0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت ورق سیاه صادراتی کارخانه های چین در تولیدات کمتر

کارخانه های چینی در طول هفته، قیمت ورق سیاه صادراتی را در تولید پایین تر، افزایش دادند. علت این افزایش قیمت، به دلیل تمرکز بر روی بازار داخلی می باشد. در روز چهارشنبه، تولید کنندگان بزرگ چین قیمت ورق سیاه را برای خریداران خارجی با نرخ ۵۷۰ دلار در هر تن فوب ارائه دادند، در حالی که محدوده کلی قیمت ورق سیاه ۵۷۰ تا ۵۸۵ دلار در هر تن فوب می باشد، که ۱۰ دلار در هر تن نسبت به هفته گذشته افزایش داشته است.

گرچه خریداران خارجی هنوز به خرید ورق سیاه از چین علاقه مند نیستند، بسیاری از تولید کنندگان بزرگ فولاد در حال حاضر موفق به فروش ورق سیاه ماهانه خود به خارج از کشور شده اند که دلیل اصلی افزایش قیمت ورق سیاه می باشد. با این حال، این واقعیت عمدتاً ناشی از افزایش تقاضا نیست. به گفته یکی از معامله گران بزرگ دولتی به متال اکسپرت : “قطعاً توقف تولید ورق سیاه اتفاق خواهد افتاد.”

افزایش میزان تقاضا

به گفته وی و سایر فعالان بازار داخلی ، اکثر شرکت های تولید فولاد خام ،محصولات خود را به فولاد طویل تبدیل می کنند. یکی از تولیدکنندگان بزرگ فولاد چین گفته است:” قیمت میلگرد داخلی ۳۰ تا ۵۰ دلار در هر تن بالاتر از قیمت ورق سیاه است و تقاضا برای آن نیز بهتر است، بنابراین برای بسیاری از کارخانه ها، تغییر در تولید محصول می تواند مناسب باشد.”

اخیراً معامله گران در مقایسه با سطوح بالای کارخانه ها، قیمت ورق سیاه را با نرخ های بسیار ضعیفی تحمیل می کنند. یکی از معامله گران بزرگ شانگهای به متال اکسپرت گفت: “بسیاری از کارخانه ها ورق سیاه را در این هفته برای محموله های کوتاه مدت خود، با نرخ  ۵۷۰ دلار در هر تن در فوب فروخته اند.” با در نظر گرفتن فروش کوتاه مدت با قیمت ورق سیاه حدود ۵۷۰ تا ۵۸۵ دلار در هر تن فوب، مشخص است که در حال حاضر معامله گران مجبورند تا با کارخانه ها از قیمت های بالاتر به قبل باز گردند تا زیان خود را در محموله جبران کنند.

قیمت ورق سیاه مرکزآهن

معاملات کم واردات ورق سیاه در عربستان سعودی

بازار ورق سیاه عربستان سعودی به دلیل ضعف تقاضای کاربر نهایی، با کمبود مواجه شده است. خریداران محلی بیشتر محصولات داخلی را خریداری کرده اند. با توجه به داشتن ذخایر کافی، اکثر معامله گران و تولید کنندگان لوله و اتصالات حتی درخواست های خود را به عرضه کنندگان خارجی ارائه نمی کنند. در نتیجه، معاملات مربوط به ورق سیاه وارداتی در نیمی از ماه گذشته خیلی کم  بوده است. با این وجود، قیمت ورق سیاه وارداتی از چین در بازار داخلی بهبود یافته است.

در طول مدت بررسی، اکثریت قراردادها با شرکت تولید کننده داخلی شرکت آهن و فولاد عربستان یعنی شرکت حدید امضا شده است که تنها محموله ورق سیاه را با اندکی کاهش در قیمت آن عرضه داشته است. در این معامله قیمت ورق سیاه ۶ دلار در هر تن ( ۲۰ریال در هر تن ) طی  یک ماه کاهش قیمت داشته است.

با توجه به زمان تحویل کوتاه از مصر و نبود عوارض واردات ۵ درصد ورق سیاه مصری، برخی از خریداران ورق سیاه داخلی ۱٫۲ میلیمتری را از شرکت ایز استیل خریداری کرده اند. قیمت ورق سیاه رزرو شده در محدوده ۵۸۵ تا ۵۹۰ دلار در هر تن جده بود که حداقل ۲۰ دلار در هر تن کمتر از قیمت های چین ، با احتساب عوارض واردات می باشد.

کاهش میزان تقاضا در عربستان

انتظار می رود قیمت ورق سیاه در محموله تحویلی اعلام شود. فعالان بازار هیچ توافقی در مورد استراتژی قیمت ورق سیاه تولید شده در معاملات آتی به دست نیاورده اند. از یک طرف، تقاضا از افزایش قیمت ورق سیاه حمایت نمی کند، اما از سوی دیگر، قیمت ها از سوی چین افزایش می یابند که ممکن است مانع از کاهش قیمت ورق سیاه داخلی شود.

به دلیل کمبود پروژه ها، پس از تعطیلات مذهبی، انتظار نمی رود که بهبودی در تقاضا در بوجود آید. یکی از خریداران عربستان به متال اکسپرت اظهار داشت:”به طور معمول پس از تعطیلات ما مشتاق و تشنه برای خرید هستیم، اما این بار چنین نیست.”

افزایش قیمت ورق سیاه داخلی گروه شاگنگ

گروه شاگنگ که یکی از بزرگترین شرکت های خصوصی تولید کننده فولاد چین می باشد، در میان تقاضای قوی کنونی، قیمت محصولات داخلی خود را افزایش داد و از سوی دیگر، پیش بینی های مربوط به مدت زمان تحویل آن را کاهش داد. قیمت ورق سیاه تولید شده توسط این کارخانه برای مشتریان داخلی،به ترتیب  با نرخ ۵۸۵ دلار در هر تن کارهای سابق ( ۳٫۷۳۰ یوان در هر تن ) و ۵۸۵ دلار در هر تن کارهای سابق ( ۳٫۵۴۰ یوان در هر تن )  ارائه شده است. این سطح قیمت ها مربوط به و با احتساب ۱۷٪ مالیات بر ارزش افزوده می باشند. متال اکسپرت یادآور شد که گروه یانگنگ به دنبال سیاست افزایش قیمت ورق سیاه گروه شاگنگ ، و ثابت کردن قیمت فولاد طویل برای ده روز آینده است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری