0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

قیمت ورق گالوانیزه بازار داخلی چین به حالت قبل بازگشت

در طی هفته گذشته میانگین قیمت ورق گالوانیزه بازار داخلی چین کاهش داشته در حالی که سطح فعالیت های تجاری پایین رو به متوسط بوده است. میانگین قیمت ورق گالوانیزه بازار داخلی چین به میزان 800 دلار به ازای هر تن گزارش شده است. با توجه به روند نزولی قیمت ورق گالوانیزه بازار داخلی چین در سه هفته اخیر، قیمت ها در هفته گذشته به حالت قبل بازگشت در حالی که تجار گزارش داده اند فعالیت های تجاری با قیمت های پایین تر بوده است.

در همین حال قیمت آتی فلزات چین بعد از سه روز اخیر به حالت قبل بازگشت که تاثیر مثبت بر بازار ورق گالوانیزه گذاشته است. انتظار می رود قیمت ورق گالوانیزه در هفته پیش رو روند ثابتی داشته باشد.

افت قیمت محصولات پوشش دار ترکیه به دنبال کاهش میزان تقاضا

به گفته منابع خبری برخی از تولیدکنندگان ورق گالوانیزه در کشور ترکیه قیمت محصولات خود را در هفته جاری کاهش دادند که علت این امر کاهش میزان تقاضا در بازار داخلی و صادراتی این کشور بوده است.

یکی از تولیدکنندگان این محصول در کشور ترکیه قیمت ورق گالوانیزه تولیدی خود را به میزان 800 دلار به ازای هر تن در هفته جاری اعلام کرده است در حالی که قیمت پیشنهادی خریداران به میزان 790 دلار به ازای هر تن بوده است. هم چنین یکی دیگر از تولیدکنندگان در همان منطقه همین محصول را به قیمت 900-890 دلار به ازای هر تن پیشنهاد داده است ولی در هفته جاری هیچ گونه قیمت جدیدی را اعلام نکرده است.

یکی دیگر از تولیدکنندگان ورق گالوانیزه واقع در جنوب ترکیه نیز این محصول را به قیمت 860-840 دلار به ازای هر تن اعلام کرده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی کشور ترکیه به میزان 890-790 دلار به ازای هر تن تا تاریخ 29 مارس بوده است که نسبت به قیمت 890-830 دلار به ازای هر تن قبلی کاهش یافته است.

پیروی خریداران از روند کلی حاکم بر بازار

در حال حاضر این قیمت در حال افت می باشد و دیگر تولیدکنندگان نیز ناچار به پیروی از این روند می باشند. در حال حاضر میزان تقاضا برای خرید ورق گالوانیزه کاهش یافته است و تمامی خریداران در انتظار افت بیشتر قیمت ها می باشند. در شمال ترکیه نیز قیمت فروش ورق گالوانیزه توسط تولیدکنندگان به میزان 880 دلار به ازای هر تن اعلام گردیده است.

ورق رنگی فولاد مبارکه

این در حالی است که برخی از تولیدکنندگان این محصول در جنوب ترکیه قیمت پیشنهادی خود را به میزان 920-915 دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه رنگی در بازار داخلی کشور ترکیه به میزان 970-880 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت قبلی 970-915 دلار به ازای هر تن قبلی کاهش یافته است.

قیمت ورق گالوانیزه در بازار صادراتی ترکیه نیز به میزان 840-800 دلار به ازای هر تن اعلام شده است ولی تقاضا برای خرید این محصول اندک بوده است. ارزیابی ها از قیمت این محصول در بازار صادراتی به میزان 840-800 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت 840-830 دلار به ازای هر تن قبلی کاهش داشته است که علت این امر تقاضای ضعیف می باشد.

ثبات قیمت ورق سیاه وارداتي ویتنام

در ثبات شرایط بنیادی بازار، قیمت ورق سیاه وارداتی به ویتنام در هفته گذشته بدون تغییر باقی ماند. بر اساس ارزیابی متال بولتن در دوم آوریل ورق سیاه با قابلیت نورد مجدد ضخامت 3.00 میلیمتر گرید SAE1006 و گریدهای مشابه بدون تغییر نسبت به یک هفته قبل 600 تا 620 دلار CFR تعیین شد.

تعدادی از خریداران با مشاهده رشد قیمت ورق سیاه آتی در چین که از 28 مارس آغاز شده است، با احتمال افزایش بیشتر قیمتها به بازار بازگشتند. به گفته منابع آگاه تقاضای ورق سیاه در ویتنام اندکی افزایش یافته است و خریداران و فروشنده ها در حال مذاکره قیمت در محدوده 610 تا 615 دلار CFR هستند.

هفته گذشته خریداران حاضر به پذیرش قیمت های مذکور بودند و تجار نیز از اینکه قادر بودند پیشنهادهای فروش خود را در سطوح قبلی نگه دارند خوشحال بودند.

رشد بازار آتی محصولات فولادی در چین

فولادسازهای چینی در هفته گذشته ورق سیاه را 625 دلار CFR به ویتنام پیشنهاد می دادند که البته از جمعه گذشته به دلیل رشد قیمت های بازار آتی عرضه به بازار را تعلیق نمودند.

قیمت ورق سیاه ژاپن نیز 675 تا 680 دلار CFR ویتنام تعیین شد که 5 دلار بالاتر از هفته قبل بود. به گفته یکی از تجار ویتنامی با اینکه تامین کننده های دیگر ورق سیاه مانند هند عرضه ای به بازار ویتنام ندارند، از سوی چینی ها پیشنهادهای فروش زیادی ارایه می گردد تا جایی که خریداران را در انتخاب سردرگم کرده است.

رشد بازار آتی محصولات فولادی در چین از 28 مارس عامل افزایش قیمت ورق سیاه داخلی و صادراتی چین گردید تا جایی که شاخص صادراتی آن در 2 آوریل با 6.49 دلار افزایش نسبت به 28 مارس به 577.70 دلار رسید.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0