0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

هندی ها به افزایش قیمت ورق سیاه داخلی و صادراتی ادامه می دهند

در هفته منتهی به 2 فوریه در شرایطی که سهمیه های قابل عرضه به بازار کاهش یافته بود، قیمت ورق سیاه صادراتی هند به روند افزایشی ادامه داد. انتظار می رود موج جدیدی از افزایش قیمت در بازار داخلی هند در هفته آینده ایجاد شود.

فولاد سازهای هندی ورق سیاه را 640 دلار FOB (675 تا 680 دلار CFR) به اروپایی ها پیشنهاد می دهند و بر اساس اخبار رسیده به متال اکسپرت این قیمت در معاملات انجام شده نیز مورد تایید قرار گرفته است. به دلیل بازار داخلی قوی در هند صادر کننده های هندی حاضر به ارایه تخفیف نیستند.

به دلیل قیمتهای بسیار رقابتی چینی ها در بازار های دیگر که تا 50 دلار پایین تر از قیمتهای پیشنهادی هندی ها است، صادر کننده های هندی از دیگر بازار ها غایب هستند. به علاوه نرخ تبدیل روپیه برای صادرات در حال حاضر مناسب نیست

در مقایسه با هفته قبل ارزش روپیه از 63.54 به 64 روپیه دربرابر دلار افت کرده است و باعث شده هندی ها در بازار صادراتی 5 دلار بر هر تن از دست بدهند.

بازار داخلی هند رو به بهبود است و در آخرین ارزیابی ها قیمت ورق سیاه داخلی هند به 43,000 روپیه معادل 671 دلار تحویل درب کارخانه رسید که 1000 تا 1500 روپیه بالاتر از قیمتهای پیشنهادی ابتدای ماه است. همچنین فولاد سازها در حال آمادگی برای دور جدید افزایش قیمت ها در ماه فوریه هستند. حمایت بیشتر دولت از پروژه های زیر بنایی نیز مزید بر علت باعث حمایت از روند افزایشی شده است. کارشناسان معتقدند در آینده نزدیک بازیابی و یا افزایشی در بازار صادراتی هند اتفاق نخواهد افتاد.

قیمت ورق گالوانیزه

بازگشت قیمت ورق سیاه در کشور چین

قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور چین طی هفته جاری روند نزولی داشته است که علت این امر بهبود بازار نقدی این کشور می باشد. قیمت ورق سیاه در بازار شرق چین به میزان 4120-4090 یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 20 یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

هم چنین در شمال چین قیمت این محصول به میزان 4000-3970 یوان به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 40-30 یوان به ازای هر تن افزایش یافته است. بازار فیوچرز ورق سیاه این کشور تا میزان 4000 یوان به ازای هر تن برای ورق سیاه افزایش یافته است و به موجب آن بازار داخلی این کشور نیز روند صعودی را در پیش گرفته است.

این افزایش قیمت به دلیل روند صعودی میزان تقاضا برای خرید ورق سیاه در این کشور عنوان شده است. در حال حاضر میزان فعالیت خرید در این کشور افزایش یافته است و به همین دلیل قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت ورق سیاه نیز روند صعودی را در پیش گرفته است.

بازار صادراتی ورق سیاه چین

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار صادراتی کشور چین به میزان 579 دلار به ازای هر تن اعلام شده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 1 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. به گفته منابع خبری محموله هایی از این کشور به کشورهای ویتنام و جنوب آمریکا به قیمت 585 دلار به ازای هر تن به فروش رسیده است.

پیشنهادات فروشندگان این محصول برای فروش محصولات تولیدی خود به میزان 590-585 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 5 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. هم چنین پیش بینی می شود که صادرکنندگان این کشور قیمت ورق سیاه تولیدی خود را طی هفته آینده به میزان بیشتری افزایش دهند.

این در حالی است که میزان تقاضا برای خرید این محصول در کشور هم چنان روند صعودی داشته و میزان فعالیت خرید بسیار بالا می باشد. بیشترین معاملات صورت گرفته برای این محصول به قیمت 3972 یوان به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 38 یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0