0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

نوسانات بازار لوله و بالا رفتن قیمت لوله گالوانیزه

قیمت لوله گالوانیزه در هفته جاری با افزایش 2 درصدی آغاز شد . شرکت کنندگان در بازار انتظار دارند که قیمت لوله گالوانیزه و میزان تقاضای آن تا پایان سال همچنان افزایش یابد . در روزهای اول هفته قیمت این محصول در بازار توسط کارخانه های تولید کننده آن به ازای هر کیلو 5 تا 10 تومان افزایش یافته است که در مقایسه با قیمت لوله گالوانیزه ی هفته گذشته یک رکورد جدید را با قیمت 4450 تومان با احتساب مالیات بر ارزش افزوده ثبت کرده است .

معاملات انجام شده در هفته جاری نشان می دهد زمینه کاربرد این محصول با توجه به حجم ساخت و ساز متغیر است . تولید این محصول که در روز یکشنبه ارائه شده است را نمی توان با افزایش 30 تومانی  نادیده گرفت به شکلی که  طی هفته ی گذشته کارخانه سپاهان اعلام کرد میزان ظرفیت تولید این محصول در روز چند برابر بیشتر از تقاضای آن است و انبار های کارخانجات و تامین کنندگان از آنچه که در این روزها مشاهده می شود پر است و همینطور که به پایان سال نزدیک می شویم باید حرکتی صورت گیرد تا فروش این محصولات بیشتر گردد .

یکی از منابع خبری حاضر در کارخانه ی فولاد گفت : “هیچ کارخانه ای نمی خواهد تولید را تا حد زیادی با وجود حاشیه های خوب کاهش دهد . بنابراین کارخانه های بسیاری ممکن است راه هایی برای جلوگیری از سیاست انتظار پیدا کنند . بسیاری از دیگر شرکت کنندگان حاضر در بازار نیز نظرات مشابهی دارند ، اما همه ی آن ها به این امر باور دارند که با آغاز حرکتی از سمت تولیدکنندگان قیمتها افزایش می یابد . همان طور که کارخانجات مطرح سیاست های فراوانی را کنار تولید محصولات خود دارند .

فروش انواع لوله قیمت مناسب

آیا تولید بی تقاضا مفید است ؟

در اکثر نقاط کشور لوله گالوانیزه مصارف متعددی را شامل می شود و قیمت لوله گالوانیزه به اهمیت استفاده آن بر می گردد و یکی از مهمترین دلایل استفاده پر کاربرد آن گالوانیزه بودن آن است یکی از تولید کنندگان بیان داشت : “موفقیت ما به قیمت لوله گالوانیزه در حال حاضر بستگی دارد ، زیرا بازار داخلی بدون تغییر باقی مانده است . “

قیمت لوله گالوانیزه در مقایسه با قیمت لوله های آهنی بالاتر است و باز هم علت آن گالوانیزه شدن و ضد زنگ بودن آن در برابر شرایط آب و هوایی مرطوب است  و شاید بهتر آن است که بگوییم افزایش تقاضای آن ، با افزایش قیمت محصولات گالوانیزه ای نیز در ارتباط است و آن را  پشتیبانی میکند .

کارخانجات تولید لوله های مختلف با توجه به نیاز بازار قیمتهای خود را تغییر میدهند و بر این باورند که تقاضا در همه ی  فصول سال وجود دارد و هیچگونه نگرانی جهت تولید روزانه بیش از حد وجود ندارد و خود را جدا از بقیه بازار ندانسته و عرضه محصولات فولادی خود را تا حد امکان ادامه خواهند داد .

ضرورت رعایت احتیاط در خرید

روندی که در بازار حال حاضر وجود دارد تنها در یک کلمه خلاصه می شود و آن هم احتیاط است . به گونه ای که بازار تمام هم و غم خود را بر ایجاد شرایط رقابتی گذاشته است و میخواهد تمام تولید کنندگان را به چالش بکشاند و در ازای این  چالش باید باید جانب احتیاط را در ارائه تمامی قیمتها از جمله قیمت لوله گالوانیزه نگه دارد افزایش یا کاهشی که در بازار شاهد خواهیم بود بر حسب تقاضای مصرف کنندگان و خرید تامین کنندگان این محصول شرایط را تغییر می دهد .

مشتریان خارجی و داخلی  این محصول در  حال حاضر به کیفیت و قیمت لوله گالوانیزه توجه خاص و ویژه ای دارند و آنها می توانند تقاضای خود را بر همین اصول بالا و ایین کنند . یکی از معامله گران  این محصول گفت : ” روندی که در شرایط کنونی  باید به آن توجه کرد استفاده از این محصول است و  در دراز مدت کیفیت آن را مشخص میکند و دلیل قیمت گذاری های جدید ، برای خریداران بسیار نامعلوم است و آن را تحت تاثیر قرار میدهد اما در عوض تقاضای داخلی بسیار مورد توجه قرار می گیرد .”

در فصل تابستان که کشاورزان و زمین داران در صدد کشت و کار و معامله زمین های خود هستند حصار کشی ها و تعیین محدودیت استفاده این محصول را بالا برده و کاربردی که در این راستا از خود نشان می دهد افزایش قیمت آن را تحت الشعاع قرار می دهد .

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0