0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

کاهش قیمت میلگرد بازار ایران

طی هفته گذشته قیمت میلگرد در بازار داخلی ایران روند نزولی داشته است این در حالی است که کارخانه ذوب آهن اصفهان در بازار حضور چندانی نداشته است. قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان برای اندازه های 32-14 در روزهای ابتدایی هفته جاری به میزان 2390 تومان گزارش شده است در حالی که قیمت میلگرد به روز این کارخانه در روزهای پایانی هفته گذشته افزایش یافته و به میزان 2470 تومان رسیده است.

این در حالی است که قیمت میلگرد به روز در کارخانه روهینا طی هفته گذشته روند نزولی داشته است و به میزان 20 تومان کاهش یافته است. هم چنین کاهش میزان تقاضا در کارخانجات دیگر نیز فروش آن ها را با مشکلاتی مواجه کرده است. به همین دلیل اکثر کارخانجات تولید میلگرد طی هفته گذشته قیمت این محصول را در روزهای پایانی سال کاهش دادند.

این در حالی است که در روزهای پایانی هفته گذشته عرضه شمش با محدودیت روبرو شده است و پس از آن قیمت میلگرد به روز بهبود یافته است. قیمت تیرآهن اصفهان برای اندازه های 18-14 نیز در نخستین روز هفته گذشته به میزان 2800 تومان بوده است در حالی که قیمت این محصول در روزهای پایانی کاهش یافته و به میزان 2770 تومان رسیده است.

قیمت میلگرد ابر کوه یزد

پیش بینی قیمت میلگرد به روز اصفهان

این در حالی است که پیش بینی های صورت گرفته حاکی از آن است که قیمت تیرآهن اصفهان طی هفته آینده مجددا افزایش یابد. هم چنین نکته مثبت موجود در بازار میلگرد طی هفته گذشته صادرات این محصول از کارخانه ذوب آهن اصفهان به کشور انگلیس بوده است. این اتفاق سبب بهبود نگاه جهانی به بازار میلگرد ایران خواهد شد.

هم چنین میزان موچودی میلگرد در حال حاضر در بازار مناسب می باشد و به همین دلیل پیش بینی می شود که نوساناتی در قیمت میلگرد به روز طی هفته های آتی رخ نخواهد داد. هم چنین گزارشاتی در روزهای پایانی هفته گذشته شنیده شد که مبنی بر کاهش قیمت آهن آلات و پافشاری دولت بر این امر دارد. در صورت عملی شدن این اقدام از سوی دولت اوضاع نابسامانی در بازار آهن آلات رخ خواهد داد زیرا تولیدکنندگان این محصول تلاش خواهند کرد موجودی انبارهای خود را هرچه سریعتر به فروش برسانند.

میلگرد مرکزآهن

بنابراین قیمت میلگرد به روز افت خواهد کرد و تعداد سفارشات داده شده به کارخانجات برای خرید این محصول نیز کاهش خواهد یافت. از آن جا که برنامه بلند مدتی برای نوسانات قیمت میلگرد به روز وجود نداشته و و افق این بازار مشخص نمی باشد نمی توان گفت که قیمت میلگرد طی روزهای آتی به چه صورت خواهد بود.

بازار میلگرد جهانی

طی هفته گذشته قیمت میلگرد در شرق کشور چین به میزان 590 دلار به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. در حال حاضر بازار جهانی در انتظار افزایش میزان تقاضا برای خرید میلگرد می باشد. هم چنین قیمت این محصول در بازار صادراتی کشور چین روند نزولی داشته است و به میزان 565-540 دلار به ازای هر تن گزارش شده است.

به گفته منابع خبری قیمت این محصول نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان 80 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. در کشور ترکیه نیز قیمت این محصول در بازار صادراتی به میزان 575-565 دلار به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن ثابت باقی مانده است. قیمت این محصول در بازار داخلی این کشور نیز به میزان 590-580 دلار به ازای هر تن گزارش شده است.

به طور کلی پس از تعطیلات کریسمس در بازار جهانی قیمت محصولات فولاد بلند از قبیل قیمت میلگرد به روز در بازار صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای افزایش یافته است و به میزان 570 دلار به ازای هر تن رسیده است. این در حالی است که طی روزهای پیش از تعطیلات سال نو میلادی قیمت این محصول در بازار صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای به میزان 560-550 دلار به ازای هر تن بوده است.

هم چنین در برخی بازارها نیز قیمت این محصول به میزان 560 دلار به ازای هر تن رصد شده است ولی به علت کاهش میزان تقاضا میزان فعالیت خرید نیز در این بازارها کم بوده و تمایلی به خرید مشاهده نشد. ولی با پایان یافتن تعطیلات و افزایش میزان تقاضا شاهد افزایش قیمت ها در بازار جهانی بودیم.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0