0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

قیمت پروفیل اروپا در هفت روز گذشته با توجه به هزینه ها همچنان ثابت است.

قیمت پروفیل با توجه به قیمت ورق و تقاضای آن ، از اواسط ماه ژانویه خریداران و فروشندگان پروفیل فولادی را با شرایط بازار این هفته خو گرفته اند. در ارزیابی قیمت پروفیل شمال اروپا در روز چهارشنبه به میزان 10 یورو (11 دلار) یعنی 610-650 یورو (645-688 دلار) در هر تن در مقایسه با 610-640 یورو (645-677 دلار) در هر تن پروفیل طی یک هفته افزایش داشته است.در ارزیابی قیمت پروفیل شمال اروپا در روز چهارشنبه به میزان 10 یورو (11 دلار) یعنی 610-650 یورو (645-688 دلار) در هر تن در مقایسه با 610-640 یورو (645-677 دلار) در هر تن پروفیل طی یک هفته افزایش داشته است.

یکی از تاجران شمال اروپا گفت: اگر چه شرایط بازارپروفیل بدون تغییر است، اما قیمت هایی از یک معامله گر شمال اروپا دریافت شد که نشان می دهد که یکی از سازندگان پروفیل اسکاندیناوی در حال ارائه ی مواد با قیمت ثابت در سه ماهه اول سال، به قیمت 610 یورو (645 دلار) به ازای هر تن است.

قیمت پروفیل کاملا ثابت است و درباره ی قیمت ها پروفیل انتظار افزایش یا کاهش نمی رود. یکی از توزیع کنندگان پروفیل گفت.: “قیمت سیم مفتولی کاملا ثابت است. “در ارزیابی هفتگی قیمت داخلی برای ورق گرمHRC) در شمال اروپا در روز چهارشنبه، € 560-580 ($ 592-614) در هر تن قیمت مواد مشابه در جنوب اروپا به 10 یورو (11 دلار) در هر تن کاهش یافت 530-540 یورو (561-571 یورو) در هر تن، در مقایسه با 530-550 یورو (561-582 دلار) طی یک هفته ی گذشته کاهش پروفیل داشته است .

در حال حاضر تقاضا پروفیل کم است زیرا بسیاری از فروشندگان در بازارپروفیل ، سهام واگذار نمی کنند بنابراین قیمت پروفیل ممکن است فقط زمانی تغییر کند که خریداران در سه ماهه دوم، به بازار بازگردند.

یکی از تجار گفت:

 • بسیاری از خریداران پروفیل برای ماه های آینده سهام پیش خرید کرده اند.
 • او می گوید، بنابراین احتمالا قیمت ها کمی بیشترمی شود.
 • با توجه به رکود قیمت ها پروفیل ، یک تولید کننده جنوب اروپا در مورد آینده کوتاه مدت بازار نگران بود.

قیمت پروفیل تغییری نداشته  و به دلیل تقاضای کم، تحت فشار هستیم .برخی از تولید کنندگان در جنوب اروپا قبلا مجبور شده بودند قیمت پیشنهادی خود را در ماه گذشته پس از تلاش برای افزایش قیمت ها پروفیل  کاهش دهند زیرابه دلیل تقاضای کم موفق نشده بودند.

ایالات متحده واردات پروفیل را افزایش می دهد

مواد خام

به گفته مرکزآهن، قیمت واردات پروفیل در ایالات متحده آمریکا  حرکت صعودی داشته است. بهای جهانی مواد خام نیز در روز پنجشنبه نهم مارس بیشتر شده است.یک محموله 25،000 تن پروفیل از روسیه صادر شده که ارزش آن 465 دلار به ازای هر تن می باشد، که به گفته ی یکی از تاجران حدودا  کمتر از 500 دلار برای هر تن در شرایط CFR  تخمین زده می شود.

معامله هنوز تأیید نشده، اما منابع اشاره کردند که جزئیات محموله مطابق با روند بازار بود.محموله دوم پروفیل ترکیه 10،000تن تخمین زده شد. اگر چه قیمت نامعلوم بود. در  بار این محموله پروفیل ترکیه تایید وبسته شده است، که قیمت آن به مبلغ 510 دلار در هر تن برآورد شده است.اما یک معامله گر ناشناس، که در این معامله نیست، برآورد کرد که قرارداد بسته شده در حدود 460 دلار برای هر تن FOB ترکیه است و دو هفته ی پیش به پایان رسید. او معادل CF را در هر تن ذکر نکرد.قیمت پروفیل وارداتی از 490 دلار به 520 دلار برای هر تن، از هر دو کشور CIS و ترکیه، تا تاریخ 8 مارس، زمانی که ارزیابی قیمت AMM است بسته بندی شده است. قیمت قراضه در ترکیه،در تاریخ 7 مارس به 303 دلار در هر تن رسید ، به علاوه قیمت های سنگ آهن و آهن، به عنوان عوامل ذکر شده بود.

تعطیل موقت بازار پروفیل در اوکراین،

صادر کننده ی پروفیل بزرگ به ایالات متحده آمریکا، محدودیت عرضه بیشتر و افزایش قیمت های ارائه شده توسط تنها صادر کننده ی آن یعنی اوکراین را به همراه داشت.پیش از این، قیمت بار کامیون برای خریداران 24 دلار برای هر صد هزار (480 دلار) در هر تن بود اما اکنون احتمالا به 25 دلار برای هر کیلو وات می رسد. به این تاجران، معامله گران و خریداران پروفیل می گویند. یکی از معامله گران دیگر آمریکایی گفت: “[پیشنهاد 24 دلار برای هر کیلو] امروز مورد نظر من بود و من این چیزها را می پذیرم زیرا نرخ آن می تواند بیشتر با میزان قراضه افزایش یابد “، وی پیشنهاد می کند که بازار باید منتظر بماند که قیمت پروفیل در ماه آوریل تغییر یا افزایش بیابد.حدود یک هفته پیش، پروفیل با قیمت پایین به میزان 23،75 دلار در یک کامیون در اوکراین بار زده شد ، اما با این وجود فروش آن با این قیمت واقع بینانه به نظر نمی رسد.حدود یک هفته پیش، پروفیل با قیمت پایین به میزان 23،75 دلار در یک کامیون در اوکراین بار زده شد ، اما با این وجود فروش آن با این قیمت واقع بینانه به نظر نمی رسد.

یکی از مشتریان بزرگ پروفیل ایالات متحده را تقریبا به طور انحصاری خریداری کرد.

او گفت: ” از گسترش قیمت واردات داخلی خوشحالم”. این “شگفت آور” بود که پیشنهادات ترکیه تا حد زیادی افزایش می یابد. امروزه قیمت فروش این محصولات 510 دلار برای هر تن است، زیرا به نظر می رسد کارخانه های ترکیه بسیار مشتاق معامله اند. این ها صحبت های یک تاجر ترک بود که در تاریخ  7 مارس به AMM گفت. با این حال، یک صادر کننده ی میلگرد در ترکیه نیز گفت: قیمت صادرات میلگردهای ترکیه از 480 تا 490 دلار در هر تن  است و تا 530-540 دلار هم می رسد.به گفته این صادر کننده، این دستاوردها ناشی از افزایش قیمت قراضه بود.

 قیمت صادرات پروفیل  ترکیه به 480 تا 490 دلار در هر تن رسید

با توجه به قیمت ارزیابی شده در 9 مارس قیمت فولادهای قراضه بالاتر است. معامله گر چهارم گفت: “من نمی توانم از دیدن قیمت های بالاتر شگفت زده نشوم”.  500 دلار برای هر تن، سیم مفتولی از چندین منطقه وارد شده است.نزدیک به 400 دلار در هر تن در ایالات متحده میزان ضایعات اولیه است. این که مواد وارداتی با قیمت 520 دلار به ازای هر تن برسد یا خیر بستگی به پیشنهادات رقابتی از مناطق مختلف دارد. “اخیرا یکی از خریدارهای ساحلی ایالات متحده پیشنهاد 25.75 دلار برای هر کیلووات دریافت کرد او در 8 مارس در گفت و گو با “سینسیناتی” از بلاروس گفت: واردات در ایالات متحده آمریکا اخیرا قیمت گذاری شده است.

 

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0