0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

قیمت ورق گرم ضخامت ۲ میلیمتر روز شنبه در انزلی با قیمت  ۲۹۵۰ تومان ارائه میشد ولی از همان روز روند نزولی داشت که تا آخر هفته به ۲۹۰۰ تومان هم رسید دلیل اصلی این روند آرامش بازار ارز بود که باعث شد همه واردکننده ها در بازار باشند فارغ از آن محصول داخلی هم در بازار پیشنهاد شد که به روند افت قیمت ورق کمک کرد.قیمت ورق ضخامت های ۲٫۵ تا ۱۵ میلیمتر به صورت میانگین روز شنبه ۲۵۴۷۸ ریال بود که تا آخر هفته به ۲۵۳۵۸ ریال کاهش پیدا کرد درخواست کم بود ولی ارائه دهنده ها در مقابل درخواست تخفیف ممانعت میکردند.در هفته گذشته باز شاهد نشست تلویزیونی فولاد مبارکه با مسئولان صنف لوله و پروفیل بودیم یک استاد اقتصاد که ناظر این نشست بود با تعجب می پرسید چگونه دو قسمت که بهم کاملاً وابسته اند اینقدر با هم فاصله دارند؟! اگر اعضاء صنف یک هفته از مبارکه خرید نکنند چه اتفاقی میافتد یا بالعکس ؟

مشکل صنف همان اضافی تولید است . اگرامروز صنف لوله نمایشگاه دائمی تولیدات اعضاء را در بصره، کربلا، نجف ، بغداد و دمشق برپا کند و شروع به دریافت سفارش بیست تنی بنماید در عرض سه ماه می تواند مشکل خود را رفع کند چرا که در مقابل صادرات می تواند ورق را بدون حقوق گمرکی وارد نماید با توجه به روند نزولی قیمت ورق در بازار جهانی، این فرصتی است که صنف می تواند از آن استفاده کند و یک بازار صادراتی برای ۵ سال آینده برای خود ایجاد نماید در کنار آن باید وزارت امور خارجه و مجلس را زیر فشار بگذارد تا از صنف حمایت کند. دوستان خوشبختانه ارتباطات لازم را دارند و به خوبی میدانند چگونه کارها را  سامان بدهند.

قیمت ورق گرم ضخامت ۱۰ تا ۴۰ میلیمتر محصول اکسین روند نزولی داشت متوسط قیمت ورق روز شنبه ۲۳۹۶۷ ریال بود که تا آخر هفته به ۲۳۵۰۰ ریال رسید در هفته قبل امیدهائی نسبت به بازار این کالا دیده شد ولی درخواست ها آنچنان ضعیف است که فعلاً هیچ برنامه ریزی پاسخگو نیست. ورق های کاویان روز شنبه به صورت متوسط ۲۳۴۹۵ ریال بود که تا پایان هفته به ۲۳۲۴۵ ریال کاهش پیدا کرد. ضعف این کالاها در کشورهای خارج هم صادرات آنرا تحت تاثیر قرار داده است.ورق سرد بازار آرامی داشت با سقوط قیمت ارز میانگین قیمت ورق سرد از ۳۱۸۴۵ ریال به ۳۱۷۶۵ ریال رسید موجودیهای مبارکه در بازار به ابعاد ضخامت های مختلف دیده می شود در حالیکه قطعه سازها کمتر در بازار دیده میشوند .قیمت ورق گالوانیزه با بازار با ثباتی روبرو بود میانگین قیمت از ۳۶۹۲۹ ریال در روز شنبه به ۳۶۵۹۷ ریال تا روز چهارشنبه رسید که ناشی از افت قیمت ارز و تاثیر آن روی محصول وارداتی بود.

 

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری