0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت تیرآهن فولادی شمال اروپا به دنبال افزایش قیمت قراضه

طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ 6 ماه ژوئیه، قیمت تیرآهن فولادی در شمال اروپا طی این هفته افزایش یافته است.علت این امر افزایش قیمت قراضه می باشد.به گفته یکی از توزیع کنندگان فولاد در روز چهارشنبه مورخ 5 ماه ژوئیه دلیل افزایش قیمت تیرآهن در شمال اروپا، افزایش قیمت قراضه می باشد.

قیمت قراضه طی این هفته 17 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. وی افزود : ” انتظار می رود که این قیمت تا پایان ماه اوت ثابت باقی می ماند. “ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت تیرآهن (200×200 میلی متر) تولید شده در شمال اروپا 6 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است و به میزان 579-545 دلار به ازای هر تن تا روز چهارشنبه رسیده است.

این قیمت طی هفته گذشته 573-545 دلار به ازای هر تن بوده که در این هفته نسبت به هفته گذشته افزایش یافته است.هم چنین این ارزیابی ها نشان می دهد که قیمت تیرآهن جنوب اروپا 6 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است و به میزان 590-567 دلار به ازای هر تن رسیده است.این در حالی است که این قیمت طی هفته گذشته 596-573 دلار به ازای هر تن بوده است.یکی از عوامل کاهش قیمت تیرآهن جنوب اروپا، برخلاف افزایش قیمت قراضه، میزان بالای عدم اطمینان در بازار بوده است.به گفته یکی از تاجران تیرآهن این روند قیمت تا پایان ماه اوت ادامه دارد.

به گفته یکی از منابع خبری، تولیدکنندگان تیرآهن اسپانیا  طی این هفته از بازار خارج شدند و هیچ سفارشی نداشتند.اخبار رسیده حاکی از آن است که چندین تولیدکننده فولاد در اروپا اعلام کرده اند که طی این هفته قصد دارند قیمت تیرآهن تولیدی خود را به میزان 34-17 دلار به ازای هر تن افزایش دهند و این روند طی تابستان ادامه خواهد یافت.این افزایش قیمت در پاسخ به افزایش قیمت قراضه و افزایش مصرف کلی می باشد. به گفته یکی از تولید کنندگان تیرآهن تنها یکی از محصولات فولادی بوده که افزایش قیمت یافته این در حالی است که انتظار می رود که تمامی محصولات فولادی حداقل 11 دلار به ازای هر تن افزایش یابند.

وی افزود با نگاه به سفارشات صورت گرفته طی هفته گذشته متوجه می شویم که میزان این سفارشات افزایش یافته است.هم چنین موقعیت سهام تیرآهن نیز بهبود یافته است. به گفته یکی دیگر از معامله گران مشخص نمی باشد که آیا بازار افزایش قیمت تیرآهن را بپذیرد یا از آن استقبال نکند.به ویژه با توجه به این واقعیت که بسیاری از کارخانجات در سراسر اروپا در ماه اوت به علت تعمیرات و نگهداری تجهیزات، تعطیل خواهند شد.

ثبات قیمت تیرآهن ایالات متحده آمریکا

قیمت تیرآهن فولادی تولید داخلی آمریکا نسبت به ماه گذشته بدون تغییر باقی مانده است زیرا میزان فعالیت بازار به علت بخش 232 قانون آمریکا کاهش یافته است.ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت تیرآهن تولید داخلی آمریکا و تیرآهن وارداتی به ترتیب 75/35 دلار به ازای هر صد پوند و 580-560 دلار به ازای هر تن اعلام شده است.کارخانجات تولید فولاد در ماه مارس قیمت های خود را به طور رسمی تغییر دادند و قیمت ها را به میزان 35 دلار به ازای هر تن کاهش دادند.

پیش از این نیز پس از افزایش قیمت در ماه دسامبر، لیست قیمت پیشنهادی خود را در ماه ژانویه متعادل ساختند.درهمین حال هزینه اضافه بهای قراضه در سال 2017 کاهش یافته است. به گفته یکی از منابع خبری: ” قیمت های تیرآهن در حال حاضر تقریبا ثابت می باشد. با این حال تخفیفاتی نیز در محصولات فروخته شده مشاهده می شود که به تاجران و تصمیم فروشندگان بستگی دارد.”

هم چنین صادرکنندگان تیرآهن قیمت های خود را افزایش داده اند که علت این امر توجه به بند 232 قانون آمریکا می باشد.این قانون راجع به این موضوع می باشد که آیا واردات تهدیدی برای امنیت ملی آمریکا به شمار می آید یا خیر. ” هم چنان واردات به این کشور به قیمت کم تری نسبت به تولیدات داخلی می باشد.اخبار رسیده حاکی از آن است که یکی از تاجران تیرآهن قیمت وارداتی خود را 570 دلار به ازای هر تن اعلام کرده است اما این قیمت مربوط به 10 روز پیش و تاریخ 29 ماه ژوئن بوده است و وی قیمت های خود را تغییر نداده است.اما هم چنان مشتریان کمی علاقه به خرید این محصولات دارند که علت این امر نیز بند 232 قانون آمریکا می باشد.

خریداران هم چنان منتشر نتایج بخش 232 قانون آمریکا بوده و در حال حاضر فعالیت خرید محصولات وارداتی اندک می باشد. با این حال برخی از خریداران در اواخر ماه آوریل پس از شروع تحقیقات راجع به بخش 232 قانون آمریکا به شدت به خرید محصولات وارداتی علاقه نشان داده اند.این واردات ممکن است در ماه های ژوئیه و اوت مجددا شروع به کار کنند به این امید که هیچ گونه عوارضی به آن ها تعلق نگیرد.به گفته یکی از تاجران وی هم چنان در ماه های ژوئن و ژوئیه سفارشاتی را دریافت کرده است اما در صورت اجرای قانون 232 میزان سفارشات وی کاهش می یابد.

به گفته یکی دیگر از توزیع کنندگان تیرآهن فروش محصولات وارداتی اکنون به علت بخش 232 قانون آمریکا محدود گشته است.ممکن است در زمینه واردات محصولات اتفاقات خوبی به وقوع بپیوندد اما در حال حاضر شانس کافی وجود ندارد و بهترین حالت تقاضای خرید محصولات وارداتی در حد متوسط می باشد.انتظار می رود که در اوایل ماه سپتامبر میزان تقاضا و خرید افزایش یابد به این علت که میزان عرضه محصولات داخل کشور با نزدیک شدید به سال جدید کاهش می یابد.به گفته منابع وارداتی : ” ما به افزایش تقاضا نیاز داریم و سپس قیمت ها را متناسب خواهیم کرد. ” هم چنین با توجه به آخرین آمار اداره آمار ایالات متحده، تا ماه آوریل، هزینه های ساختمانی غیر مسکونی در ایالات متحده نسبت به مدت زمان مشابه در سال 2016، تنها 7/1 درصد افزایش یافته است.

 

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0