0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

قیمت سپری در بازار داخلی ایران

قیمت سپری آهنی کارخانه اصفهان با سایز ۴ سانتی متر و وزن فابریک در تاریخ یکشنبه یکم دی ماه ٩۶ در حدود ٢٣۴٠ تومان اعلام شد. قیمت این محصول در کارخانه اصفهان پس از یک کاهش جزئی ثابت اعلام شده است. قیمت سپری ۶ این کارخانه با وزن فابریک در حدود ٢٢۴٠ تومان به فروش رسید.

قیمت سپری آهنی کارخانه تهران با سایز ٣ و وزن ٢٨ معادل ٢٣٩٠ تومان در دسترس خریداران قرار گرفت. علاوه بر این، قیمت سپری ۴ با وزن ١۵.۵ کیلوگرم نیز در این کارخانه در حدود ٢٢۵٠ تومان اعلام شد. قیمت این محصول در کارخانه تهران نسبت به چند روز قبل ثابت باقی مانده است. قیمت سپری ۶ با وزن ٢٨ کیلو گرم نیز معادل ٢٣٩٠ تومان خرید و فروش می شود که نسبت به تاریخ ٢٧ دی ماه ثابت باقی مانده است. با توجه به روند ثابت تقاضا در بازار انتظار می رود که طی یکی دو روز آینده نیز این روند ادامه پیدا کند.

با گذشت یک روز از دی ماه سال ٩۶ تحلیل گران به بررسی قیمت سپری و دیگر محصولات تولی از این دست، پرداخته اند و معتقدند که به جز بالا رفتن قیمت ارز و طلا در بازار، بازار داخلی محصولات فولادی از جمله سپری، بی رمق بوده است. آن ها در این که آیا بازار داخلی سیاسی شده است، یا آیا بازار به دنبال یک رویداد منحصر به فرد می گردد و یا این که آیا قیمت در بهمن ماه امسال هم به این شکل خواهد بود یا نه، اتفاق نظر ندارند و هر کدام به دنبال دلایلی برای به وجود آمدن این روند در بازار داخلی هستند.

فروش سپری در بازار ایران

علاوه بر این، آنچه که از بیش تر گروه های تحلیلی به گوش می رسد این است که فروش این محص.ل و برخی مواد دیگر در حال حاضر موقتا بسته است و برخی از کارخانه ها مایل به اعلام قیمت محصولات خود نمی کنند چرا که نوسانات نرخ ارز اخیرا زیاد شده است و برخی کارخانه ها ترجیح می دهند فروش اقلام تولیدی خود را فعلا بسته نگه دارند. در پی آشفتگی های فعلی بازار قیمت از نسبت به یک سال گذشته  خود پایین تر امده است و بسیاری از کارخانه ها حداقل بیش از 30 درصد  سرمایه ی خود را در ضرر می بینند.

با توجه به این اوضاع مشتریان نیز سعی می کنند بهینه خرید کنند و برای کاهش قیمت ها صبر کنند. سپری آهنی (Iron Tripetalous) یا پروفیل T از مقاطع پر مصرف در کار ساختمان سازی و دیگر صنایع محسوب می شود. این نوع مقطع که اغلب برای ساخت انواع مختلفی از درب و پنجره، به منظور اتصال پل ها به ستون ها، تولید سازه های فلزی، ستون و همچنین خرپا، اسکلت فلزی گلخانه ها، سقف هایی از جنس شیشه و … کاربرد دارد، در حال حاضر دچار نوسانات قیمتی بسیاری شده است و با وجود کاربرد های زیادی که دارد مشتریان مجبورند فعلا برای برطرف کردن نیاز های خود صبوری پیشه کنند.

نوسانات قیمت سپری کارخانجات مختلف

معمولاً سپری با ضخامت هایی بالغ بر ۹/۰ تا ۵/۲ میلی متر تولید می شود که البته ضخامت ۲ میل آن بیش تر از سایر سایز ها مورد استفاده قرار می گیرد. دلیل نام گذاری انواع سپری، اندازه لبه آن بر اساس میلی متر است که معمولاً اندازه آن لبه با سایز دیواره آن یکسان می باشد. مثلا اگر لبه سپری مورد نظر اندازه ای به میزان ۱۰۰ میلی متر داشته باشد به آن سپری نمره ۱۰ اطلاق می شود. مطلب قابل تامل این است که با شرایط فعلی بازار قیمت سپری در انواع سایز ها یا روند ثابتی داشته و یا کاهش پیدا کرده است.

علاوه بر این، این محصول از نظر شکل ظاهری به دو دسته لبه گرد و لبه تیز تقسیم می شود. استاندارد های فعلی ایجاب می کند که سپری لبه گرد، با اندازه ۳۰ تا ۱۴۰ میل و سپری لبه تیز هم با سایز ۲۰ تا ۴۰ میل تولید شود. علاوه بر این، طول سپری به طور استاندارد حدود ۶ تا ۱۲ متر است که و دیگر طول ها نیز بر اساس تقاضای خریداران تولید می گردد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0