0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

روند کاهشی قیمت ورق سیاه چین

روز گذشته قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با كاهش ۱۰ یوان نسبت به روز قبل ۴۲۷۰ تا ۴۳۰۰ يوان و در شمال چين( تيانجین) قیمت ورق سیاه با کاهش ۱۰ یوان نسبت به روز گذشته به ۴۱۴۰ تا ۴۱۷۰ يوان رسيد .

به دليل افزايش توليد ورق سیاه؛ موجودي انبارهاي فولادسازها و ذخاير انبارها در بازار افزايش  يافته است .البته مقدار افزايش در مقايسه با ميلگرد كمتر است. كارشناسان معتقدند به دليل افزايش توليد و افت تقاضا در ماه ژانويه بازار ورق سیاه تضعيف خواهد شد.

 در بورس شانگهاي معاملات تحویل ماه می قیمت ورق سیاه با ۱۳ یوان افزایش نسبت به روز قبل به ۳۸۷۷ یوان رسید. امروز هر۱ دلار برابر با ۶٫۴۹ یوان می باشد.

نوسانات قیمت ورق سیاه بازار صادراتی

 شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی متال بولتن امروز با كاهش ۱٫۱ دلارنسبت به روز قبل به ۵۷۲٫۸۳ دلار FOB رسید. طبق گزارش هاي رسيده محموله اي از ورق سیاه چين به قیمت ۵۸۵ دلار CFR به احتساب ۱۰ دلار كرايه حمل در روز چهارشنبه ۳ ژانويه به كره جنوبي به فروش رسيده است.

با تضعيف بازار داخلي تجار معتقدند فولاد سازها آماده پذيرش قيمت ۵۷۰ دلار FOB را هستند. از سوي ديگر خريداران خارجي نظاره گر بازار هستند و منتظر كاهش بيشتر قيمت هستند.

ثبات قیمت ورق سیاه وارداتی ویتنام در سال جدید

قیمت ورق سیاه وارداتی به ویتنام در ماه ژانویه با ثبات روبرو بوده است و در روزهای پایانی سال گذشته تنها یک معامله رخ داده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه وارداتی به جنوب شرقی آسیا که عمدتا شامل قیمت ورق سیاه وارداتی از کشور چین به ویتنام می باشد به میزان ۵۷۵-۵۶۵ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

قیمت ورق سیاه مرکزآهن

هم چنین به گفته منابع خبری پیشنهادات قیمت این محصول از سوی خریداران در مناقصات به میزان ۵۶۵-۵۶۰ دلار به ازای هر تن بوده است. با این حال تاکنون هیچ فعالیت خریدی در بازار لحظه ای این کشور مشاهده نشده است. هم چنین پیشنهادات قیمت ورق سیاه صادراتی از کشور هند نیز به میزان ۵۷۰-۵۶۵ دلار به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت پیشنهادی کشور چین کمی پایین تر می باشد.

هم چنین پیشنهادات اعلام شده از سوی برخی کارخانجات واقع در کشور چین به ویتنام به قیمت ۵۷۵-۵۷۰ دلار به ازای هر تن مطرح شده است. به گفته منابع خبری محموله ای به ظرفیت ۱۰۰۰۰ تن از ورق سیاه از کارخانجات کشور چین طی هفته گذشته به ویتنام صادر شده است. محموله های وارداتی از کشورهای ژاپن و کره جنوبی تقریبا به میزان ۲۰ دلار به ازای هر تن بیشتر از پیشنهادات کشور چین بوده است و حتی برخی پیشنهادات از قیمت های پیشنهادی کشور هند نیز بالاتر گزارش شده است.

کاهش میزان تقاضا برای خرید ورق سیاه

طی هفته گذشته هیچ معامله ای صورت نگرفته است زیرا اکثر خریداران تمایلی به فعالیت در بازار لحظه ای این کشور را نداشته و از نظر آن ها قیمت های پیشنهادی بالا می باشد و تصمیم دارند در حال حاضر فعالیت کم تری در بازار خرید ورق سیاه داشته باشند. با این حال تاکنون چندین معامله به ظرفیت اندک در بازار وارداتی این کشور صورت گرفته است. از برخی معاملات نیز هنوز گزارشی مطرح نشده است.

کاهش قیمت ورق سیاه در بازار صادراتی کشور چین در هفته پایانی سال ۲۰۱۷ نیز سبب افت تمایل خرید در بازار این کشور گشته است. ارزیابی ها از شاخص قیمت این محصول در بازار صادراتی کشور چین به میزان ۵۷۱ دلار به ازای هر تن بوده است در حالی که این شاخص در هفته قبل از آن به میزان ۵۷۴ دلار به ازای هر تن گزارش شده بود. با این حال به نظر نمی رسد که هیچ مشتری فعالی در بازار صادراتی این کشور فعالیت داشته باشد و تقریبا تمامی خریداران در انتظار افت قیمت ها در هفته های آتی می باشند.

در حال حاضر میزان تقاضا برای خرید ورق سیاه در بازار صادراتی کشور چین افت شدیدی کرده است و پیش بینی می شود که در هفته دوم ماه ژانویه و پس از تعطیلات کریسمس میزان فعالیت در بازار این محصول افزایش شدیدی یابد. به نظر می رسد که دور بعدی افزایش قیمت ورق در بازار جهانی در راه می باشد زیرا رفته رفته فعالیت خرید در بازار افزایش خواهد یافت. پیش بینی می شود که از اواسط ماه ژانویه فعالیت خرید در بازارهای جهانی رونق یابد که این امر بر قیمت محصولات فولادی نیز تاثیر خواهد داشت.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری