0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

نبض فروش انواع لوله شرکت لوله سپاهان چگونه می زند؟

کارخانه لوله سازی سپاهان مدت هاست که به تولید انواع لوله مانند لوله صنعتی، لوله استیل، گالوانیزه، توکار و… مشغول است. قیمت لوله سپاهان در انواع مختلف آن در روز های اخیر دچار نوسانات خاصی نشده است. در روز یکشنبه 13 اسفند ماه 1396 قیمت لوله صنعتی سپاهان تحویل از کارخانه با سایز ½-1 اینچ در حدود 3125 تومان اعلام شد. لوله صنعتی بارگیری از سپاهان با قیمت ثابت شنیده شد.

قیمت لوله گالوانیزه کارخانه سپاهان با ضخامت 2 و قطر  ½-1 اینچ در حدود️ 4770 تومان خرید و فروش شد. لوله گالوانیزه سپاهان با قیمت ثابت اعلام شد. علاوه بر این، امروز قیمت محصولات دیگری از این دست نیز از مبادی مختلف اعلام گردید. قیمت لوله گاز توکار این کارخانه با سایز ¼-1 اینچ معادل 3325 تومان در دسترس خریداران قرار گرفت. همچنین در روز یک شنبه 13 اسفند قیمت لوله گاز روکار تحویل کارخانه سپاهان اصفهان با سایز ½-1 اینچ نیز معادل 3260 تومان شنیده شد.

کلیه ی قیمت های لوله گاز روکار و توکار کارخانه ی سپاهان و کچو با قیمت ثابت اعلام گردید. از طرف دیگر قیمت لوله داربستی با 20 تومان کاهش قیمت مواجه شد. ️لوله تست مردود درجه 2 نیز با سایز ½ تا ½-1 با نرخ ثابت اعلام شد. در این میان، هر از چند گاهی از شرکت لوله سپاهان در خبرگزاری های مختلف سخن به میان آمده و گزارشاتی منتشر شده است. در اغلب این گزارشات، گفت و گو های انجام شده پس از کنفرانس هایی بوده است که مدیر عامل این شرکت هم در آن حاضر بوده است.

نتایج مذاکرات کارخانه لوله سپاهان

مدیر عامل شرکت لوله سپاهان طی سخنرانی خود که چندی پیش اظهار شد، این گونه عنوان کرد که ما در حال حاضر به دنبال حضور موثر در بازار 300 میلیون دلاری لوله های نسوز هستیم.

قیمت لوله گالوانیزه

وی همچنین در ادامه گفت: در این زمینه مذاکرات کوتاه مدتی با برزیل داشته‌ ایم. وی می گوید: شرکت ما در حال حاضر با شرکت آمیار پولاد نیز همکاری می‌کند. این شرکت پروژه ‌های فولادی همانند واحد های احیا مستقیم، ذوب و ریخته ‌گری را به صورت «پی. وی سی» انجام می‌دهد. به علاوه، یکی دیگر از دست اندرکاران درباره تولید شمش در این واحد سخنان خود را این گونه بیان کرد که ما از سیستم تولید کوره القاء استفاده می کنیم و چیزی به میزان ۴۰ درصد هم آهن اسفنجی به کار می بریم و مابقی آن از قراضه صنعتی سنگین برای تولید شمش استفاده می‌شود.

وی درباره فعالیت‌ های این شرکت اظهار کرد: این شرکت تامین ‌کننده مواد اولیه برای تولید لوله است، که البته در چند سال گذشته در بخش صادرات هم ورود پیدا کرده است.

به گفته وی، وضعیت بازار صادراتی برای محصولات ایرانی خصوصا صادرات لوله خوب است و بدون شک محصولات ایرانی در بازار های صادراتی خریداران بسیار خوبی دارد. در حال حاضر قیمت لوله سپاهان نرخ متعادلی دارد و کیفیت آن نیز بالا است. این بدین معنا است که محصولات ایرانی به دلیل کیفیت بالا، در بازارهای صادراتی قابل رقابت است.

مشکلات افزایش تعرفه ها

مدیر عامل شرکت لوله سپاهان گفت: مواد خام همچون سنگ ‌آهن، گنجینه‌ های کشور ما هستند که به صورت خام صادر شده و از کشور خارج می‌شوند. اما نکته این جاست که اگر خودمان از این مواد استفاده کرده و محصول نهایی را تولید و سپس صادر کنیم ارزش و سود آوری بیش تری به همراه خواهد داشت. وی با بیان زمینه های فعالیت این شرکت افزود: ما هر ساله و به صورت فعال در کنفرانس‌های متال بولتن حضور فعال داشته ‌ایم.

وی درباره تعرفه ‌های واردات نیز عنوان کرد: در حال حاضر تعرفه ها کمی زیاد است و این موضوع باعث بالا رفتن قیمت لوله و سایر محصولات فولادی می‌شود. البته از این مسئله که بگذریم، مشکل دیگر مربوط به ارز است، زیرا تغییرات نرخ ارز نیز گاها زیاد است. این موضوعات باعث آن می‌شود که قیمت تمام شده لوله و اقلام مانند آن بیش تر شده و واردات کاهش پیدا کند.

کارخانه ‌های تولید کننده محصولات فولادی که کارخانه لوله سپاهان هم یکی از آن هاست، مجبور به خرید برخی محصولات هستند، حال با وجود چنین مواردی قیمت لوله سپاهان بالا می‌رود. اما خوشبختانه در شرایط کنونی، در رابطه با ترخیص کالا مشکلی وجود ندارد. البته گاهی هم برخی از مشکلات به دلیل اجرای سیستم ‌های جدید به وجود می آید اما به طور کلی کار در این حوزه با سرعت نسبتا بالایی انجام می‌شود. مدیرعامل شرکت سپاهان گفت: ما به میزان کمی با فولاد مبارکه اصفهان نیز همکاری داشته ‌ایم.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0