0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

مزیت های بسته بندی محصولات با کارتن پلاست

وقتی محصولی خاص تولید می شود باید آن را نیز به گونه ای خاص ارائه داد تا مورد قبول خریداران واقع شود و به عبارتی بهتر به فروش برسد. یکی از این موارد ارائه خاص، بسته بندی محصول و کالای مورد نظر به نحوی شکیل است و یکی از بسته بندی های زیبا و مقاومی که همیشه توصیه می شود، کارتن پلاست می باشد.

چنانچه محصولی ویژه و متفاوت را در ساختار بسته بندی معمولی ارائه کنیم نباید انتظار داشته باشیم که با موفقیت فروش رو به رو گردد آن هم در بازار اکنون که انتخاب های زیادی برای مصرف کننده ها وجود دارد پس با استفاده از کارتن پلاست که دوام طولانی ای هم دارد می توان به افزایش میزان فروش و جذب خریدار کمک کرد.

البته به جز کاربرد بسته بندی، کارتن پلاست دارای کاربرد های بسیار زیاد دیگری هم هست که از جمله آن تولید استند تبلیغاتی به وسیله این محصول با طراحی و چاپ طرح مورد نظر بر روی کارتن پلاست و یا قفسه های فروش مربوط به سوپر مارکت ها و… می باشد.

بررسی سایر ویژگی های کارتن پلاست

به طور کلی عرضه محصولات مختلف تولیدی نیاز به یک بسته بندی با کیفیت و زیبا دارد که بتواند علاوه بر داشتن زیبایی، انتقال حس اصالت و از همه مهتر خاص بودن محصول را به نمایش بگذارد.

البته لازم به ذکر است که ساختار بسته بندی باید با محصول مورد نظر همخوانی داشته باشد و برای هر کالایی هم پیشنهاد نمی شود ولی در مواردی که از کارتن پلاست برای بسته بندی یک محصول استفاده می شود، اغلب طرح خاص آن به خوبی می تواند علاوه بر نمایش تمایز، اصالت و محتوای خاص آن محصول را به نمایش بگذارد، تا بعد از مصرف نیز همچنان خریدار باز برای استفاده از این محصول اقدام به خرید کند.

علاوه بر این، در این میان اتفاق مهمی که می افتد، ماندگاری نام و برند آن محصول توسط تبلیغات درج شده بر روی کارتن پلاست می باشد که بستگی به طراحی خاص تولید کننده برای چاپ بر روی آن دارد.

افزایش قابلیت خرید و سهولت در حمل و نقل:

کارتن پلاست به دلیل مقاومت بسیار  بالا و همچنین وزن سبک آن برای حمل و نقل آسان تر، مورد استقبال قرار می گیرد. و به همین دلیل است که تا به حال عرضه بسیاری از محصولات جدیدی که از کارتن پلاست برای بسته بندی و یا تبلیغ آن استفاده می شود، با شکست مواجه نشده است. فروشگاه ها مملو از انتخاب های مختلف هستند و مشتریان معمولا هنگامی که با حق انتخاب های مشکل و گوناگون رو به رو می شوند، یا کالایی را که از قبل آن را می شناسند انتخاب می کنند.

علاوه بر این، طراحی های قابل چاپ بر روی قفسه های کارتن پلاست  قابلیت فروش را برای یک کالا فراتر از کمک به مشتری برای یافتن محصول بالا می برد.

تمایز : متأسفانه یا خوشبختانه تصمیمات خرید اغلب بر اساس احساسات اتخاذ می شوند تا این که مبتنی بر حقایق باشند و دیده شدن آنها تا حد زیادی بر اساس طراحی بسته بندی است.

بررسی عوامل پیام رسانی و مصرف

به منظور سبقت گرفتن از رقیبان، طراحی بسته بندی معمولا باید عناصری برای دیده شدن داشته باشد. به عبارت دیگر، بسته بندی مورد استفاده بایستی در نگاه اول، سالم ترین، مقاوم ترین، کاربردی ترین و … باشد که برای بسته بندی ای با این شرایط تنها استفاده از کارتن پلاست است که مورد توجه قرار می گیرد.

پس از این، توضیحات و مطالب دیگر مشتری را از لحاظ منطقی می تواند متقاعد کند، اما کلید اصلی تمایز است.

پیام رسانی: همیشه طراحی یک پیام واحد روشن که برای چاپ بر روی بسته بندی کارتن پلاست مورد استفاده قرار می گیرد، به پیشبرد اهداف فروش کمک می کند. مطالعات ردیابی چشم نشان می دهد که مشتریان تنها ۵ ثانیه را صرف تحلیل یک بسته بندی می کنند، پس در این حالت، داشتن یک توضیح واضح که به چشم بیاید مؤثر ترین حالت ممکن برای تاثر گذاری بر مخاطبان است.

مصرف : پس از آن که یک مشتری برای خرید ترغیب شد، کار شما به نقطه پایان نزدیک شده است. انتخاب جنس بسته بندی یک محصول برای نگهداری از آن، تأثیر بزرگی بر خرید تکرار پذیر و یادآوری آن دارد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0