0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

واردات میلگرد چین باعث تهدیدات بالقوه ای برای فیلیپین می شود .

شرکت تجارت بین الملل شانگهای چین SIIC قصد دارد تا صدها هزار تن میلگرد را به فیلیپین منتقل کند و این امر می تواند صنعت فولاد طویل محلی را تهدید کند.طبق گزارش های خبری محلی در این هفته، یک یادداشت برای توضیح  این طرح اخیراً بین بخش توسعه شرکت SIICGM، یک شرکت تابعه از این شرکت چینی مستقر در هنگ کنگ،شرکت مدیریت منابع تجاری (MRTC)، و یک شرکت تجاری مستقر در فیلیپین ، به امضا رسیده است. یک مقام رسمی شرکت تجارت بین الملل شانگهای چین SIIC در روز چهارشنبه ۹ نوامبر به متال بولتن تأیید کرد : “ما بایستی ۲۰۰ میلیارد دلارمیلگرد  طی پنج سال آینده به فیلیپین صادر کنیم. این مقام افزود :” این قرارداد در طول دوره رئيس جمهوری رودریگو در فیلیپین و دیدار دیورته از چین در اواخر ماه اکتبر، به امضا رسید.” واردات شرکت تجارت بین الملل شانگهای چین SIIC از سال ۱۹۸۸ ثبت  گردیده است و طیف وسیعی از کالاها، از جمله منسوجات، محصولات صنعتی، ماشین آلات و تجهیزات را صادر کرده است. بر اساس آخرین قیمت معاملات صادراتی میلگرد  چین، از ۳۹۰ تا ۴۰۰ دلار در هر تن fob، با۲۰۰ میلیون دلار برای صادرات، تقریباً نیم میلیون تن از محصولات فولاد طویل، برای صادرات کافی است. گزارش های خبری منتشر شده توسط روزنامه های فیلیپین در این هفته نشان می دهند که طرح هایی برای ساخت یک کارخانه فولاد در این کشوروجود دارد، حتی اگر مقامات شرکت تجارت بین الملل شانگهای چین SIIC که با مجله متال بولتن در تماس اند، چنین خبری را تأیید نکنند.

اختلافات مشخصه سنگاپور: واردات میلگرد چین باعث تهدیدات بالقوه ای برای فیلیپین می شود .

شرکت تجارت بین الملل شانگهای چین SIIC قصد دارد تا صدها هزار تن میلگرد را به فیلیپین منتقل کند و این امر می تواند صنعت فولاد طویل محلی را تهدید کند.طبق گزارش های خبری محلی در این هفته، یک یادداشت برای توضیح  این طرح اخیراً بین بخش توسعه شرکت SIICGM، یک شرکت تابعه از این شرکت چینی مستقر در هنگ کنگ،شرکت مدیریت منابع تجاری (MRTC)، و یک شرکت تجاری مستقر در فیلیپین ، به امضا رسیده است. یک مقام رسمی شرکت تجارت بین الملل شانگهای چین SIIC در روز چهارشنبه ۹ نوامبر به متال بولتن تأیید کرد : “ما بایستی ۲۰۰ میلیارد دلار میلگرد  طی پنج سال آینده به فیلیپین صادر کنیم. این مقام افزود :” این قرارداد در طول دوره رئيس جمهوری رودریگو در فیلیپین و دیدار دیورته از چین در اواخر ماه اکتبر، به امضا رسید.” واردات شرکت تجارت بین الملل شانگهای چین SIIC از سال ۱۹۸۸ ثبت  گردیده است و طیف وسیعی از کالاها، از جمله منسوجات، محصولات صنعتی، ماشین آلات و تجهیزات را صادر کرده است. بر اساس آخرین قیمت معاملات صادراتی میلگرد  چین، از ۳۹۰ تا ۴۰۰ دلار در هر تن fob، با۲۰۰ میلیون دلار برای صادرات، تقریباً نیم میلیون تن از محصولات فولاد طویل، برای صادرات کافی است. گزارش های خبری منتشر شده توسط روزنامه های فیلیپین در این هفته نشان می دهند که طرح هایی برای ساخت یک کارخانه فولاد در این کشوروجود دارد، حتی اگر مقامات شرکت تجارت بین الملل شانگهای چین SIIC که با مجله متال بولتن در تماس اند، چنین خبری را تأیید نکنند.

قیمت میلگرد روز اصفهان

شرکت کنندگان در بازار رقابتی فیلیپین خاطرنشان کردند که MRTC اخیراً شامل واردات کالاهای میلگرد چینی شده است – اولین بار، در سالهای اخیربود که حجم قابل توجهی از این محصول به کشور وارد شد. این اقدام ، واکنش شدید فولادسازان محلی و سازندگان شمش را به دنبال داشت، با این حرکت مؤسسه آهن و فولاد فیلیپین (Pisi) و سایر نهادها از مقامات خواسته بودند تا محموله هایی با حدود ۵۰۰۰ تن میلگرد را که در آوریل آورده می شوند، را ترخیص نکنند، ومحصولات مطابق با الزامات آزمایش و مطابق با استانداردهای ملی را تأیید کنند. یک منبع محلی روز چهارشنبه به متال بولتن گفت: “آنها در چند ماه گذشته به عقب و جلو رفتند تا زمانی که نهایتاً محموله آزاد شد.” وی افزود: ” کارخانه های نورد سازی محلی  پیرامون این موضوع بسیار نگران هستند، زیرا هنگامی که دروازه ها را به واردات  چینی باز می کنند، ممکن است با مشکلاتی روبرو شوند.” در حال حاضر، تقریبا تمام میلگرد مورد نیاز در فیلیپین – که پیش بینی می شود این مقدار بیش از ۴ میلیون تن در سال جاری میلادی باشد – توسط مجریان محلی که بطور عمده از چین وارد می شوند، برآورده شود. با این حال، قیمت شمش وارداتی از چین بسیار شبیه به تقویم است که به این معنی است که نورد سازان فیلیپینی برای مبارزه علیه میلگرد چینی تلاش می کنند، اگر حجم بیشتری از مواد شروع به وارد شدن به کشور کنند. این منبع اظهار داشت : “ما پیش از چند سال پیش تولید خود را شروع کردیم، اما بیشتر شرکت ها مجبور شدند کارخانه های خود را تعطیل کنند، زمانی که شمش ارزان چینی شروع به وارد شدن کرد.”  منابع  می گویند :” یک روند مشابه در مورد سیم مفتولی وجود دارد، که در حال حاضر با واردات بیشتر و بیشتر این محصول، جایگزین تولید محلی شده است.

“حجم کوچک”- یکی از مقامات از Pisi  این ریسک را شروع کرد،و خاطر نشان کرد که واردات میلگرد هنوز هم  “بسیار کوچک” است. وی تصریح کرد که پس از  ترخیص  ۵۰۰۰ تن محموله چند ماه پیش، حداقل یک بار دیگر، ۲۰ هزار تن محموله میلگرد  وارد این کشور شد. این مقام گفت: “اکنون [MRTC] این روش ها را دنبال می کند، اما حجم وارد شده بزرگ نیست.” هیچ نماینده ای از MRTC نمی توانست بلافاصله در مورد این موضوع اظهارنظر کند. در سال گذشته، فیلیپین برای هفتمین سال متوالی از سال ۲۰۱۴ ، میزان مصرف ظاهری فولاد را به میزان ۸٫۷۵ میلیون تن افزایش داد که نسبت به سال ۲۰۱۴ ، ۲۰% افزایش داشته است. تولید فولاد طویل در سال گذشته ۲۳% افزایش یافته است و به ۴ میلیون تن رسید ، در حالیکه واردات شمش  ۴۴% افزایش داشت وبه  ۲٫۸۸ میلیون تن رسید، که تقریبا ۹۰ درصد ازآنها از چین وارد می شود. شرکت های محلی مانند شرکت صنعتی فولاد آسیا  (SteelAsia Manufacturing Corp)  ، فولاد کاپیتول و فولاد آسیا، ظرفیت نورد خود را در سال های اخیر افزایش داده اند تا تقاضای بالقوه برای فولاد، به ویژه محصولات فولادی طویل که برای صنعت ساخت و ساز ارائه می شود، افزایش یابد. با وجود رشد مداوم در تولید فولاد طویل محلی، واردات فولاد طویل با نرخ بالاتری روبرو شده است. در سال گذشته، واردات فولاد طویل به طور عمده سیم مفتولی با توجه به ارقام Pisi، ۳۰٪ افزایش یافته و به ۱٫۷۹ میلیون تن رسید.

 قیمت میلگرد و  سیم مفتولی ترکیه همچنان رو به افزایش است .

منابع روز سه شنبه ۱۰ نوامبر به متال بولتن اظهار داشتند که قیمت میلگرد و  مفتول سیمی ترکیه همچنان با افزایش قیمت قراضه و قیمت فلزات افزایش می یابد. ارزیابی قیمت هفتگی متال بولتن برای فولاد داخلی طویل ۴۲۵ تا ۴۳۵ دلار به ازای هر تن کارهای سابق برآورد گردید،که از ۴۰۸ تا ۴۳۰ دلار در هر تن کارهای سابق در هفته گذشته بود. قیمت داخلی میلگرد در ناحیه ازمیر و اسکندریه ۴۲۵  تا ۴۳۰ دلار برای هر تن از کارهای سابق بود، در حالیکه قیمتهای منطقه کارابوک ۴۳۰ تا -۴۳۵ دلار برای هر تن بود و قیمتهای استانبول ۴۳۵ تا ۴۴۰ دلار برای هر تن کارهای سابق ارزش گذاری شد. تولید کننده فولاد  ایکداس روز دوشنبه ۷ نوامبر، فروش داخلی میلگرد خود را با ۴۲۹ تا ۴۳۴ دلار برای هر تن از کارهای پیشین آغاز کرد، و سیم مفتولی را به قیمت ۴۵۷ تا ۴۷۴ دلار در هر تن در کارهای سابق به فروش رسانید. در همین حال، یکی دیگر از تولید کننده های فولاد طویل، کارتیمیر، فروش داخلی میلگرد خود را در در همان روزبه ۴۲۶ دلار برای هر سابق کار رسانید. ارزیابی قیمت هفتگی متال بولتن برای مفتول سیمی داخلی ۴۵۰ تا ۴۶۰ دلار برای هر تن از کارهای پیشین ارزیابی کرد، در حالیکه طی هفته گذشته ۴۳۵ تا ۴۵۶ دلار در هر تن بود.

 

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری