0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

 

افزایش مجدد قیمت ورق گالوانیزه وارداتی ایران

قیمت ورق وارداتی در ایران، به طور خاص از شرکت فولاد مبارکه، افزایش بیشتری را طی دو هفته اخیر نشان داد است. مشتریان عمدتاً بر خرید محلی متمرکز دارند و تقاضای مواد وارداتی در میان انبارها در حال حاضر کافی نیست. با این حال، پیشنهادات پایین تری از یک تامین کننده جایگزین از کشورهای مستقل مشترک المنافع در ایران پذیرفته شده است.

قیمت ورق گالوانیزه که شرکت فولاد مبارکه برای محموله ماه سپتامبر ارائه می دهد در طول دو هفته گذشته، به طور عمده به دلیل روند صعودی در بازار جهانی، 13 دلار در هر تن افزایش قیمت داشته و به 555 دلار در هر تن CFR بندر انزلی رسیده است. ( (EUR 460 / t FOB Astrakhan؛ EUR 1 = 1.1733 دلار) براساس منابع بازار، در نتیجه افزایش کلی در پیشنهادات این تأمین کننده در نیمه دوم ماه جولای (که تا حدود 50 دلار در هر تن ماهیانه است)، مشتریان ایران در بازار داخلی به انبار کردن می پردازند، در حالی که امروزه علاقه کمی هم به ورق نشان داده می شود. یک معامله گر به متال اکسپرت گفت: ” قیمت ورق گالوانیزه ارائه شده توسط شرکت فولاد مبارکه کمابیش قابل قبول است، اما ما در حال حاضر مجبور به انبار کردن ورق گالوانیزه نیستیم.” متال اکسپرت یادآور می شود که طی بیش از دو هفته، قیمت ورق سرد پیشنهادی از شرکت فولاد مبارکه 7 تا 13 دلار در هر تن افزایش داشته، و به قیمت 602  دلار در هرتن CFR( 500 یورو در هر تن فوب) عرضه شده است.

در همین حال، پیشنهاد قیمت پایین تر ورق گالوانیزه ارائه شده  از سوی یکی دیگر از تأمین کنندگان روسیه،توجه خریداران را در ایران جلب کرده است. متال اکسپرت یادآور شد که برخی از محموله های کوچک  ورق گالوانیزه 2 میلیمتری در این هفته با قیمت 534 دلار در هر تن CFR  (    442  یورو در هر تن فوب ارائه گردید. بدیهی است که شرکت  آرکلور میتال، تا اواخر ماه سپتامبر به طور مستمر فروش داشته است، بنابراین از این شرکت عرضه کننده ،برای ایران پیشنهاداتی ارائه نشده است.

در بازار بورس ایران شرکت فولاد مبارکه، از انتهای ماه جولای تا کنون 116.931 تن ورق گالوانیزه، 51.589 تن ورق سرد و 7.726 تن ورق گالوانیزه فروخته است.

افزایش قیمت ورق گالوانیزه شرکت آهن و فولاد الغریر امارات متحده عربی

شرکت تولید کننده آهن و فولاد الغریر امارات متحده عربی (AGIS)، قیمت ورق گالوانیزه داخلی و صادراتی خود را با وجود مواد اولیه گران قیمت، افزایش داده است.این در حالی است که روند کلی قیمت ها به سمت بالا در حرکت هستند. با این حال تقاضای فعلی بسیار قوی نیست زیرا خریداران در برابر افزایش قیمت ورق گالوانیزه مقاومت می کنند.

در حال حاضر شرکت تولید کننده آهن و فولاد الغریر امارات متحده عربی ورق گالوانیزه  1 میلیمتری با پوشش روی را به بازار محلی و بین المللی با قیمت 800 دلار در هر تن EXW / FOB برای تحویل ماه نوامبر عرضه می دارد،که قیمت این نوع ورق گالوانیزه  25 دلار در هر تن در ماه افزایش داشته است. تولید ماه اکتبر هنوز هم برای خریداران داخلی در دسترس می باشد.

قیمت ورق گالوانیزه هند نیز طی یک ماه 25 دلار در هر تن افزایش یافته است. ورق گالوانیزه1  میلیمتری با پوشش روی از یکی از شرکت های هند با قیمت 725 دلار در هر تن CFR و 765 دلار در هر تن CFR ارائه می شود.

در همین حال، قیمت ورق گالوانیزه چین در مدت سه هفته 55 تا 75 دلار در هر تن  افزایش داشته و به  685 تا 710 دلار در هرتن CFR رسیده است. شایان ذکر است که این قیمت برای ورق گالوانیزه 1 میلیمتری با پوشش روی 120 گرم در متر مربع و برای محموله های ماه اکتبر تا نوامبر می باشد.

فعالان بازار با توجه به اینکه ذخایر کافی در اختیار دارند، برای خرید مواد وارداتی با چنین قیمت ورق گالوانیزه بالایی عجله  ندارند، اما حتی اگر بخواهند خرید کنند، کار آسانی نیست زیرا “همه قیمت ها به تایید کارخانه ها بستگی دارد.”

افزایش قیمت ورق گاوانیزه صادراتی چین همراستا با رشد قیمت داخلی

افزایش قیمت ورق گالوانیزه صادراتی چین همچنان ادامه دارد و این قیمت های در حال افزایش به نفع بازار می باشند زیرا خوش بینی بازار در حال افزایش است.

تعداد کمی از کارخانه های چین که در حال حاضر آماده فروش ورق گالوانیزه به خارج از کشور هستند، پیشنهادات خود را برای قیمت ورق گالوانیزه در محدوده 555 تا 560 دلار در هر تن فوب محموله ماه اکتبر تنظیم کرده اند،که 30 تا 35 دلار در هر تن بالاتر از سطح هفته گذشته می باشد. قیمت ها بر اساس وزن واقعی ارائه می شوند. به طور خاص، گروه فولاد شرکت Shagang در حال ارائه ورق گالوانیزه به سنگاپور با قیمت 550 دلار در هر تن CFR بر اساس وزن نظری می باشد. (556 دلار در هر تن فوب بر اساس یک وزن واقعی ) با این حال، یکی از فعالان بازار داخلی اظهار داشت که قیمت پیشنهادی ورق گالوانیزه از سوی مشتریان بسیار پایین است ( 530 دلار در هر تن CFR بر اساس وزن نظری (536 دلار در هر تن فوب وزن واقعی)، که این قیمت برای ورق سازان غیر قابل قبول می باشد. یکی از تجار مستقر در هنگ کنگ به متال اکسپرت گفت:”اگر منابع بازار می توانستند قیمت 530 تا 540 دلار در هر تن CFR را برای ورق گالوانیزه بپذیرند، معاملات ممکن است انجام شوند.”

طی این هفته پیچ پیشنهاد قیمتی برای ورق گالوانیزه از سوی تاجران چینی به گوش نرسیده است؛ چرا که اکثر آنها، مانند تولید کنندگان ورق، ترجیح می دهند ورق گالوانیزه را در بازار داخلی ارائه دهند ، چون در آنجا می توانند سود بیشتری دریافت کنند. با این حال، برخی از افراد داخلی معتقدند که  نورد سازان در نقاط خارج از کشور با قیمت های کاملاً جذاب ظاهر می شوند. اطلاعاتی در بازار وجود دارد مبنی بر این  که تعدادی از معامله گران بزرگ چینی، ورق گالوانیزه هند را درسطح قیمت بسیار پایین تری از کارخانه های داخلی خریداری کرده اند. بنابراین، برچسب های قیمت ورق گالوانیزه چین  همچنان بالا و بالاترمی روند، و در حالیکه شرکت های بازرگانی قادر به ارائه مواد ارزان تر هستند، تولیدکنندگان ورق قیمت های خود را  بالاتر می برند. در این مورد، بازار ورق گالوانیزه آنها به خاطر رزروهای خوب در خارج از کشور سود خواهد برد، زیرا “تقاضای ورق گالوانیزه در جنوب آسیا عموماً بسیار قوی است”.

در بازار داخلی، قیمت ورق گالوانیزه به میزان 31 دلار در هر تن ( 204 RMB در هرتن) طی یک هفته افزایش یافت و به دنبال آن 392 دلار در هر تن ( 262 RMB در هر تن) در معاملات هفتگی شمش داخلی افزایش قیمت داشت، در حالیکه قیمت ورق گالوانیزه در قراردادهای ماه ژانویه در بورس معاملات شانگهای در مدت شش روز، 28 دلار در هر تن (190 RMB در هر تن) افزایش قیمت داشت.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0