0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

کاهش قیمت میلگرد بازار ایران

طی هفته گذشته قیمت میلگرد در بازار داخلی ایران روند نزولی داشته است این در حالی است که کارخانه ذوب آهن اصفهان در بازار حضور چندانی نداشته است. قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان برای اندازه های ۳۲-۱۴ در روزهای ابتدایی هفته جاری به میزان ۲۳۹۰ تومان گزارش شده است در حالی که قیمت میلگرد به روز این کارخانه در روزهای پایانی هفته گذشته افزایش یافته و به میزان ۲۴۷۰ تومان رسیده است.

این در حالی است که قیمت میلگرد به روز در کارخانه روهینا طی هفته گذشته روند نزولی داشته است و به میزان ۲۰ تومان کاهش یافته است. هم چنین کاهش میزان تقاضا در کارخانجات دیگر نیز فروش آن ها را با مشکلاتی مواجه کرده است. به همین دلیل اکثر کارخانجات تولید میلگرد طی هفته گذشته قیمت این محصول را در روزهای پایانی سال کاهش دادند.

این در حالی است که در روزهای پایانی هفته گذشته عرضه شمش با محدودیت روبرو شده است و پس از آن قیمت میلگرد به روز بهبود یافته است. قیمت تیرآهن اصفهان برای اندازه های ۱۸-۱۴ نیز در نخستین روز هفته گذشته به میزان ۲۸۰۰ تومان بوده است در حالی که قیمت این محصول در روزهای پایانی کاهش یافته و به میزان ۲۷۷۰ تومان رسیده است.

قیمت میلگرد ابر کوه یزد

پیش بینی قیمت میلگرد به روز اصفهان

این در حالی است که پیش بینی های صورت گرفته حاکی از آن است که قیمت تیرآهن اصفهان طی هفته آینده مجددا افزایش یابد. هم چنین نکته مثبت موجود در بازار میلگرد طی هفته گذشته صادرات این محصول از کارخانه ذوب آهن اصفهان به کشور انگلیس بوده است. این اتفاق سبب بهبود نگاه جهانی به بازار میلگرد ایران خواهد شد.

هم چنین میزان موچودی میلگرد در حال حاضر در بازار مناسب می باشد و به همین دلیل پیش بینی می شود که نوساناتی در قیمت میلگرد به روز طی هفته های آتی رخ نخواهد داد. هم چنین گزارشاتی در روزهای پایانی هفته گذشته شنیده شد که مبنی بر کاهش قیمت آهن آلات و پافشاری دولت بر این امر دارد. در صورت عملی شدن این اقدام از سوی دولت اوضاع نابسامانی در بازار آهن آلات رخ خواهد داد زیرا تولیدکنندگان این محصول تلاش خواهند کرد موجودی انبارهای خود را هرچه سریعتر به فروش برسانند.

میلگرد مرکزآهن

بنابراین قیمت میلگرد به روز افت خواهد کرد و تعداد سفارشات داده شده به کارخانجات برای خرید این محصول نیز کاهش خواهد یافت. از آن جا که برنامه بلند مدتی برای نوسانات قیمت میلگرد به روز وجود نداشته و و افق این بازار مشخص نمی باشد نمی توان گفت که قیمت میلگرد طی روزهای آتی به چه صورت خواهد بود.

بازار میلگرد جهانی

طی هفته گذشته قیمت میلگرد در شرق کشور چین به میزان ۵۹۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. در حال حاضر بازار جهانی در انتظار افزایش میزان تقاضا برای خرید میلگرد می باشد. هم چنین قیمت این محصول در بازار صادراتی کشور چین روند نزولی داشته است و به میزان ۵۶۵-۵۴۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است.

به گفته منابع خبری قیمت این محصول نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان ۸۰ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. در کشور ترکیه نیز قیمت این محصول در بازار صادراتی به میزان ۵۷۵-۵۶۵ دلار به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن ثابت باقی مانده است. قیمت این محصول در بازار داخلی این کشور نیز به میزان ۵۹۰-۵۸۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است.

به طور کلی پس از تعطیلات کریسمس در بازار جهانی قیمت محصولات فولاد بلند از قبیل قیمت میلگرد به روز در بازار صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای افزایش یافته است و به میزان ۵۷۰ دلار به ازای هر تن رسیده است. این در حالی است که طی روزهای پیش از تعطیلات سال نو میلادی قیمت این محصول در بازار صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای به میزان ۵۶۰-۵۵۰ دلار به ازای هر تن بوده است.

هم چنین در برخی بازارها نیز قیمت این محصول به میزان ۵۶۰ دلار به ازای هر تن رصد شده است ولی به علت کاهش میزان تقاضا میزان فعالیت خرید نیز در این بازارها کم بوده و تمایلی به خرید مشاهده نشد. ولی با پایان یافتن تعطیلات و افزایش میزان تقاضا شاهد افزایش قیمت ها در بازار جهانی بودیم.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری