0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ثابت ماندن قیمت قوطی در بازار داخلی

با بررسی های صورت گرفته توسط کارشناسان داخلی در تاریخ یکشنبه ٨ بهمن ماه ٩۶ در مورد قیمت قوطی در بازار اصفهان، مشخص شد که قیمت این محصول نسبت به یکی دو روز گذشته بدون تغییر باقی مانده است. قیمت قوطی بارگیری از کارخانه اصفهان با ضخامت ١.۵ امروز در حدود ٣۴۵٠ تومان اعلام شد. علاوه بر این، قیمت قوطی با ضخامت ٢ نیز به مبلغ ٢٩۴٠ تومان در بازار اصفهان شنیده شد.

نمودار های نشان دهنده نوسانات قیمت قوطی در بازار اصفهان نشان دهنده این بود که نرخ این محصول نسبت به یک ماه گذشته ثابت باقی مانده است. این امر نشان دهنده آن است که قیمت قوطی در بازار اصفهان حتی از نوسانات نرخ ارز طی یک هفته گذشته نیز تاثیر نگرفته است.

با توجه به آمار ارائه شده، امروز قیمت قوطی با ضخامت ٢.۵ در این بازار در حدود ٢٩٢٠ تومان اعلام شد. علاوه بر این، قیمت قوطی با ضخامت ٣ نیز معادل ٢٩٢٠ تومان به بازار عرضه شد.

قیمت کارخانجات مختلف

همچنین قیمت قوطی مربع و مستطیل صنعتی تولید شده توسط کارخانه تهران با ضخامت ٠.٧ الی ٢ میل روغنی و سایز ١٠*١٠ در حدود ٣۵۶٠ تومان اعلام شد. با ارزیابی قیمت قوطی در بازار تهران کارشناسان دریافتند که نرخ این محصول نسبت به دیروز هیچ تغییری پیدا نکرده است. علاوه بر این، کارخانه های تولید کننده این محصول با اعلام این که قیمت قوطی تولیدی آن ها نسبت به دی ماه بدون تغییر مانده است همچنان امیدوارند که نرخ این محصول در روز های آینده افزایش پیدا کند.

قیمت پروفیل اصفهان

اما کارشناسان می گویند با سردتر شدن هوا و نزدیک شدن به پایان سال احتمالا قوطی روند ثابت کنونی را طی خواهد کرد. قیمت قوطی با سایز ٢٠*٢٠ به بالا به مبلغ ٣۵٩٠ تومان در بازار تهران عرضه شد. همچنین قوطی با سایز ١٠*٢٠ به بالا امروز توسط کارخانه تهران در حدود ٣۵٨۵ تومان اعلام شد.

علاوه بر این، ⁣با توجه به شرایط فعلی بازار به نظر می رسد که جو سنگین آب و هوایی کشور بر معاملات بازار قوطی و پروفیل و دیگر محصولات فولادی چیره شده و خرید و فروش این محصولات به صورت بسیار محدود صورت می گیرد.

فراهم آوردن شمش مورد نیاز کارخانه ها و عدم افزایش قیمت قوطی

رئیس سندیکای لوله و پروفیل کشورمان چندی پیش اعلام کرد که برخی از نمایندگان مجلس نامه ای به رییس جمهور برای تامین شمش مورد نیاز کارخانه های داخلی نوشتند. هم اکنون با اجرایی شدن این دستور، کاهش تعرفه واردات شمش و همچنین فراهم شدن این محصول برای رفع نیاز کارخانه های داخلی برای تولید قوطی و پروفیل کشور را شاهد هستیم.

علاوه بر این، قوطی با فراهم آمدن این شرایط روند صعودی پیدا نکرد و همچنان با قیمت ثابت اعلام می شود و شاید بتوان گفت که قیمت قوطی بعد از مدت ها، از ماه گذشته تا کنون به تعادل رسیده است و بازار قوطی و پروفیل روند آرامی را در پیش گرفته است. همچنین خبر های مربوط به قیمت قوطی کارخانه تهران دلالت بر این دارد که معاملات مربوط به این محصول در هفته های اخیر کمی گسترده تر شده است.

علاوه بر این، عده ای از خریداران عمده که از حدود یک سال پیش تا کنون فعالیت محدودی در این زمینه داشته اند، با بهره گیری از اندوخته مالی و اعتبار خود در حال انجام معاملاتی با کارخانه های داخلی برای خرید قوطی و محصولات فولادی هستند. کارشناسان و تحلیل گران داخلی پیش بینی می کنند که اگر این معاملات با حجم انبوه همچنان انجام شوند، با توجه به میزان تولیدات کنونی عرضه این محصول در بازار به تدریج کمتر خواهد شد و قوطی نیز در بازار داخلی روند افزایشی به خود می گیرد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0