0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تاثیر نوسانات جوی بر بازار میلگرد هفته گذشته

طی هفته گذشته افزایش قیمت دلار در بازارها مجددا نمایان گردید ولی به دلیل شرایط جوی و بارش برف نتوانست چندان بر قیمت میلگرد و سایر محصولات فولادی تاثیرگذار باشد. بنابراین پیش بینی می شود که تغییرات قیمت دلار طی هفته جاری تاثیرات بیشتری را بر قیمت محصولات فولادی بگذارد. در حال حاضر سیگنال های منفی زیادی بر بازار آهن آلات سایه گسترانده است.

از جمله این سیگنال ها که سبب ثبات قیمت میلگرد و سایر محصولات فولادی طی هفته گذشته شده بود می توان به بارش برف و برودت هوا و هم چنین کاهش میزان تقاضا اشاره کرد. هم چنین افت قیمت شمش نیز بر این روند بی تاثیر نبوده و سبب ثبات و یا کاهش قیمت محصولات فولادی طی روزهای اخیر شده است.

با این حال هنوز نمی توان پیش بینی دقیقی از روند تغییرات قیمت طی هفته جاری داشت و به نظر می رسد که با بهبود آب و هوا این تغییرات نیز کم تر بوده و بازار رونق بیشتری یابد. هم چنین روند نزولی قیمت علاوه بر بازار آهن آلات بر سایر بازارهای کالایی نیز تاثیرگذار بوده است و سبب افت قیمت ها در سایر بازارها از جمله بازار پلیمر شده است.

هم چنین گزارشات رسیده حاکی از بهبود بازار بورس بوده است و روز گذشته برای این بازار نیز روز خوبی بوده است. با این حال بازار طی هفته گذشته از کاهش میزان تقاضا و هم چنین شرایط دشوار حمل و نقل رنج می برد. این در حالی است که طی هفته گذشته نیز شاهد روند صعودی قیمت دلار بودیم که پیش بینی می شد که این امر سبب رشد مجدد قیمت ها از جمله قیمت میلگرد گردد. با این حال به دلیل شرایط نامساعد آب و هوایی این سیگنال مثبت نتواست بر بازار تاثیر بگذارد و قیمت ها روند نزولی را پیش گرفت.

شرایط منفی حاکم بر قیمت میلگرد اصفهان

از دیگر شرایط منفی بازار طی هفته گذشته می توان به روند نزولی قیمت شمش و هم چنین کاهش قیمت محصولات فولادی در بازار جهانی اشاره کرد. بنابراین مشاهده شد که طی هفته گذشته قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت میلگرد روند ثابتی را پیش گرفته و یا کاهشی بوده است. به گفته منابع خبری در هفته گذشته هیچ گونه معاملات جدی در بازار ثبت نگردید و حجم معاملات به شدت کاهش یافت.

میلگرد مرکزآهن

در صورت تداوم این روند می توان گفت که حجم معاملات بیش از پیش کاهش خواهد یافت و این روند ممکن است به سقوط قیمت ها منجر گردد. با مطالعه بیشتر راجع به روند این روزهای بازار متوجه خواهیم شد که هیچ گونه سیگنال مثبت جدی در حال حاضر در بازار مشاهده نمی شود و نمی توان به بهبود بازار طی هفته جاری امید چندانی داشت.

در حال حاضر هنوز بازار در حال و هوای شب عید قرار نگرفته است و میزان تقاضا برای خرید این محصولات کاهش یافته است. با افزایش میزان تقاضای خرید می توان امید بیشتری به آینده بازار داشت. نکته مثبت دیگری که در بازار ممکن است طی روزهای اخیر به وجود آید تاثیر روند افزایش قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت میلگرد در بازار می باشد که ممکن است به زودی به عنوان یک سیگنال مثبت بر روند بازار داخلی تاثیر گذارد.

تداوم سردرگمی در بازار آهن آلات

بنابراین می توان گفت که بازار آهن آلات طی روزهای اخیر در سردرگمی به سر می برد و نمی توان پیش بینی دقیقی راجع به آینده بازار داشت. سردرگمی های موجود در بازار آهن آلات در حال حاضر روند صعودی قیمت دلار در کنار مشکلات حمل و نقل جاده ای و برودت هوا می باشد که به عنوان سیگنال های مثبت و منفی تاثیرکذار بر بازار فولاد شناخته می شوند.

از دیگر سردرگمی های این بازار افزایش قیمت قراضه در کنار کاهش قیمت شمش می باشد که بازار را در هاله ای از ابهام قرار داده است. روند نزولی قیمت شمش تحت تاثیر مشکلات حمل و نقل پیش آمده طی روزهای اخیر می باشد که سبب کاهش میزان تقاضا برای خرید شمش شده است. بنابراین روند نزولی قیمت شمش را نیز می توان از عوامل تاثیرگذار بر روند نزولی آهن آلات و قیمت میلگرد دانست که حتی افزایش قیمت قراضه نیز نتواسته این مشکل را جبران کند.

مشکل دیگری که در بازار وجود دارد این است که به دلیل زیر برف ماندن کالاها از میزان کیفیت آن ها کاسته شده و همین امر نیز سبب افت قیمت آن ها گردیده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0