0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت تیرآهن ایتالیا با بهبود تقاضا

قیمت تیرآهن ایتالیا طی بیش از دو هفته افزایش یافته است که این افزایش به دلیل بهبود خرید،و در میان انتظارات نتایج معامله تیرآهن ، بوده است. شرکت کنندگان در بازار انتظار دارند که قیمت ها بیشتر شود. بعضی از تولید کنندگان داخلی، قیمت های پیشنهاد شده برای محصولات فولاد تخت را از اوایل ماه به میزان 10 تا 30 یورو در تن افزایش داده اند، زیرا تقاضا بهبود یافته،و پیشنهاداتی برای قیمت واردات رقابتی وجود نداشت و همچنین تصمیم گیری نهایی در مورد پرونده تجارت تیرآهن در اروپا انجام گردید. برخی از تولید کنندگان به طور موقت از بازار خارج شدند، و در مورد لیست های جدید قیمت تیرآهن بحث می کنند.

یک تاجر ایتالیایی به متال اکسپرت اظهار داشت: “چند کارخانه هنوز قیمت تیرآهن خود را اعلام نکرده اند، زیرا آنها به زمان نیاز دارند تا تصمیم بگیرند که پس از اخبار مربوط به ضد دامپینگ در مورد تیرآهن ،چگونه خود را در این موقعیت قرار دهند.” در همان زمان، پیشنهادات قیمت تیرآهن وارداتی در عرض چند هفته گذشته بسیار محدود بوده است.

قیمت تیرآهن وارداتی

یک منبع داخلی به متال اکسپرت گفت: “واردکنندگان برای ارائه  قیمت های بالاتر مورد انتظار این هفته در بازار داخلی تلاش نمی کنند  تا از این طریق به حداکثر سود برسد.” فقط تامین کنندگان هند اکنون فعال هستند.گفته می شود که پیشنهادات اخیر قیمت تیرآهن در حدود 590 تا 600 یورو در هر تن ارائه شده است، که نسبت به سطح قیمت دو هفته پیش 25 یورو در هر تن ،افزایش یافته است.

فعالان بازار داخلی انتظار دارند که تقاضا با ثبات مواجه شود و در آینده نزدیک قیمت تیرآهن افزایش یابد.یکی از منابع تجاری به متال اکسپرت اظهار داشت : “بعضی از کارخانه ها در حال حاضر قیمت های بالاتری را ارائه می دهند. که برای تعیین یک سطح دقیق برای قیمت ها، به چند روز بیشتر  نیاز خواهند داشت. قیمت تیرآهن ایتالیا در کوتاه مدت، افزایش خواهد یافت. علاوه بر این، شرکت کنندگان تلاش های جدیدی را در تولید کنندگان ایتالیایی برای افزایش قیمت های تیرآهن پس از دوره تعطیلات پیش بینی می کنند. نشان خواهد داد که آیا افزایش قیمت اضافی توسط مصرف کنندگان پذیرفته شده است یا نه.

خرید تیرآهن اصفهان

ثبات در قیمت تیرآهن ایتالیا و انتظار افزایش آن

قیمت تیرآهن ایتالیا در طول یک دوره دو هفته ای عمدتاً بدون تغییر بوده است. شرکت کنندگان بر این باورند که تولید کنندگان ایتالیایی قیمت های پیشنهادی را در آینده نزدیک به دلیل هزینه های بالای مواد خام و شمش افزایش خواهند داد. قیمت های پیشنهاد شده برای تیرآهن از سوی تولید کنندگان داخلی در مدت دو هفته با نرخ  پایه 590 تا 600 یورو در هر تن کارهای سابق پایدار بوده است. خرید ضعیف بوده است اما بازار نشانه هایی از بهبود را نشان می دهد. یکی از معامله گران ایتالیایی به متال اکسپرت گفت: ” تقاضا هنوز کاملاً کُند است، اما چیزهایی به دلیل افزایش قیمت تیرآهن ، ممکن است تغییر کند.”

قیمت تیرآهن از هند همچنان پس از دوره بازبینی با نرخ 590 تا 600 یورو در هر تن ،ثابت باقی مانده است. به گفته منابع، رشد قیمت بیشتر، هند را در بازار ایتالیا غیرقابل رقابت می کند. شرکت کنندگان در بازار می گویند که قیمت تیرآهن ایتالیا ممکن است به دلیل شرایط صعودی در بازار مواد خام و شمش افزایش یابد. یکی ازمنابع داخلی به متال اکسپرت گفته است: “تولیدکنندگان در تلاش هستند تا قیمت تیرآهن را 20 یورو درهر تن افزایش دهند. به همین دلیل، من فکر می کنم که تقاضا نیز افزایش خواهد یافت، زیرا زمانی که شرایط بازار تغییر می کند، تقاضا به سرعت افزایش می یابد. “

سقوط مجدد  قیمت تیرآهن در جمهوری چک

قیمت تیرآهن در جمهوری چک دوباره کاهش یافته است، اما انتظار می رود که در ماه بعد دوباره افزایش داشته باشد.عرضه کنندگان داخلی و اروپایی، پیشنهادات قیمت تیرآهن را برای خریداران جمهوری چک  20 تا 30 یورو در هر تن کاهش دادند  و به قیمت 590 تا 600 یورو در هر تن ارائه  دادند. پیشنهادات قیمت برای تیرآهن نیز  40 تا50  یورو درهر تن کاهش ماهیانه داشته است.

عرضه بیش از حد ، به ویژه در بخش کالاهای تجاری، قیمت ها را کاهش می دهد.یکی از تاجران داخلی به متال اکسپرت اظهار داشته است : ” بخش های خودرو سازی، مهندسی مکانیک و پردازش فولاد بسیار خوب عمل می کنند. با این حال، بخش ساخت و ساز در انتظار بازسازی سرمایه گذاری های عمومی است که انتظار می رود سال آینده اتفاق بیفتد. به دلیل زیاد شدن قیمت تیرآهن ، روند خرید آرام است.” در اکثر مراکز خدماتی دارای ذخایر بالایی هستند و مجبور به کاهش خرید شده اند. کارخانه های داخلی و اروپایی در حال ارائه تحویل تیرآهن تولیدی هستند.

پیش بینی قیمت تیرآهن

با این حال، تولید کنندگان در ماه آینده قیمت های تیرآهن خود را افزایش می دهند ،و انتظار می رود که قیمت تیرآهن 10 تا 15 یورو در هر تن افزایش داشته باشند. ” آرکلور میتال  و یکی دیگر از کارخانه بزرگ تولید تیرآهن در ایالات متحده ، بیانیه قوی درباره قیمت ها اعلام کردند. آنها قصد دارند قیمت های تیرآهن را 10 تا 15 دلار در هر تن افزایش دهند. هنوز هیچ چیز قطعی نشده است، اما به احتمال زیاد، این افزایش در قیمت تیرآهن عملی خواهد شد.

قیمت تیرآهن نیز در جمهوری چک به دلیل خرید کم در طول ماه به میزان 40 تا 50 یورو در هر تن کاهش یافته است. با این حال انتظار می رود که پیشنهادات پایدار باشند. یک منبع تجاری داخلی اظهار داشت: “قیمت تیرآهن باید در سطح بالایی باقی بماند اما افزایش لازم نیست.” در حال حاضر واردات تیرآهن از کشورهای جهان سوم برای مشتریان جمهوری چک به دلیل شرایط تحویل و پرداخت های اضافی، جذاب نمی باشد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0