0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت میلگرد جهانی

قیمت میلگرد کارخانه های اسپانیایی از اوایل ماه جاری، در مقایسه با افزایش قیمت قراضه در ترکیه و شایعاتی مبنی بر اینکه کارخانه های اسپانیایی تجارت با الجزایر را رزرو کرده اند، از 5 تا 10 دلار در هر تن افزایش یافته است. از ماه ژوئن 2016، روابط تجاری بین کشورها، به علت مشکلات ناشی از اخذ مجوزهای وارداتی، به حالت تعلیق درآمده است.

با این حال، هم شرکت های تجاری و هم تولید کنندگان فولاد طویل در اسپانیا که با متال اکسپرت در ارتباط بوده اند، اطلاعات مربوط به الجزایر برای فروش مجدد را تأیید نکرده اند. یکی از منابع تجاری آلمان اظهار داشت: “ما شایعاتی در مورد الجزیره می شنویم، اما چیزی تأیید نشده است. شاید کسی بتواند پولی برای مذاکرات و بخش قراضه گران قیمت در ترکیه کسب کند. روشن است که بازار کاملاً آرام است و امکان افزایش قیمت ها وجود ندارد.”

قیمت های پیشنهادی کارخانجات

با وجود تقاضای کافی از سوی خریداران اروپایی، پیشنهادات قیمت میلگرد اسپانیا به اتحادیه اروپا در طی یک دوره دو هفته ای، به میزان 10 یورو در هر تن افزایش یافته است. در عین حال، تحقیقات در بخش 232 ایالات متحده، که در هر زمان انتظار اتخاذ تصمیم در مورد آن وجود دارد، هنوز بازار را گیج می کند. یک تولیدکننده میلگرد اسپانیایی به متال اکسپرت گفته است: “ما میلگرد را فقط به صورت فوب به بازار ایالات متحده فروخته ایم.”

پیشنهاد قیمت میلگرد اسپانیا به ایالات متحده ،معادل 475 دلار به ازای هر تن فوب TW ارائه شده است، که این مبلغ  برای محموله  اواخر ماه جاری می باشد. فعالان بازار داخلی هیچ دلیلی برای افزایش قیمت میلگرد اسپانیا در کوتاه مدت ندارند. از سوی دیگر، بازگشت احتمالی الجزایر ممکن است به افزایش قیمت میلگرد کمک کند.

میلگرد مرکزآهن

افزایش قیمت میلگرد داخلی ترکیه و احیای تقاضاها پس از تعطیلات

بازار میلگرد ترکیه نسبتاً آرام بوده است. فعالیت صادراتی تنها با برخی از مشتریانی که درخواست تحقیق را ارسال می کردند، به صورت پراکنده انجام می شد، در حالی که کارخانه ها همچنان روی همکاری با خریداران داخلی تمرکز دارند. با وجود این، فروش میلگرد داخلی در این هفته و طی دوره تعطیلات کمی کاهش پیدا کرد، و تولیدکنندگان به شدت انتظار دارند که تقاضا همانند ابتدای ماه گذشته باشد، در حالی که صادرات به زودی در آینده بهبود پیدا خواهد کرد. در همین حال، کارخانه ها قصد دارند قیمت میلگرد را همراستا با روند صعودی قیمت قراضه وارداتی و شمش قرار دهند.

پیشنهادات اسمی قیمت میلگرد صادراتی ترکیه در حدود مبلغ 430 تا 440 دلار در هر تن فوب ثابت باقی مانده است، در حالیکه برخی از کارخانه ها در پایان هفته به دنبال افزایش قیمت میلگرد از 5 تا 10 دلار در هر تن بوده اند. معاملاتی با مصر آفریقا انجام شد و قیمت میلگرد برای این کشوربه ترتیب با مبالغ   440 تا 445 دلار در هر تن CFR  و حدود  435 دلار در هر تن فوب، عرضه شد. علاوه بر این، کارخانه ها انجام معاملات کوچکی را از منطقه مدیترانه گزارش می دهند و اینکه برخی از مذاکرات در حال انجام می باشند.

کاهش تقاضا خرید میلگرد

در غیر این صورت تقاضای خارجی همچنان ضعیف می ماند، زیرا بیشتر مشتریان بزرگ (یعنی از ایالات متحده، شورای همکاری خلیج فارس  و آسیا) در بازار حضور ندارند. یکی از تولید کنندگان میلگرد به متال اکسپرت اظهار داشت:  “ما قصد داریم در هفته آینده قیمت میلگرد را  440 تا 445 دلار درهر تن فوب اعلام کنیم.اما آیا می توانیم جلوی آن یک علامت سوال قرار دهیم.” وی افزود: “ما پس از تعطیلات، امید بیشتری به تقاضای داخلی داریم.”

در ترکیه، قیمت میلگرد داخلی به مبلغ 460 تا 470 دلار در هر تن کارهای سابق تغییر یافته است، در حالیکه قیمت پیشنهادات 5 دلار در هر تن بیشتر است. فعالیت های تجاری  در کل قبل از تعطیلات کاهش یافته است، اما انتظار می رود که خریداران در ابتدای ماه جولای ، درخواست های خود را بازنگری کنند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0