایش قیمت نفت تا بیش از ۶۰ دلار برای هر بشکه، بهبود نخواهد یافت.
قیمت ورق گرم صادراتی ثابت است، اما قیمت ورق سرد در حال نوسان است. قیمت ورق نورد گرم صادراتی در کشورهای مستقل مشترک المنافع طی هفته ی گذشته با ثبات بوده است، در حالی که قیمت ورق نورد سرد (CRC) افزایش یافته است. قیمت ورق نورد سرد افزایش یافت، زیرا پیشنهادهایی که پیش از این شنیده شده بود پذیرفته نشد و معاملات در سطح پیشنهاد قیمت بالاتر انجام شد.

 

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری