0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

مشکلات بازار لوله فولادی در هفته جاری

طی هفته گذشته مشاهده کردیم که قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت لوله روند نزولی داشته و قیمت ها به علت برودت هوا و مشکلات جاده ای و کاهش میزان تقاضا افت شدیدی یافته بود. این در حالی است که در روزهای پایانی هفته گذشته قیمت ها با رشد مجدد مواجه شده است که علت این امر روند صعودی قیمت دلار و حل مشکلات حمل و نقل می باشد.

در نخستین روز هفته جاری بازار مجددا وارد فاز افزایشی شده و این افزایش قیمت برای اکثر محصولات فولادی از جمله قیمت لوله مشاهده گردیده است. از جمله عوامل موثر بر افزایش قیمت محصولات فولادی می توان به افزایش قیمت شمش بیلت آهن و قیمت قراضه آهنی اشاره کرد که سبب رونق دوباره بازار آهن آلات گشته است.

هم چنین در نخستین روز هفته جاری مشاهده کردیم که مشکلات حمل و نقل جاده ای رفع گردیده و به دنبال آن میزان تقاضا نیز افزایش یافته است. افزایش میزان تقاضا برای خرید محصولات فولادی در کنار سایر سیگنال های مثبت موجود در بازار طی هفته جاری سبب رونق گرفتن بازار این محصولات گشته است.

مشاهده کردیم که قیمت فولاد پیش از قیمت دلار وارد روند افزایشی گردید و به همین دلیل می توان گفت که علاوه بر قیمت دلار سایر سیگنال های موجود نیز بر قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت لوله تاثیرگذار بوده است. هم چنین بازار بورس نیز روزهای مطلوبی را سپری می کند و قیمت اکثر محصولات فولادی در این بازار افزایشی بوده است.

عوامل موثر بر روند صعودی قیمت لوله فولادی

بنابراین می توان گفت که عواملی از جمله افزایش قیمت دلار و قیمت مواد اولیه هم چون قیمت شمش و قیمت قراضه سبب ورود بازار به روند افزایشی شده است به طوری که شاهد افزایش قیمت لوله در هفته جاری می باشیم. این در حالی است که بسیاری از تولیدکنندگان برای رشد قیمت ها آمادگی نداشته و این فاز افزایشی در بازار پیش بینی نشده بود.

فروش انواع لوله قیمت مناسب

با اینکه طی هفته گذشته برخی از پیش بینی ها حاکی از روند صعودی قیمت آهن آلات بوده است ولی اکثر فعالان بازار تصور نمی کردند که این روند افزایشی به زودی محقق گردد. بازار طی روزهای اخیر نیازمند یک محرک قوی برای تداوم روند صعودی بوده است و آن طور که مشاهده می کنیم رشد مجدد نرخ دلار در کنار افزایش قیمت قراضه در حال حاضر تمامی بازار را احاطه کرده و این بازار را وارد یک فاز افزایشی کرده است.

در حال حاضر موجودی انبارها بسیار بالا می باشد و این امر خود محرکه قوی برای روند صعودی قیمت آهن آلات از جمله قیمت لوله می باشد. با این حال اکثر فعالان بازار در روزهای ابتدایی هفته امیدی به تداوم این روند صعودی نداشتند. در روز یکشنبه مشاهده کردیم که دلار مجددا افزایش شدیدی یافته و از کانال 4700 تومان عبور کرد و این امر سبب افزایش شدید و ناگهانی قیمت آهن آلات در روز یکشنبه گردیده به طوری که اکثر فعالان بازار از این جهش ناگهانی شگفت زده شدند.

قیمت لوله تحت تاثیر نوسانات دلار

چنانچه قیمت دلار به روند صعودی ادامه دهد می توان به رشد بازار صادراتی آهن آلات امیدوار بود ولی برای پیش بینی های دقیق تر باید در انتظار روند این بازار طی روزهای آتی باشیم. قیمت لوله گالوانیزه ضخامت 2 طبق رصدهای صورت گرفته به میزان 4620 تومان بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

هنوز در بازار این لوله روند صعودی مشاهده نگردیده است و نوسانات در برخی کارخانجات اعمال نگردیده است. هم چنین قیمت لوله گالوانیزه ضخامت 5/2 نیز به میزان 4570 تومان گزارش شده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. این روند برای قیمت لوله داربست نیز مشاهده گردیده است و طبق رصدهای صورت گرفته قیمت لوله داربست طی هفته جاری به میزان 2960 تومان اعلام گردیده است که در حال حاضر روند ثابتی را در پیش گرفته است.

علت ثبات قیمت این محصول را می توان انتظار تولیدکنندگان این محصول برای مشخص شدن روند کلی بازار دانست. در روز 10 بهمن ماه شاهد افت شدید قیمت لوله داربست در بازار بودیم به طوری که قیمت این محصول از میزان 2940 تومان به میزان 2970 تومان رسید. هم چنین انتظار می رود که قیمت این محصول با توجه به روند صعودی نرخ دلار و افزایش قیمت شمش و قراضه طی هفته جاری به میزان بیشتری افزایش یابد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری