0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

هندی ها به افزایش قیمت ورق سیاه داخلی و صادراتی ادامه می دهند

در هفته منتهی به ۲ فوریه در شرایطی که سهمیه های قابل عرضه به بازار کاهش یافته بود، قیمت ورق سیاه صادراتی هند به روند افزایشی ادامه داد. انتظار می رود موج جدیدی از افزایش قیمت در بازار داخلی هند در هفته آینده ایجاد شود.

فولاد سازهای هندی ورق سیاه را ۶۴۰ دلار FOB (675 تا ۶۸۰ دلار CFR) به اروپایی ها پیشنهاد می دهند و بر اساس اخبار رسیده به متال اکسپرت این قیمت در معاملات انجام شده نیز مورد تایید قرار گرفته است. به دلیل بازار داخلی قوی در هند صادر کننده های هندی حاضر به ارایه تخفیف نیستند.

به دلیل قیمتهای بسیار رقابتی چینی ها در بازار های دیگر که تا ۵۰ دلار پایین تر از قیمتهای پیشنهادی هندی ها است، صادر کننده های هندی از دیگر بازار ها غایب هستند. به علاوه نرخ تبدیل روپیه برای صادرات در حال حاضر مناسب نیست

در مقایسه با هفته قبل ارزش روپیه از ۶۳٫۵۴ به ۶۴ روپیه دربرابر دلار افت کرده است و باعث شده هندی ها در بازار صادراتی ۵ دلار بر هر تن از دست بدهند.

بازار داخلی هند رو به بهبود است و در آخرین ارزیابی ها قیمت ورق سیاه داخلی هند به ۴۳,۰۰۰ روپیه معادل ۶۷۱ دلار تحویل درب کارخانه رسید که ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ روپیه بالاتر از قیمتهای پیشنهادی ابتدای ماه است. همچنین فولاد سازها در حال آمادگی برای دور جدید افزایش قیمت ها در ماه فوریه هستند. حمایت بیشتر دولت از پروژه های زیر بنایی نیز مزید بر علت باعث حمایت از روند افزایشی شده است. کارشناسان معتقدند در آینده نزدیک بازیابی و یا افزایشی در بازار صادراتی هند اتفاق نخواهد افتاد.

قیمت ورق گالوانیزه

بازگشت قیمت ورق سیاه در کشور چین

قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور چین طی هفته جاری روند نزولی داشته است که علت این امر بهبود بازار نقدی این کشور می باشد. قیمت ورق سیاه در بازار شرق چین به میزان ۴۱۲۰-۴۰۹۰ یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۲۰ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

هم چنین در شمال چین قیمت این محصول به میزان ۴۰۰۰-۳۹۷۰ یوان به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۴۰-۳۰ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است. بازار فیوچرز ورق سیاه این کشور تا میزان ۴۰۰۰ یوان به ازای هر تن برای ورق سیاه افزایش یافته است و به موجب آن بازار داخلی این کشور نیز روند صعودی را در پیش گرفته است.

این افزایش قیمت به دلیل روند صعودی میزان تقاضا برای خرید ورق سیاه در این کشور عنوان شده است. در حال حاضر میزان فعالیت خرید در این کشور افزایش یافته است و به همین دلیل قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت ورق سیاه نیز روند صعودی را در پیش گرفته است.

بازار صادراتی ورق سیاه چین

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار صادراتی کشور چین به میزان ۵۷۹ دلار به ازای هر تن اعلام شده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۱ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. به گفته منابع خبری محموله هایی از این کشور به کشورهای ویتنام و جنوب آمریکا به قیمت ۵۸۵ دلار به ازای هر تن به فروش رسیده است.

پیشنهادات فروشندگان این محصول برای فروش محصولات تولیدی خود به میزان ۵۹۰-۵۸۵ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۵ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. هم چنین پیش بینی می شود که صادرکنندگان این کشور قیمت ورق سیاه تولیدی خود را طی هفته آینده به میزان بیشتری افزایش دهند.

این در حالی است که میزان تقاضا برای خرید این محصول در کشور هم چنان روند صعودی داشته و میزان فعالیت خرید بسیار بالا می باشد. بیشترین معاملات صورت گرفته برای این محصول به قیمت ۳۹۷۲ یوان به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۳۸ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری